С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 687
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 101
Като разбере? Той е наясно със ситуацията и не оправдава майка си за страховете й, просто не й го казва, за да не се карат.
darsia - Питали сме я учтиво разбира се и аз и мъжа ми, тя все отговаряше, сега не мога, утре не мога, другата седмица не мога.

# 691
  • Мнения: 18 621
Вие как бихте се почувствали ако свекърва ви нарече внучето си пред приятелка " ангажимент " ?

Точно никакъв проблем няма да ми е.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Още повече, че и въпросното бебе е недоносено...

# 693
  • Мнения: 5 636
Ние с мъжа ми сме заедно от 10 години и наскоро ни се роди дете. Досега с моята свекърва всичко беше наред, но ето, че се появи спречкване. Проблемът й е, че изпитвала страх да остане сама да гледа детето, понеже не било нейно и можело да се случи нещо и да я обвиним. За мен това е несериозно отношение, на всяка възраст и на всеки може да се случи нещо. Не ми е приятно от факта, че моята майка също ходи на работа, но дава мило и драго да остане с внучето и да ме отмени за малко, а свекървата се оправдава по този начин. Според мен тя просто не иска да се занимава с бебето и да си разваля рахата, въпреки че на нея са й помагали нейната майка и свекърва. По тази причина аз отказвам да й водя детето да го види за малко, то така всеки може. Какво мислите вие, аз ли съм прекалено осъдителна, или тя бяга от ролята на баба ?
Ролята на баба е именно да се порадва за кратко на внучето. Родителите на детето си го отглеждат. А ако сте решили да ангажирате бабите със стабилно гледане, е било редно да участват в решението дали и кога да имате дете.
Спирам, защото думите, които ми напират, може да ми докарат някой бан. Аман от недорасляци, значи!

# 694
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Като разбере? Той е наясно със ситуацията и не оправдава майка си за страховете й, просто не й го казва, за да не се карат.
darsia - Питали сме я учтиво разбира се и аз и мъжа ми, тя все отговаряше, сега не мога, утре не мога, другата седмица не мога.
Обаче и през ум не ти минава да питаш мъжа си защо той не иска да си поеме ангажиментите по детето, и двамата на майка му искате да го прехвърлите. Точно затова преди малко стана въпрос за манталитета и местоположението. Това  не е обида, просто ти посочвам, че го потвърждавате и двамата. Мъжа е изцяло освободен от ангажимент за детето, но бабата трябва да го поеме. това ви е нагласата, а тя е изцяло погрешна.

# 695
  • Мнения: 101
Стига с това бебето е недоносено. Бебето настигна доносените и на ръст и на тегло. И не е вярно, че бабите трябвало само да се радват и да гледат отстрани и да не помагат. То да се радва за 2 мин всеки може. Убедих се, че в темата преобладават свекървите, сами си го казаха някои и се чувстват неуважени и нападнати. Айде свекита живи и здрави и дано имате снахи дето да не гъкват и да ви водят децата само, когато на вас ви изнася, а вие да се хвалите наляво-надясно колко сте грижовни и как сте гледали внучето почивните дни, което всъщност не е така. Стига с тези обиди и нападки! Хубав ден!

# 696
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
И на теб!

# 697
  • София
  • Мнения: 28 760
О, щом не сте съгласни, сте свекърви, пък! Дечко....

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз все си мисля, че повечето тук сме с деца, които не са още за женене, но...нищо, нека да сме свекърви. Grinning

# 699
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Моите не са за женене, това първо, ама са и момичета. Ама, ако това ще успокои девойчето, свекърва да съм.

# 700
  • Мнения: 5 636
Вие въобще четене с разбиране знаете ли какво е???? Учи се във втори клас!
Жената много ясно каза, че се налага да ходи на лекар!!! След раждане понякога се разбъркват хормони, има гинекологични усложнения, калцият се дърпа от зъбите и възникват стоматологични проблеми и т.н. Мъжът й и майка й работят, кой лекар ще те приеме след 18 ч????
И какво е толкова ужасно да гледаш бебе??? Аз моите гледах на 20 и 22 по д-р Спок, може би малко разглезени, но щастливи израстнаха. Захласване от рев, задавяне, падания, рани и други подобни никога не са имали. С каквато нагласа тръгнеш, така се стичат нещата! Аз бях уверена, че всичко ще е наред и така си и беше! Stuck Out Tongue Winking Eye
Тъй. Едната ни баба е на 80 км, другата на 170 км. Да се чуди човек как ли съм ходила на лекар и зъболекар, че и на фризьор даже, с бебе. Комбинираме си ангажиментите с таткото и така. Оцелява се с гимнастика някак. 
А тя даже не е и някоя млада лигла, щом са с мъжа си 10 години, да речеш, ме младостта оправдава глупостта.

# 701
  • Мнения: 2 167
Ще се натропа, натропа с крак, па ще вдене някои работи и ще се кротне.

# 702
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Я посочи една дума, която някой е казал в обиден аспект. Това, че всички са на различно мнение от твоето, не значи, че те обиждат. Значи, че трябва да се замислиш за възгледите, мирогледа и приоритетите ти. Кое ти е по-важно кафето в неделя или детето. Защото тук впечатлението остава, че е кафето, а това не говори добре

# 703
  • Мнения: 101
Вие въобще четене с разбиране знаете ли какво е???? Учи се във втори клас!
Жената много ясно каза, че се налага да ходи на лекар!!! След раждане понякога се разбъркват хормони, има гинекологични усложнения, калцият се дърпа от зъбите и възникват стоматологични проблеми и т.н. Мъжът й и майка й работят, кой лекар ще те приеме след 18 ч????
И какво е толкова ужасно да гледаш бебе??? Аз моите гледах на 20 и 22 по д-р Спок, може би малко разглезени, но щастливи израстнаха. Захласване от рев, задавяне, падания, рани и други подобни никога не са имали. С каквато нагласа тръгнеш, така се стичат нещата! Аз бях уверена, че всичко ще е наред и така си и беше! Stuck Out Tongue Winking Eye
Тъй. Едната ни баба е на 80 км, другата на 170 км. Да се чуди човек как ли съм ходила на лекар и зъболекар, че и на фризьор даже, с бебе. Комбинираме си ангажиментите с таткото и така. Оцелява се с гимнастика някак.  
А тя даже не е и някоя млада лигла, щом са с мъжа си 10 години, да речеш, ме младостта оправдава глупостта.
Със сигурност съм по-млада от теб 🙂 С мъжа ми сме заедно от ученици!
Лигла, недорасляк, селски тип! Ето ти обидните думи. Аз с такива определения ли се обръщам ? Я по-кротко!

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 15:33 от Mo0onllight

# 704
  • Мнения: 14 834
За протокола - не съм свекърва, няма и да бъда. Тъща съм. Имам дъщеря, живее в чужбина както писах.  На 29г. Първото си дете роди на  21,второто на 27. Идва си често сега/поради други обстоятелства/, тоест когато децата там са във ваканция. Винаги, абсолютно винаги пита и мен и свекърва си дали можем да гледаме децата, и не се сърди ако не можем
Знае, че децата са отговорност и грижа на нея и съпругът и.
Но ако  тона който Mo0onllightдържи тук в темата е същият и към свеки, ми няма да го гледа жената

Общи условия

Активация на акаунт