С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 597
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 583
Всъщност тя може да се опитва да изисква от всеки по нещо. В зависимост от тактичността и подхода й може и да го получи. Разминаванията в историята и добавянето на уж дребни уточнения, целящи да я превърнат в жертва дразнят.

# 751
  • София
  • Мнения: 13 246
Ако страда от инсомния, свекървата няма как да помогне. Проблемът е сериозен, но не е в компетенциите на форума или свекървата.

# 752
  • Мнения: 100
Moonlight, напълно разбрах и оплакването ти, и питането ти, начина, по който се чувстваш и съжалявам за отношението в темата, което получаваш. Нямам никакви намерения да ти обяснявам аз как съм се справяла и как свекърва ти не е длъжна. Разбрах, че се оплака от начина, по който се чувстваш, а  ти се наложи да изпадаш в обяснителен режим, което е предпоставка понякога да се излезе от така желаната анонимност. Съвет от мен: не го прави, така или иначе те обявиха за водоноска...
Свекърва ти вероятно  се страхува, но също не й се занимава- казала ти го е, отказвайки ти няколко пъти. Дали ти дава наказателно контролно, заради отказа в ресторанта, не се наемам да гадая. На твое място не бих молила за помощ повече. Не бих и си дала детето някой да го "показва" на дружки на 3 месеца в ресторант-така че тук съм изцяло на твоя страна. Не бих го и размъквала назад-напред някой да го гледа, ако иска-да заповяда, но не аз да връщам, а просто защото мисля, че е в противовес с комфорта на детето. По-добре свикни с мисълта, че не можеш да й разчиташ и ще си спестиш много нерви. Не искам и да си помислям какво е да не можеш да спиш по принцип. Дано бебето няма много колики и леко да му е със зъбите. Здраве ви желая на всички!
Благодаря за разбирането! Относно безсънието е от години. Дори сънотворните не ми действат. Ако успея да заспя - успея, ако не, вече се отразява много зле физически. Събирали са ми се 5 денонощия без да заспивам и за минутка. Ходила съм при какви ли не лекари и лечение няма.

# 753
  • София
  • Мнения: 13 246
Това е клинически невъзможно.

# 754
  • Мнения: 1 454
Ох, не знам дали Moonlight е права, съчувствам ѝ, обаче с работещи баби няма как, ще трябва да търсят гледачка.Все някоя млада пенсионерка ще се навие да си докара допълнителен доход.
И аз като някои потребителки гръмко обявявах на всеки, който иска и който не иска да слуша, че внуци няма да гледам, ама ха, който има деца да си ги гледа😂 Обаче, представа си нямах какво е това “внуче” и как ще ми се отрази , божеее ми то било уникално преживяване. Очаквам ги с нетърпение и се залепвам плътно и денонощно, ако дъщеря ми дойде сама с детето спя с тях в стаята, отряд за бързо реагиране съм😀 Готвя специално за внучката, другите да се спасяват, домакинстване на минимума. Живеят в чужбина и всеки миг с детето ми е ценен, може да доживея да я видя пораснала, може и не, знам ли, искам да познава баба си.

# 755
  • Мнения: 100
Това е клинически невъзможно.
Напълно възможно е и ми се случи. Клинически човек издържа без да спи 11 денонощия. Имам поставена диагноза инсомния.

# 756
  • София
  • Мнения: 13 246
Това е клинически невъзможно.
Напълно възможно е и ми се случи. Клинически човек издържа без да спи 11 денонощия. Имам поставена диагноза инсомния.

Доообре 😆.

# 757
  • Мнения: 100
Това е клинически невъзможно.
Напълно възможно е и ми се случи. Клинически човек издържа без да спи 11 денонощия. Имам поставена диагноза инсомния.

Доообре 😆.
Като не знаете какво е, поне не се присмивайте, дано никога да не разберете какво е!

# 758
  • София
  • Мнения: 13 246
По случайност знам.

# 759
  • Мнения: 100
И кое е смешното тогава ? Противоречите си, нали беше клинически невъзможно?

# 760
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Ай стига бе, налго било. И ние сами си гледаме децата, но никога не бих начуквала канчето на млада майка, само защото има нужда от почивка. Щом на мен ми е зле - на всички трябва да им е зле...
Plqsak, майката иска да си почине за няколко часа, абсолютно никакво значение няма как ще ги прекара. Дали ще спи или ще пие кафе с приятелки, решението го взема тя. Всеки разпуска по различен начин. Мисля, че няма смисъл да ти обяснявам какво означава ''свека'', можеш и сама да се сетиш, не е супер сложно.
Чакай сега, никой не ѝ набива канчето за това, че има нужда от почивка. А за това, че задължава свекърва си да ѝ гледа детето. Не може да я задължи, не може да я накара да иска и няма право на това нито дефакто, нито деюре. Само това се опитваме да ѝ обясним.
Всички са били изморени и недоспали с малки бебета, не е единствената. Но както виждаш се справят, без да задължават някого около себе си, освен бащата.
Да, има право и на кафе да отиде и нищо да не прави и с приятелки да излезе, но не свекървата трябва да задължава да ѝ осигури времето. Първо да задължи другия родител, тогава своя (евентуално) и чак тогава свекървата.

Mo0onllight, била си наясно с диагнозата и преди бременността нали? Както и с тази на мъжа ти. Преди да решите да имате дете и да сте с нагласа, че вашите ще го гледат, поставихте ли въпроса с тях на обсъждане? Ама не да разчитате, че като са баби трябва да гледат внуци, защото изобщо не трябва, а да обсъдите с тях евентуална помощ. Да отидете и да кажете "вижте сега, искаме дете, но ще е трудно да се справим заради здравословното ни състояние. Можем ли да разчитаме на помощ от вас, каква, колко и т.н?" Бас ловя, че не сте. А така се прави, а не да разчиташ, че бабата казала "айде какво чакате с внуците". Затова сега не можеш да упрекваш свекърва си, въпреки вашето състояние, не знам дали го разбираш. Да, може да го изкарваш неглижиране на внучето, но не можеш да я обвиняваш за вашата умора, недоспиване и нужда от почивка

# 761
  • София
  • Мнения: 13 246
Знам какво е инсомния и знам, че 5 денонощия без сън са невъзможни без сериозни странични ефекти, налагащи сериозна терапия и хоспитализация.
Преувеличаваш всичко.

# 762
  • Мнения: 100
Абсолютно нищо не преувеличавам и не си наясно от последствията от това безсъние! Личи си, че си нямаш и на идея какво е. Като не си наясно с медицината, не оспорвай !

# 763

Общи условия

Активация на акаунт