С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 722
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 28 922
Да. Колкото повече чета за тази свекърва, толкова по-добро впечатление ми прави, а Mo0onllight - все по-лошо.

# 676
  • Мнения: 1 762
Аз не те нападам, дори и да не съм познала, няма нищо лошо да искаш нещо  което те разтоварва.
Просто сега не става, ще мине време, нещата ще са други.Не си заслужава да скапваш отношения заради страховете на свекървата,   тя има право да откаже, не е марионетка.

# 677
  • Мнения: 101
Смятам, че съм права и нищо не си изсмуквам от пръстите. На нея не й пука просто за нашето здравословно състояние. В момента я вълнуват съвсем други неща, не внучето. Както тя има страхове и аз си имам, затова казах, че и мен ме е страх да не се случи нещо, като съм сама с детето, но си го гледам. Не знаех още за страховете й, когато го нарече ангажимент. След като е ангажимент и аз съм си в правото да не й го водя и да не я " ангажирам " с него!

# 678
  • Мнения: 11 576
Мъжът ти ще го й води, хем ти ще си починеш докато ги няма.

# 679
  • Мнения: 10 946
Ей, ама ти не искаш да разбереш, че майка # баба. Толкова е просто.

Ето ти идеалното предложение от h.d.

# 680
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
Съвсем нормално е в разговор с друг свекърва ми или майка ми да кажат, че имат ангажимент, отнесено до детето ми. То си е ангажимент.

# 681
  • Мнения: 14 840
Ама разбира се че гледането на такова малко бебче е ангажимент. То и на по голямо си е така.
И пак не ми отговори защо искаш да го гледа в неделя

# 682
  • Мнения: 101
Ами значи не го иска и това е, следователно няма да й го натрапвам.
djoleva - Защото на нея би й било най-удобно тогава.
deskatta- Спяли сте през деня с детето, ами аз нямам възможност да спя изобщо, нито през деня, нито вечер, както казах не спя изобщо с денонощия, детето също не заспива за дълго.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 14:21 от Mo0onllight

# 683
  • Мнения: 14 840
Ами значи не го иска и това е, следователно няма да й го натрапвам.
djoleva - Защото на нея би й било най-удобно тогава.
Виж, дали и е удобно тя си знае. Неделя е почивен ден. Ти си си в къщи, предполагам и мъжът ти. Ако си изморена, може той да го поеме за два, три часа за да си починеш, дори да излезеш на кафе.

# 684
  • при късмета
  • Мнения: 24 126
Смятам, че съм права и нищо не си изсмуквам от пръстите. На нея не й пука просто за нашето здравословно състояние. В момента я вълнуват съвсем други неща, не внучето. Както тя има страхове и аз си имам, затова казах, че и мен ме е страх да не се случи нещо, като съм сама с детето, но си го гледам. Не знаех още за страховете й, когато го нарече ангажимент. След като е ангажимент и аз съм си в правото да не й го водя и да не я " ангажирам " с него!
Тя с нейните ангажименти, когато е имала страхове се е справила, нали? Сега е твой ред. Не можеш да я задължаваш да иска. Тя по твоята собствена логика, може да се оплаква на приятелки, не само, че внучето ѝ е ангажимент, а снахата се чуди как да ѝ го натресе. И ще има пълно право, нали разбираш. Тогава ти как ще се чувстваш, като тя се оплаква от нещо, което си е точно така? А?
Добре, не го води, дори пред мъжа ти това е аргумент. На кота ви гледам и двамата ще имате още повече нужда от помощ като поотрасне детето, а бабата няма ли връзка с него, тогава пък изобщо няма да го гледа. както и детето няма да иска да стои при нея, защото не я познава

# 685
  • Мнения: 13 820
Чудя се какво сте изписали в над 100 поста, а то се е появила нова снаха Simple Smile
Тази май ще надмине точицата Joy

# 686
  • Мнения: 18 752
Крайно е , но ако не се справяш заради здравословни проблеми, има вариант приемна грижа.Чух за такъв случай преди време ,майката на 14  и семеството не се справя, бебето бе гледано с условие да се върне в семейството  като отрасне малко.не завинаги ,не отнето.

Ако е толкова сериозно и проблем здравето ти ,можеш да се възстановиш.
Изглеждаш нервна и  изискваща, това може да допринася да не смее  жената .
Не става веднага ,може докато си в къщи да го поеме за час - два в началото, като си там ,не е сама ,да го опознае  и прецени може ли.Така отдалеч си е страшно за отвикнал човек.Щом със свекъра до нея  се занимава, не е съвсем отхвърлила  присъствието си с бебето.
Търси решения, не отпор.
Пък като не го даваш, още по-добре за нея, няма да има ангажименти дълго време ,докато само не поиска да види баба си.Щом така ти харесва.
Наказваш я, остава тя да приеме това  и да не се ядосвате взаимно.

# 687
  • Мнения: 2 196
Доводите ти са смешни. И да си здрава като бик, пак може да ти се случи нещо, недай боже. По твойта логика трябва да има някой до г**а ти 24/7, което няма как да стане. Всички сме минали от там-всичко се преобръща, нерви, притеснение, неспане. Стисни малко зъби, а имаш и майка ти-това е безценен плюс.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Авторке, искаш да водиш война, да я накажеш, да покажеш кой държи коза (бебето). Да знаеш, че това ще бъде пирова победа, ако  познаваш израза и че сама себе си прецакваш. Сега и в бъдеще.

П.П. Даже няма да започвам да обяснявам как ще реагира мъжа ти като разбере, че майка му е уморена и има съвсем логични страхове относно малкото бебе, но ти нарочно искаш да се караш с нея и опитваш да настройваш и него. Тогава гледането на бебето ще ти е последна грижа, защото другите ще са по-сериозни.

# 689
  • Мнения: 738
Аз предполагам, че начина, по който си я попитала за помощ, не е бил най-учтивия. Така ли е?
Има начин и начин. Свекърва съм и от опит ти казвам, че неуважителното поведение предизвиква отказ, не зависимо дали ме е страх или не да гледам внучето.
Не ме е било страх и от 2-3 месечни съм ги гледала моите, с преспиване. Но, съм и чувала много самонадеяни изказвания от снаха ми. Настройваш се, естествено. Та, като те чета, малко по-леко с изискванията, очакванията и заканите.

Общи условия

Активация на акаунт