С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 673
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Какво общо със ситуацията има пък кой от кого е по-млад?

# 706
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Абе не знам за другите ама моят ден е хубав и става все по-хубав.

# 707
  • Мнения: 14 966
От няколко години чета тази тема, обикновено снахите се оплакват от вмешателство на свекървите в отглеждането на бебето и изземването на функциите на майката, тука обратното.

Като се чуя с бъдещата ми снаха, ще трябва да уточня, че съм и пожелала да се увеличим с още един член, но да изключи 1 р.  множествено число. Joy
И  преди много години свекър ми съм го запомнила с едно такова пожелание - да родиш навреме, че да можем да го отгледаме. Добре, че не го приех буквално.

# 708
  • Мнения: 4 413
Ами значи не го иска и това е, следователно няма да й го натрапвам.
djoleva - Защото на нея би й било най-удобно тогава.
deskatta- Спяли сте през деня с детето, ами аз нямам възможност да спя изобщо, нито през деня, нито вечер, както казах не спя изобщо с денонощия, детето също не заспива за дълго.

Какво разбираш под дълго спане за малко бебе? Дъщеря ми се хранеше на всеки час. За пръв път спах три часа без прекъсване към четвъртия й месец.

# 709
  • Мнения: 101
Ами значи не го иска и това е, следователно няма да й го натрапвам.
djoleva - Защото на нея би й било най-удобно тогава.
deskatta- Спяли сте през деня с детето, ами аз нямам възможност да спя изобщо, нито през деня, нито вечер, както казах не спя изобщо с денонощия, детето също не заспива за дълго.

Какво разбираш под дълго спане за малко бебе? Дъщеря ми се хранеше на всеки час. За пръв път спах три часа без прекъсване към четвъртия й месец.
И за един час да е, все пак заспиваш нали, при мен това го няма.

# 710
  • Мнения: 4 413
Не ти вярвам. Това бебе хич ли не спи? Ако е толкова ревливо, потърсете лекар, а не бабата. Бебе с проблеми не бих оставила на бабите.

# 711
  • Мнения: 5 619
Скрит текст:
Вие въобще четене с разбиране знаете ли какво е???? Учи се във втори клас!
Жената много ясно каза, че се налага да ходи на лекар!!! След раждане понякога се разбъркват хормони, има гинекологични усложнения, калцият се дърпа от зъбите и възникват стоматологични проблеми и т.н. Мъжът й и майка й работят, кой лекар ще те приеме след 18 ч????
И какво е толкова ужасно да гледаш бебе??? Аз моите гледах на 20 и 22 по д-р Спок, може би малко разглезени, но щастливи израстнаха. Захласване от рев, задавяне, падания, рани и други подобни никога не са имали. С каквато нагласа тръгнеш, така се стичат нещата! Аз бях уверена, че всичко ще е наред и така си и беше! Stuck Out Tongue Winking Eye
Тъй. Едната ни баба е на 80 км, другата на 170 км. Да се чуди човек как ли съм ходила на лекар и зъболекар, че и на фризьор даже, с бебе. Комбинираме си ангажиментите с таткото и така. Оцелява се с гимнастика някак.  
А тя даже не е и някоя млада лигла, щом са с мъжа си 10 години, да речеш, ме младостта оправдава глупостта.
Със сигурност съм по-млада от теб 🙂 С мъжа ми сме заедно от ученици!
Лигла, недорасляк, селски тип! Ето ти обидните думи. Аз с такива определения ли се обръщам ? Я по-кротко!
С написаното искам да кажа, че ако някои неща са простени на 18-20 годишен човек, на такъв, гонещ трийсетака, не вървят. На тази възраст би било редно човек вече да е поулегнал и да има някакъв житейски опит.
А тоя тон може да го държиш у вас на мъжа си, тук е обществен форум. Но пък разбирам защо свекърва ти се пази от теб. Жената е наясно какво ще й се изсипе отгоре, ако нещо се обърка. Но ти дерзай, де, с тоя подход далеч ще стигнеш.

# 712
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
За протокола - не съм свекърва, няма и да бъда. Тъща съм. Имам дъщеря, живее в чужбина както писах.  На 29г. Първото си дете роди на  22,второто на 28.Идва си често сега/поради други обстоятелства/, тоест когато децата там са във ваканция. Винаги, абсолютно винаги пита и мен и свекърва си дали можем да гледаме децата, и не се сърди ако не можем
Знае, че децата са отговорност и грижа на нея и съпругът и.
Но ако  тона който Mo0onllightдържи тук в темата е същият и към свеки, ми няма да го гледа жената
Сестра ми са по същия начин. Децата са с 2 години разлика и са сами в чужбина. Като си идват ги оставят и на майка ми и на свекървата, ама и бабите искат, защото рядко ги виждат. Преди 2 седмици зетя си беше тук само с малкото дете. Голямото е на у-ще и не можеше да дойде. Имаше план кога при коя баба ще е детето, защото той идваше по работа и само в път из цялата страна му мина престоя. Предварителен план, за да знае дали изобщо да го взима

Тайс, сега ще излезе, че пожеланието ти е било съвсем ненавременно Joy Трай си другия път и мини с клиширани пожелания Joy

И на нас са подмятали за дете, ама не сме взимали това като обещания. Даже предварително казвахме, че ние решаваме как ще се казва, как ще се гледа и т.н. и не приемаме съвети в тази насока. И майка ми и свекъра разбираха от дума ((не, че нямаше по някое изпуснато подмятане, но знаеха, че няма как да ни влияят), обаче леля ми, на майка ми сестра ѝ не миряса. "Като ни се роди детето", "като се върнеш на работа при мен ще го запишеш на градина, има и места и аз отговарям", "преобразувах и отделих място в градината за ягоди за детето", аз още бременна и т.н. и т.н. глупости. Режех я много безцеремонно, но тя не престана. Даже и скоро пак стана дума, че на първото идване на педиатърката се навря в стаята при нас и занимаваше докторката с глупави въпроси какво има против маста. Абе в чудо се бях видяла, но нито за момент не ми е хрумнало да се възползвам от предложенията ѝ.

Mo0onllight, мъжа ти с диабет, ти с хронично безсъние, не знам за свекърва ти, но вие не мислите нито за вашето здраве, нито за това на детето. Дори при тези обстоятелства, вие сте тези, които е трябвало да ги вземат предвид, преди да решат да имат дете. Ей това не разбираш. Проумееш ли го, ще разбереш, че грешката е у вшия телевизор

# 713
  • Мнения: 14 830
Ами значи не го иска и това е, следователно няма да й го натрапвам.
djoleva - Защото на нея би й било най-удобно тогава.
deskatta- Спяли сте през деня с детето, ами аз нямам възможност да спя изобщо, нито през деня, нито вечер, както казах не спя изобщо с денонощия, детето също не заспива за дълго.

Какво разбираш под дълго спане за малко бебе? Дъщеря ми се хранеше на всеки час. За пръв път спах три часа без прекъсване към четвъртия й месец.
И за един час да е, все пак заспиваш нали, при мен това го няма.
Чакай сега, бебето ли е причина да не спиш, защото пишеш че страдаш от безсъние. Ако е така не разбирам как ще ти помогне свекървата

# 714
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
И аз мисля, че отношението и изискванията към свекървата са несправедливи. Moonlight, струва ми се ти започна да пишеш в темата с очакването, че свекървата веднагически ще бъде оплюта и като не стана така - зае отбранителна позиция и спря да приемаш и предаваш рационално. Никой не ти отрича твърденията, че си изморена и не се чувстваш добре - повечето пишещи сме майки с малки деца и знаем за какво говориш. Опитваме се да ти кажем, че има светлина в края на тунела и става по-лесно. Но, приеми, че има разлика между това да гледаш чужди, попорастнали деца срещу заплащане и да те насилват да гледаш новородено, когато ти е писнало от врясъци и искаш да си починеш. Тук, в Америка, има една приказка - на чистачката къщата е винаги мръсна.

На мен как ми се иска да имам баби наблизо, ей така, да се поскарам с тях 😊, но свекървата е на 5000 километра, а родителите ми на 10000. Нашето девойче се роди 6 седмици недоносено, 1.4 кг. И двамата с мъжът ми имаме собствени бизнеси, а моят е такъв, че ако натисна паузата - ще загубя връзки и партньори. Аз съм инатливо, тракийско говедо и реших, че ще се справим. Кърмя в 3 през нощта, работя 1 час, спя 2, храня я пак, паркове, библиотеки, следобяд тя спи, аз работя, вечер баща й готви и се грижи за нея, аз отивам до магазина (това ми беше срещата с широкия свят от порастнали, неревящи хора), вечеряме, приспиваме, виждаме се с мъжът ми, после аз работя, спя 2 часа до полунощ и пак наново. При наложителни излизания и бизнес срещи - таткото я гледа, а после работи до късно. Не съм супермама, с глас съм плакала от умора, ама оцеляхме.

 С тези излияния се опитвам да ти кажа, че никой не ти начуква канчето, че си омаломощена нова майка, която иска помощ. Само че, стъпи в обувките на свекървата, гледала дете със здравословни проблеми и сега гледаща множество крещящи, мажещи сополи, чужди деца. Ти имаш очаквания, които явно не се материализират - не е нужно да разбереш защо, а да приемеш действителноста и да се нагодиш, толкоз.

# 715
  • Мнения: 788
Не ти вярвам. Това бебе хич ли не спи? Ако е толкова ревливо, потърсете лекар, а не бабата. Бебе с проблеми не бих оставила на бабите.
Жената по-напред каза, че страда от хронично безсъние.
На колко е бебчето?

# 716
  • Мнения: 5 619
Не ти вярвам. Това бебе хич ли не спи? Ако е толкова ревливо, потърсете лекар, а не бабата. Бебе с проблеми не бих оставила на бабите.
Жената по-напред каза, че страда от хронично безсъние.
На колко е бебчето?
Аз дори й съчувствам, но не е никаква тайна, че гледането на бебе първите 1-2 години е съпроводено с безсъние. То е и хормонално обусловено - аз обичам да поспивам, но и с двете деца първите месеци спях в полусън и само да се обърнат, подскачах. Чак към третата им година почнах да спя нормално. Та не е свекървата виновна и длъжна. Защото диагнозите и на авторката и на мъжът й се изтъкнаха като повод някой да им поеме детето, което вече е несериозно. Тя сама каза, че са решили да имат дете, а не че е станало случайно.

# 717
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Много е страшно да гледаш бебе за няколко часа седмично. Току виж  хукнало нанякъде без да видиш.

# 718
  • Мнения: 4 413
Много е страшно да гледаш бебе за няколко часа седмично. Току виж  хукнало нанякъде без да видиш.
Абе като не е твоето собствено бебе, може и да е. Аз не се умилявам от чужди бебета. Не желая и да гледам деца на приятели.

# 719
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Това е извинение, когато не ти се занимава. И е внучето на въпросната свекърва. Не е нито чуждо, нито на приятели.

Общи условия

Активация на акаунт