С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 681
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 709
На колко месеца е това бебе? Нали уж е съвсем малко, заведенията уж бяха затворени заради Ковид? Кога се случват всичките тия неща?

# 736
  • София
  • Мнения: 13 709
Ужас, ако такова чудо ми се пръкне за снах с кеф ще стана зла свекърва, а ако дъщеря ми има подобни претенции, гадна майка.
От къде на къде ще ти гледа някой детето? Работещи жени са и майка ти и свекърва ти. Събота и неделя си имат задължения, а и имат право да си починат.
Аз не се виждам в близките години да отглеждам внуци. Ще работя поне още 20 години. Мога да предложа някоя вечер, за да излязат, но не всяка седмица и някой друг ден, когато съм в отпуска и не пътуваме. Толкоз.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Не й трябва извинение, но не може да каже направо, че не иска и си измисля това оправдание. Все пак никой не я кара да го гледа 24/7. Пък даже и на кафе да отиде Муунлайт, какво от това? На майките никой не им дава почивка от децата, нали така? Дежурни са денонощно. Нищо няма да й стане на свека ако удря едно рамо от време на време.

Както казах, нито извинение, още по-малко оправдание й трябва на свекървата. А дали ще й стане нещо, решава само и единствено "свека", каквото и да влагаш в това обръщение Да, на майките не се дава почивка, така е, затова са майки.  И не, има значение какво ще прави майката АКО й помагат. Затова, когато стане дума за моята свекърва, казвам Благодаря, щото тя смяташе, че ми се полага и на кафе да ида. Майка ми обаче гледаше, само ако имам належаща работа - глезотии да се "мотам" с приятелки, на кафе... не признаваше, но и на нея съм благодарна.
Обаче - и двете бяха пенсионерки, деца са ми гледали като отраснаха.

# 738
  • София
  • Мнения: 22 953
Moonlight, влезе с въпрос, което означава, че си имала някакви поне малки съмнения, че не си права. Обаче виждаш, че почти никой не е съгласен с теб и изведнъж реши, че си права на 100%.
 Аз с дете на 5 г и бебе на 1 м не знам как съществувам. Баби  в града нямаме. С таткото сами се оправяме. И на мен знаеш ли колко ми се спи, денонощно... Ти все пак имаш помощ, помисли за тези, които изобщо нямаме. Нагло е просто. А и аз съм с две деца,не с едно. Хич не се хваля, направо не искам да ги мисля тези с породени. Помисли, че винаги има по-тежко положение. Плюс това разбирам, че причините да не може да спиш май не са свързани с бебето ( за което искрено съчувствам, но освен лекар/терапия/лекарства не знам дали друго може да помогне).

# 739
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ай стига бе, налго било. И ние сами си гледаме децата, но никога не бих начуквала канчето на млада майка, само защото има нужда от почивка. Щом на мен ми е зле - на всички трябва да им е зле...
Plqsak, майката иска да си почине за няколко часа, абсолютно никакво значение няма как ще ги прекара. Дали ще спи или ще пие кафе с приятелки, решението го взема тя. Всеки разпуска по различен начин. Мисля, че няма смисъл да ти обяснявам какво означава ''свека'', можеш и сама да се сетиш, не е супер сложно.

# 740
  • Мнения: 4 413
Аз я разбирам, че е уморена. То кой не е бил. Ама свекървата е работеща и тя трябва да почива, а и не е длъжна да ги отменя. Може да се радва на внуче, а може и да не се радва. Те са го създали заради себе си, а не заради бабата. И аз минах през такава фаза, ама бързо разбрах, че насила не става. Ако иска бабата да идва. Като не - жива и здрава да е. При нас - свеки се изявява като добра баба във фейсбук. Там се скъсва от коментари, като че е всеки ден с детето.

# 741
  • София
  • Мнения: 13 709
Майката има мъж, който е баща на това дете. Да му го остави за няколко часа в неделя и да си почине.

# 742
  • Мнения: 14 830
Ай стига бе, налго било. И ние сами си гледаме децата, но никога не бих начуквала канчето на млада майка, само защото има нужда от почивка. Щом на мен ми е зле - на всички трябва да им е зле...
Plqsak, майката иска да си почине за няколко часа, абсолютно никакво значение няма как ще ги прекара. Дали ще спи или ще пие кафе с приятелки, решението го взема тя. Всеки разпуска по различен начин. Мисля, че няма смисъл да ти обяснявам какво означава ''свека'', можеш и сама да се сетиш, не е супер сложно.
Права си. Има нужда от почивка.Ами поема го бащата  за 2,3 часа и майката прави каквото си иска. Още повече, че и нейната майка и помага

# 743
  • София
  • Мнения: 28 589
Ай стига бе, налго било. И ние сами си гледаме децата, но никога не бих начуквала канчето на млада майка, само защото има нужда от почивка. Щом на мен ми е зле - на всички трябва да им е зле...
Plqsak, майката иска да си почине за няколко часа, абсолютно никакво значение няма как ще ги прекара. Дали ще спи или ще пие кафе с приятелки, решението го взема тя. Всеки разпуска по различен начин. Мисля, че няма смисъл да ти обяснявам какво означава ''свека'', можеш и сама да се сетиш, не е супер сложно.
Никой не реагира заради това. Реакцията е заради тропането с краче, а мен лично много ме възмути, че е готова да вреди на детето си заради прост реваншизъм. Единственият, който е длъжен да гледа това дете с изключение на майката, е другият родител. На него може да му тропа с краче, че не ѝ осигурява почивка.

# 744
  • София
  • Мнения: 22 953
Да, за мен е абсолютно нагло е да изисква и да недоволства, че свекърва и не и гледа детето. Аз съм на 29 г и родих първото на 24 г, не е като да не знам какво е да си млада майка. Wink
И не и начуквам канчето, а се опитвам да я накарам да оцени това, което има в момента, давайки и примери, че може да е доста по-зле положението.

# 745
  • София
  • Мнения: 13 709
Аз съм с две породени, родителите ни работеха, когато децата бяха малки. Аз учех, а баща им бачкаше денонощно.
Оцеляхме. Даже нямам лоши спомени. Била съм уморена, случвало се е да правя щуротии от недоспиване, но дори и не ми е хрумнало да си мисля, че някой ни е длъжен.
Майка ми също имаше страх да гледа малко бебе. Казвала ми е, че се забравя, а и е различно.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Ай стига бе, налго било. И ние сами си гледаме децата, но никога не бих начуквала канчето на млада майка, само защото има нужда от почивка. Щом на мен ми е зле - на всички трябва да им е зле...
Plqsak, майката иска да си почине за няколко часа, абсолютно никакво значение няма как ще ги прекара. Дали ще спи или ще пие кафе с приятелки, решението го взема тя. Ще ни се, и на мен ми се искаше, но както казах, АКО някой си предложи помощта, никой не ни е длъжен. Всеки разпуска по различен начин. Мисля, че няма смисъл да ти обяснявам какво означава ''свека'', можеш и сама да се сетиш, не е супер сложно. - Не е, но звучи грубо и подигравателно, изяснявам си това ли беше целта?

# 747
  • Мнения: 18 526
Трима възрастни са ангажирани с това дете, обаче се прави драма, че четвърти не искал. Ако бяха две деца, сигурно щяха да са ангажирани и вторите братовчеди.

# 748
  • Мнения: 673
Муунлайт май има проблеми със съня, така че и да вземе свекървата бебето, тя пак няма да спи. А и начинът, по който изисква да се гледа това дете и да не е ангажимент дразни. Така че и аз да съм свекървата, ще се подразня от такова вменяване на задължения. А и ако толкова ми се спи, няма да стоя и да пиша във форума. Но то май не й се спи, а страда от безсъние. Така че да си направи консултация с лекар.

# 749
  • Мнения: 758
Moonlight, напълно разбрах и оплакването ти, и питането ти, начина, по който се чувстваш и съжалявам за отношението в темата, което получаваш. Нямам никакви намерения да ти обяснявам аз как съм се справяла и как свекърва ти не е длъжна. Разбрах, че се оплака от начина, по който се чувстваш, а  ти се наложи да изпадаш в обяснителен режим, което е предпоставка понякога да се излезе от така желаната анонимност. Съвет от мен: не го прави, така или иначе те обявиха за водоноска...
Свекърва ти вероятно  се страхува, но също не й се занимава- казала ти го е, отказвайки ти няколко пъти. Дали ти дава наказателно контролно, заради отказа в ресторанта, не се наемам да гадая. На твое място не бих молила за помощ повече. Не бих и си дала детето някой да го "показва" на дружки на 3 месеца в ресторант-така че тук съм изцяло на твоя страна. Не бих го и размъквала назад-напред някой да го гледа, ако иска-да заповяда, но не аз да връщам, а просто защото мисля, че е в противовес с комфорта на детето. По-добре свикни с мисълта, че не можеш да й разчиташ и ще си спестиш много нерви. Не искам и да си помислям какво е да не можеш да спиш по принцип. Дано бебето няма много колики и леко да му е със зъбите. Здраве ви желая на всички!

Общи условия

Активация на акаунт