С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 675
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • при късмета
  • Мнения: 24 010
Че няма да хукне, няма. Но могат ад се случат десетки други неща. И повечето майки и повечето се баби се справят, но си е ангажимент, каквото и да си говорим. И единствените длъжни да го поемат са родителите. От там нататък такова задължение няма никой друг. Само и единствено желание се иска, но кагато са ти казали, че и желание няма, не би трябвало да има проблем. Аз и обратното не приемам, бабата да има желание да гледа детето, но да не слуша родителите, а сама да решава. Принуждавайки баба против собственото ѝ желание да гледа бебе/дете, рискуваш после да се оплакваш "тя е дала не детето нещо, което не трябва и му вреди". Не бих си подложила детето на това, но и не бих се сърдила, ако бабата откаже да го гледа.
Това е извинение, когато не ти се занимава. И е внучето на въпросната свекърва. Не е нито чуждо, нито на приятели.
Не е чуждо, но е преценила, че няма да се справи. Въпроса е има ли право на това или няма. Според мен няма кой да оспори, че има. Аз не бих оставила дете да го гледа някой, който не иска, че да ходя на кафе. Някак сърце не ми позволява да го приема това. И не можем да променяме чуждите желания и нагласи, само своите. Не може да задължаваш някого да иска или да не иска нещо, това няма как да стане. Иначе може много да укоряваме свекървата, че не иска да гледа детето, значи не го обича, което може и да е вярно, може и да не е и причините да са други, ама това с нищо няма да помогне на авторката. тя собствените си нагласи трябва първо да промени

# 721
  • София
  • Мнения: 28 582
На нея не ѝ трябва извинение, че не иска да го гледа.

# 722
  • Мнения: 101
Това е извинение, когато не ти се занимава. И е внучето на въпросната свекърва. Не е нито чуждо, нито на приятели.
И аз това казвам, Polar bear, благодаря за разбирането.

В началото свекървата нямаше страхове от бебето, изглеждаше, че наистина има желание да е покрай него и ми беше много приятно да виждам, че му се радва. Веднъж отиде на заведение с нейни приятелки и настояваше те да го видят, но аз отказах, бебето има много колики и е неспокойно, не е за заведения. Тя тогава каза на мъжа ми да вземе детето и да отидат на заведението без мен, но и той й отказа. След този случай тя изтъкна, че има страх да го гледа.

ма ко - никъде не съм казала, че искам да ми гледа детето, а аз да се развявам по кафета. Искам да има желание да ни отмени малко, да можем с мъжа ми да поспим малко, или поне той.

milenaka - Какво е това отношение, та то й е внуче, обикновено бабите дават мило и драго да са с внуците си.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 16:53 от Mo0onllight

# 723
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Polar bear, никой няма нужда от извинение, че не поема чужда отговорност.  Даже по-лесно се гледа детето на приятели/съседи, отколкото внучето. Щото то хем е твое, хем не е. Това знам от майка ми и свекърва ми, нямам личен опит.
Все си мисля, че тая свекърва, би могла да поеме 1-2 пъти досега, щом е такова здравословното състояние на младите... Обаче прочетох първия пост, по всички параграфи, авторката е с рогата напред. Нормално, майка й като майка да си я изтърпява и да помага (ама ако може да я чуем, искрено да каже дали й се иска)

# 724
  • Мнения: 9 709
Mo0nlight,  останаха ли още кладенци, от които да носиш вода?

# 725
  • Мнения: 14 830
Значи, първо бабата се е радвала на бебето и даже го е гледала. После не си и дала да го изведе на заведение и изведнъж е отказала да го гледа.
Сега предполагам че не е било вечерта на ресторант. И що да не го сложи в количката, да го разходи и да пие кафе с приятелки.
Е нали искаш да го гледа. Защо да не излиза с него. И като има колики и е не спокойно щом го е извела ще си му бере грижа.

# 726
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не й трябва извинение, но не може да каже направо, че не иска и си измисля това оправдание. Все пак никой не я кара да го гледа 24/7. Пък даже и на кафе да отиде Муунлайт, какво от това? На майките никой не им дава почивка от децата, нали така? Дежурни са денонощно. Нищо няма да й стане на свека ако удря едно рамо от време на време.

# 727
  • Мнения: 1 799
Това на час по лъжичка е досадно ✌
Разбери, ако продължаваш така съвесм скоро няма да има на кого освен майка си да разчиташ щото и с мъжа ти отношенията ще заминат. Но за теб е най важно да е по твоето. Горките ти близки 😒
Още повече ако си чела и една тема ще видиш че тук масово се защитават снахите, след като толкова народ ти казваме нещо явно пък повредата е в твоя телевизор.

Аз се отказвам, след последните 2 теми се замислям че трябва да има някакъв тест преди да се стане родител 😂 

А по спомени Поляр беар нямаше и деца?

# 728
  • Мнения: 1 408
Чета и се чудя - къде толкова, видяхте остър тон от Moonlight?
 Аз виждам преуморена и стресирана млада жена, недоспала хронично, с притеснения щом бебето е недоносено. Оплака се, а повечето я нападате наистина злобно и заядливо!
Ще се справи и без свекървата. Ще е трудно, но все ще намери кой да й помага, дори и срещу заплащане. Някоя медицинска сестра, съседка или позната.

# 729
  • Мнения: 9 709
Така е, нищо няма да й стане, даже ще се радва. Зависи обаче и от отсрещната страна.

# 730
  • София
  • Мнения: 28 582
Бащите дават почивка на майките.

# 731
  • Мнения: 101
Да оставя детето си на ресторант вечерно време? Това е безумие! И не вадя вода от кладенци! Още повече се убеждавам, че не е в мен проблемът, щом това ви се струва напълно нормално.

# 732
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Това на час по лъжичка е досадно ✌
Разбери, ако продължаваш така съвесм скоро няма да има на кого освен майка си да разчиташ щото и с мъжа ти отношенията ще заминат. Но за теб е най важно да е по твоето. Горките ти близки 😒
Още повече ако си чела и една тема ще видиш че тук масово се защитават снахите, след като толкова народ ти казваме нещо явно пък повредата е в твоя телевизор.

Аз се отказвам, след последните 2 теми се замислям че трябва да има някакъв тест преди да се стане родител 😂 

А по спомени Поляр беар нямаше и деца?

Спомените ти те лъжат. Имам две, едното е малко над 2 годишно и скоро започна да спи без да се буди нощем. Като бебе имаше ужасни колики и ревеше по цял ден, спеше по 30 минути между храненията и само чаках мъжът ми да се върне от работа, за да хапна нещо. Значи към 3-4 часа следобед ми е било първото ядене за деня. Напълно я разбирам Муунлайт.

# 733
  • София
  • Мнения: 28 582
Кое му е безумното? Понеже и ние си гледахме детето сами, и с нас го водехме на заведения, и бащата си гледаше детето вечер, за да мога аз да си почина, аз съм го гледала вечер, за да може бащата да излезе... Нормално, ние сме избрали да го създадем, ние си носим отговорността за този избор.

# 734
  • Мнения: 1 408
Муунлайт,
Не е повредата в твоя телевизор! Hug
Преди теб нападнаха друго момиче, което се оплака в темата - Еле.н. Разкостиха я направо, да напускала мъжа си, да се махала, какво ли не.
Абсолютна липса на емпатия и злоба цари.
Бъди здрава и общувай с приятни за теб хора! Heart

Общи условия

Активация на акаунт