операция на дискова херния!

  • 224 872
  • 604
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 020
Еее, тази идея много ми хареса!  Hug Да поплуваш и заради мен. Wink

# 511
  • Мнения: 1 100
Пол, ще ми изпратиш телефона на Пиронски като лично съобщение?  Моля те да ни държиш в течение как върви лечението при вас. Мъжът ми също би опитал, но ще му коства доста усилия да дойде до София, затова ако ще го прави, бихме искали да има по-серозна надежда за някакъв резултат, дори минимален.
Явно обаче не е излекувал съпруга ти с 30-минутен масаж, както пише в статията - колко пъти трябва да ходи още? Дано да помогне!  Hug
Ristis, забравих да кажа, че при ДХ проблемите с отделителната система се изразяват не в по-честото ходене до wc, а в невъзможността да направиш нещо там. Това е сигурна индикация за операция. В твоя случай обаче, ако изобщо има някакъв проблем, то е от друго естество. Peace
Мъжът ми пак тръгна на акупунктура - 400 лв за 10 сеанса. ooooh! Поне да имаше ефект ... Само йога и масаж веднъж седмично му се струваше малко. А гимнастика прави всеки ден.

# 512
номера на доктора е 862 80 35 мобилен 0887 935112

# 513
  • Мнения: 62
Здравейте отново,
вчера си купих и аз колан, но от френските, които ми препоръчаха. Реших да го нося по 2-3 часа на ден и то ако ми се налага да стоя изправена или да ходя по-дълго и в къщи го махам да си лежа на спокойствие. От фирмата където го взех ми казаха да го нося постоянно няколко месеца - лъжци нали ще си съсипя мускулатурата и съвсем ще се влоши положението. Както и да е ако имам някакво подобрение след някой друг ден ще ви кажа.

Относно спортовете: Плуването е перфектния вариант, но изрично ме предупредиха да не се практикува в острите фази защото температурната разлика м/у тялото и водата правела лоши шеги в повечето случаи и влошавало нещата. Трябвало да се изчака 2 седмици от острата фаза и чак тогава.
Друго нещо което ме посъветваха, че може да се практикува е Пилатес, но също след острата фаза и някакви 5 тибетски упражнения, които за момента не знам какво представляват. Забранени са спортове с тичане и скачане, вдигане на тежко (но това всички го знаем), може да се карат ски, нооо с колана за да предпазва от резки усуквания и извъртания.
В общи линии това е. Ако открия още нещо ще ви кажа.
Аз продължавам с физиотерапията - мнооого бавно минават нещата този път. Стискайте палци.
Поздрави

# 514
  • Мнения: 1 100
Благодаря, Пол.

Писанче, плуването е най-препоръчвания спорт, наистина. Поне за това две мнения няма. Съпругът ми обаче явно е бил в остра фаза, когато започна да плува по-често, защото нещо не му понесе и вече година не смее да повтори. При него обаче остра и неостра фаза за трудноразличими. В острата фаза трябва само да се лежи. А той все прави точно обратното - когато е зле, прави колкото се може повече неща и става по-лошо.
За Пилатес също съм чела добри отзиви в други форуми. Успех! Hug

# 515
  • Мнения: 803
така, както си чета си представям как всички дружно сме на някой от БГ санаториумите и плуваме, плуваме....

# 516
  • Мнения: 661
И аз днес си мислех нещо подобно - как се събираме и си правим нещо като партия на болните от дискова херния  Laughing Шегувам се - чак партия .Но събирането би било интересно .

# 517
  • Мнения: 803
идеята не е чак толкова лоша! Майтап няма, откакто съм във форума моите в къщи са много доволни. Не им пълня главите с щуротии за болести. А също така мисля, че наистина сме си полезни. Поне аз много неща научих за това зло човешко.

# 518
  • Мнения: 62
М дааа добра идея Wink.

Аз имам и едно въпросчеее: Някой от вас ходил ли е на физиотерапия в МЦ Кортекс на ул.Здраве и има ли някакви впечатления?

# 519
  • Мнения: 1 100
ОК, ние ще бъдем във Варна в края на август. Ако има и други от Варна, да си кажат - може да си спретнем една срещичка, ако искате. Wink

# 520
  • Мнения: 803
ОК, ние ще бъдем във Варна в края на август. Ако има и други от Варна, да си кажат - може да си спретнем една срещичка, ако искате. Wink
много се радвам за това и нямам нищо напротив! Но ние от  16 август ще ходиме в Родопите за една седмица. Нали знаеш Ванилия, кой каквото си няма това търси. Ние ходиме на плаж всяка седмица още от юни и до средата на юли вече ни е писнало. Не че ми е ясно как ще стане с мен това лято - имам в предвид колко килограма съм вдигнала и как въобще ще седна на пясъка Embarassed
 наистина, има ли други от Варна?

# 521
  • София
  • Мнения: 2 020
Добро утро!  Hug
Как сте бъдещи членове на Клуба на диско(ви)те маниаци /само да уточня, че патентът за оригиналното определение си е на dzupo/?  Sunglasses
Аз да се пооплача малко, че това променливо време направо ме скапва, непрекъснато ме наболява някъде.  Sad На вас как ви се отразява?

Хубав ден и по-малко болки!  Hug

# 522
  • Мнения: 803
Добър ден и от мен!
Някой чувал ли е нещо за тези билки?
http://www.demirbozan.com/2008/05/31.html
По принцип съм скептично настроена срещу такива реклами, но все пак като чета ми се иска и на мен да ми провърви ей така, от нищото само с някакви билки Laughing

# 523
  • Мнения: 107
Zdraveite, kazvam se Marina i sym na 36g., jiveq v grad Devnq.Naskoro  me operiraha ot diskova herniq.Imah dvustranna L5L4S1. 7godini q tyrpqh, no poslednite bqha s nai-silnite bolki.Hodih v pochivna stanciq  Pavel banq, zashtoto poluchih chastichna paraliza na leviq krak, i izstynqwane s 5 sm na desniq.Poopravih se malko, no otnovo zapochnaha bolkite.Operirah se v Pirogov Sofiq pri doktor Gabrovski, dovolna sym ot samiqt doktor i negoviqt ekip.Ako ne bqh se operirala stypalata mi bqha zapochnali da syhnat i veche shtqh da byda sigurno invalid.Nervyt mi e dosta uvreden,no se radvam che moga da vyrvq bez bolka.Imam stabilizaciq na krysta s titanovi plastini.Izvadiha mi lqvata herniq, a dqsnata s techenie na wremeto shte se oprawi,pone taka mi kazaha.Vseki koito ima diskova herniq, neka da otida da se operira, a ne da chaka do posledno kato men.Poluchih vsichki uvrejdaniq na diskovata herniq: chastichna paraliza, iztynqwane na kraka, razstroen stomah ot vsichki lekarstva koito pogylnah i iztyrvane.Ne chakaite, a se operiraite.

# 524
  • Мнения: 62
Sophsan и аз имам същите проблеми заради времето. Тъкмо реша, че съм се пооправила малко и айде пак зазлее и така в кръг. Просто ми писна.
Записала съм си час в понеделник за ЕМГ / Електромиография/ и ЕНГ / Електроневрография/ и консултация с поредния невролог пък да видим какво ще излезе. Преди да легна под ножа ще пробвам всичко друго пък може нещо да ми помогне....

Общи условия

Активация на акаунт