Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 25 609
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
не не се .
иначе вит В6 още и хомоцистеин

# 31
  • Мнения: 572
не не се .
иначе вит В6 още и хомоцистеин

Бочинка, на теб Сигридов не ти ли изиписа изследвания в Бодимед на витамини, йод и др. неща?
Иначе на моя приятелка е казал, че е от малкото с лиценз за ДОПРЕР и че Вецев нямал такъв. Все тая. Права си, да гледа дали всичко е ок и това е... Аз не знам защо се хванах на хорото с тия изследвания, които даже няма да гледа самият той...

# 32
  • Мнения: 217
На мен ми каза същото.Че на всеки 6 месец ходи за сертификат за доплер.Вецев нямал такъв и се чуди защо гледа кръвотоци въобще.Казс да вляза и да видя кои са сертифицирани и да преценя,но по бързо да преценям,докато не е станало късно.
не не се .
иначе вит В6 още и хомоцистеин

Бочинка, на теб Сигридов не ти ли изиписа изследвания в Бодимед на витамини, йод и др. неща?
Иначе на моя приятелка е казал, че е от малкото с лиценз за ДОПРЕР и че Вецев нямал такъв. Все тая. Права си, да гледа дали всичко е ок и това е... Аз не знам защо се хванах на хорото с тия изследвания, които даже няма да гледа самият той...

# 33
  • Мнения: X
Е за доплер може да има лиценз въпреки че не съм сигурна че го имаше в листата но за фетална морфология нее а той основно това прави Simple Smile сещаш ли се ква е цаката . Така че ква като Вецев няма лиценз при положение че се занимава основно с това , все едно да няма фризьори без диплома .Иначе Сигридов какво ще ми назначава при положение че аз от 2 години си следя витамините , когато разбрах че имам тромбофилия , тук в групата Дели ме опъти и аз от тогава всеки месец си ги следя , станах факир в тия изследвания , знам кое от какво кога и как . И преди да се трансферирам си вкарах всичко в перфектно състояние . Сигридов изобщо не го интересуваха моите витамни . Назначи ми сега само В6 защото имало кисти бебето и херпеси ( за които ония ден качи статия ) аз си пуснах в6 нищо че ми беше супер и аз си го пия де . Сега го чакам да го видя и него как е , но знам че ще си е ок . И тия херпеси са ми ок всичките . Сега се чудя дали да ходя за часа си който имам при ковачев за разчитане на тия резултати които струват 80 лв а те са ок и не виждам смисл . И дали да не си отменя часа при Сигридов и да си запиша Феталната при чучумишев или стратиева защото имам съмнение че ще ме нахрани че не съм ходила да ми разчетата перфектните резултати . Той аг то ми ги разчетет какво има да давам още пари за същото нещо не ми е ясно . Сигридов е чапат малко ! с първата бременност попаднах при него по спешност , имах съм нение за даун от друг специалист . Сигридов не видя нищо и каза супер ти е бебето ! Тогавашния ми АГ каза «Аре да не играем на гатанки и да пуснем или пренатест или амнио , според финансите » пуснах пренатеста изслезе си даун , айде и едно амнио , даун айде аборт . Сега като бях при Сигридов му казах че не ми е видял дауна , той вика , едно време не ги виждам някои 3 % дауни ! Да бе ама аз му спестих това че идеше да му кажа «като не ги виждаше защо ме убеждаваше да не давам 2 бона за пренатест и да си спестя парите и че 100% нее даун и ще ме увери в това и на феталната »

# 34
  • Мнения: 700
А свекърва ми има шофьорска  книжка за камион, ама и кола не може да кара😁Интересно каква енергия се влага в това да се проучват колегите кой какво има, че да може да се плюват после.
Бочинка, аз ходих на ранния скрининг при Стратиева.Доволна съм.Пита ме при кого ходя, каква ми е терапията.Накрая каза, че я одобрява, да кажа на д-р  Вецев, че бебчето е здраво и толкоз.Не ми се е налагало да се оправдавам къде ходя и кой ме лекува .

# 35
  • Мнения: X
Еми точно това вчера се замислих че сигурно понеделник ще се обадя да питам за час за стратиева или чучумишев и ще взема да си отменя при Сигридов че кво ми гледа за 280 лв , най много да ми дигне нервите а аз съм такъв човек че ако ми се разговори така ще го навра в накучето сещате се Simple Smile

# 36
  • Мнения: 572
Еми точно това вчера се замислих че сигурно понеделник ще се обадя да питам за час за стратиева или чучумишев и ще взема да си отменя при Сигридов че кво ми гледа за 280 лв , най много да ми дигне нервите а аз съм такъв човек че ако ми се разговори така ще го навра в накучето сещате се Simple Smile

Мале, това е много странно как факирът не е видял даун... Не звучи обещаващо.
Ти даже се чудя как си решила да ходиш пак при него.
Аз май няма да пускам Анти ха при Ковачев - най-много да ми каже "през ден"...

# 37
  • Мнения: X
Анти ХА си го пускаш за себе си ! Там се вижда само дали дозата ти стига , и дали трябва да се намали или увеличи . Може АГ да ти разчете това или хематолог . Иначе аз реших да ходя при Сигридов точно защото вижда разни работи . И реших пак да му се доверя но и сега не видя едно огромно срастване в матката което Вецев видя

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 5 934
Еми точно това вчера се замислих че сигурно понеделник ще се обадя да питам за час за стратиева или чучумишев и ще взема да си отменя при Сигридов че кво ми гледа за 280 лв , най много да ми дигне нервите а аз съм такъв човек че ако ми се разговори така ще го навра в накучето сещате се Simple Smile

Мале, това е много странно как факирът не е видял даун... Не звучи обещаващо.
Извинявам се, че не е по темата, но няма нищо странно. Аз на ФМ съм ходила при Томова + още двама, защото имах висок риск за Даун на БХС. Томова ми каза, че има един малък процент на Даун, който не се вижда на ехограф. На нея също й се е случвало да не види маркери и накрая се ражда детенце с Даун. Марков пък ми каза, че ФМ е интерпретация на картини (тоест мнооого индивидуално), и че той може да не вижда маркери, но това не гарантира на 100%, че няма Даун. Мазнейкова и тя не видя маркери, но въпреки това ме изпрати на амниоцентеза, именно защото не може да гарантира липса на Даун. Така, че аз реших сама за себе си (специално за Даун) да не се предоверявам на ФМ и направих пренатален тест.
Виж доплера вече е друго нещо - там тестове няма, трябва да те следи специалист, който разбира.

# 39
  • Мнения: X
Е точно това казвам че като не е видял този даун . Не смятам че е редно да седи и да ми говори колко много гарантира че няма даун и да не си хвърлям оарите на вятъра за Пренатест или да се занимавам с амниоцинтеза . Има дауни които имат нормален мозайцизм и изгледжат като нормални бебета , моя приятелка има такова момиче . Но в случая говорим че на 1 вия БХС ми излезе риск от даун ( и то само по кръвта ) 4 дена по късно същото нещо при Сигридов , и тоя ми вика то тва с кръвта ти е заради лошия приток на кръв ( което са пълни глупости защото ми беше завишено ЧХГ ) което няма общо с притока на кръв . И да се възхвалява че милион % нищо му няма . Това нее редно .

# 40
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Момичета,по съвет на доктор Вецев си направих Аспи тест и викам тъй и тъй ще ме бодат дай и другите от коагулация.Обаче как да тълкувам резултатите?Пратих ги на док ,ама той може след няколко дни да ми върне отговор.Терапията ми е Аспирин 150 мг и 2 пъти Натаспин.Мутациите-неусвояване на ФК и PAI 4G/5G.Като звънях да питам има ли значение кога точно след приема на Аспирин се прави казаха,че няма.Та аспирина го пих снощи около 19,а теста е направен днес на обяд в 12...

# 41
  • Мнения: X


ето вииза аспи теста резултат . Това къде си го пусна ти ?

# 42
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
В Сити Клиник на Околовръстното.

# 43
  • Мнения: 356
Като сме подхванали темата за Сигридов, да ви питам от любопитство. Имате ли идея админа на групата във фб, част от екипа в клиниката ли е или доволна пациентка, създала тази група с цел хвалебсия?

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 5 934
Като сме подхванали темата за Сигридов, да ви питам от любопитство. Имате ли идея админа на групата във фб, част от екипа в клиниката ли е или доволна пациентка, създала тази група с цел хвалебсия?
Групата съществува още преди Сигридов да има клиника.

Общи условия

Активация на акаунт