"Нека да е лято, само да е лято..." в НЕМСКАТА тема / 218

  • 20 064
  • 759
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Рейна, за всеки град поотделно - в Кьолн паднаха преди седмица, в Дюселдорф преди повече, та в Дюселдорф от преди изминалия уикенд си работи всичко. Общо числата паднаха отдавна.
Добре де аз мислех, че щуфе 2 трябва под 50..ами явно аз съм тъпа и не схващам. Ето ги числата. За Кьолн. Не разбирам.

# 211
  • Мнения: 5 262
уф рейна ... ако се замислиш само за какво в действителност става дума  ... числатаааа ... 
побъркана работа , побъркаха хората.
зарежи вдълбочаването.
живей си .

# 212
  • Берлин
  • Мнения: 4 675
Завърнах се (с огромно нежелание де). Като сложа чертата, пак ще пътуваме, когато имаме отпуски. Имам чувството, че повече от месец не съм била в Де, а то само десетина дни. Но си струваше отвсякъде. Анталия, ол ин. Не е както преди-храната е зад стъклени прегради и се сервира от персонала, масите в ресторантите са на разстояние и с по 4 стола. Местните имаха вечерен час до 9 и пълна забрана за излизане през уикенда (само до хранителния магазин в близост до адреса). Но и туристи, и местни-всички са предпазливи и се пазят, хирургическите маски са задължителни и навън (на плажа и басейните не). Любопитно ми беше как се "борят" с пандемията. И там е пълно с управленски идиотизъм. В събота се разхождахме и влезнахме за сладолед в хранителен магазин (исках конкретен и пакетиран 😜 ). Мм си хареса някакво ароматизаторче за колата като октоподче, много сладурско. На касата ни го отделиха и отказаха да ни го продадат, защото е забранено 🙄 през уикенда може САМО хранителни, лекарства и стоки за лична хигиена. Умряхме от смях-нали бяхме в магазина и дишахме там, то...
Времето беше приказка, водата една идея по-хладна от други години по това време, на ставаше. Аз се размазвах в СПА-то. И там комедия-с маска докато ми правят маникюр и терапия на ръцете, без маска при терапиите за тяло 🙈
Летяхме и се върнахме с пср. Там за двама 500 лири или 50€, тук по 49,99 € на човек. В самолета доста стряскащо на 15-20 минути върви съобщение да НЕ сваляме маските и да НЕ откриваме носовете си. На връщане бързо си припомних накъде летя-двама немци не спряха да недоволстват и мрънкат, и мъжът, и жената с маски, на които само ластиците напомняха на маски... великият немец няма 2€ за пакет 50 бр.медицински маски (толкова струват там), а явно носените от тях са били аванта от хотела-дезинфектанти, маски и ръкавици имаше буквално на всеки 5 метра за свободно "вземане"...
Сега хоум офис-10 дни карантина, ще я съкратим с пср на 5-я ден.
Стана дълго, но не мога да се спра - не се оставяйте животът да ви се изплъзва от страх. И това ще мине. Пътувайте и живейте ❤

# 213
  • Мнения: X
уф рейна ... ако се замислиш само за какво в действителност става дума  ... числатаааа ...  
побъркана работа , побъркаха хората.
зарежи вдълбочаването.
живей си .
Ама разбира се, че си живея. Просто обсъждахме числата и кога са паднали..значи за у-щата стриктно се спазваха. На мен ноя хоум скулинг с извинение няма да казвам от къде ми излезе ама иначе си ги нагласят както си знаят..
Папурче мерси, че сподели за Анталия. Отдавна го плануваме, но първо ще е Майорка.

# 214
  • Мнения: 9 152
bella_ciao, ами...чувала съм, разбира се😊   но правя разлика между грипни сезони и пандемични вълнИ.

PAPURCHE MEHURCHE
добре завърнала се! На познато място ли беше или се реши да пробваш на късмет?
 А на летището в Анталия има ли навалица, спомените ми са с бая народ.

# 215
  • Мнения: X
Рейна, за всеки град поотделно - в Кьолн паднаха преди седмица, в Дюселдорф преди повече, та в Дюселдорф от преди изминалия уикенд си работи всичко. Общо числата паднаха отдавна.
Добре де аз мислех, че щуфе 2 трябва под 50..ами явно аз съм тъпа и не схващам. Ето ги числата. За Кьолн. Не разбирам.


Кое не разбираш? Още при щуфе 1 важи за магазините следното:

Wegfall click & meet, ohne Test, Reduzierung der Kundenbegrenzung auf 3 Person pro 20

При щуфе 2 отварят заведенията на закрито, което се очаква да се случи в петък специално за Кьолн.
https://www.google.de/amp/s/www.24rhein.de/koeln/koeln-gastronom … 90784576.amp.html

# 216
  • Мнения: X
Остави ги заведенията. Темата беше за магазините, че отвориха без тест..Изясних си, не било под 50, а под 100 без тест. Излиза ми сметката. Приключвам темата.

# 217
  • Germany
  • Мнения: 2 036
Без тест под 100, без термин под 50 👍

# 218
  • Мнения: 5 262
bella_ciao, ами...чувала съм, разбира се😊   но правя разлика между грипни сезони и пандемични вълнИ.
...

Може, може Катерица ... Аз например не правя . Между шляпки и джапанки също не правя .
само между чалга и музика правя, но не изключвам други да са по друг начин. 
В същност без изобщо да се заяждам ми стана много интересно и може ли да попитам каква е разликата между грипен сезон и корона вълна ?
Папурче супер. Мисля за това за стоките в супермаркетите обяснението беше, че ако продаващите това нещо нямат право да отворят защо супермаркета има право да го продава това нещо. Във Фанция също затвориха отделенията за нехранителни стоки в големите магазини като карфур и пр.
Но не съм сигурна за в случая.

# 219
  • Берлин
  • Мнения: 4 675
Белла, това беше обяснението. Но все пак е нелепо.
Катерица, не е лудница като преди. Руснаците са с шпере от страна на Путкин, чужденците не са се престрашили да атакуват, хотелите не са с пълна заетост, много фактори. За нас беше супер без гъчканицата.
Рейна, Майорка някак ни омръзна. Знам, че от Де е лесна дестинация и тачена тук. Където и да отидете, ще е по-хубаво от стоенето вкъщи.
Аз не успявам да убедя Мм да се ваксинира. Сестра му едва не умря преди месец, след короната прохождаше с проходилка, най-добрата ми приятелка загуби родителите си за по-малко от месец - не са му достатъчни тези аргументи и идеята за по-лесно пътуване също. Не знам какви доводи да изсмуча вече 🤷♀

# 220
  • Мнения: X
Аз едва убедих майка ми да се ваксинира. Т.е. не е сигурно, че съм я убедила.  От девет кладенеца аргументи вади. Първо беше, че имала много хронични болести, което не е вярно, но й обясних, че и да ги има, това е още по- добър аргумент за ваксинация. После стана "ама то вече не ми се живее, голяма работа ако хвана корона...", което пак не е вярно, защото нито е стара, нито като да не й се живее. Мотае ни от месеци с брат ми, накрая й казах, че като не й се живее, няма защо да се тревожи, че ще умре от ваксината. Запазихме й час за след седмица, който е не знам кой по ред. Ако пак се измъкне, не знам вече.  

Папурче, хареса ми името на руския президент.🤣

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 22:47 от Анонимен

# 221
  • Germany
  • Мнения: 2 036
Бела, разликата между грипен сезон и корона вълна се съдържа в разликата между грип и ковид.
И на мен ми хареса името на руския президент 😆

# 222
  • Мнения: 5 262
PeaPink и аз така си мислих. Зачудих се защо да има непрестанно грипни сезони, а да няма непрестанно корона вълни ... Затова попитах Катерицата.
Ще си има . То е ясно.
Само ми е много интересно и какво от това ?

# 223
  • Germany
  • Мнения: 2 036
Малко губя нишката какво точно се опитваш да разбереш, но мисля че ни остава само да се надяваме, че ваксините ще са онова нещо, което ще промени играта и всички ще си казваме “И какво от това”. Иначе предполагам хората се притесняват да няма пак затваряне на разни неща, хоум офис, дистанционно обучение, ей такива подробности.

# 224
  • Мнения: X
Бела, защо прогнозираш корона вълните да са есента? Не може ли на пролет? Да дойдат със студ и зимата да стане 9-11 месеца годишно, а не както досега 2-3-4?

Общи условия

Активация на акаунт