Слънцезащита 2021 - VI

  • 68 441
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 128
Края на миналия сезон открих серията на Eucerin за хора с алергия към слънцето и към момента нямам пукнато оплакване (добре де, имам едно микроскопично - мирише си на химия, няма го типичния аромат, с който свързвам морето от дете, но ако ще ми спести цялата драма няма да го правя на въпрос) Принципно при мацане с 50 spf и стоене на 95% на сянка пак се изприщвам зверски и нищо не помага.
За сега е тестван само на планина, другата седмица ще видим как ще се разберем с гръцкото слънце.
Но си търся нещо за лице - там алергия не избива, а и лосиона си е само за тяло. До сега съм ползвала на Биодерма, но ще следя ако някой похвали нещо друго.

# 16
  • Мнения: 89
От няколко години купувам слънцезащитата на Bioderma за мен и семейството ми. Много съм доволна от спрея за потъмняване SPF 30. Той предпазва и същевременно спомага за по-бързо потъмняване на кожата. За детето ми ползвам грижата им за деца.

# 17
  • Мнения: 3 997
От няколко години купувам слънцезащитата на Bioderma за мен и семейството ми. Много съм доволна от спрея за потъмняване SPF 30. Той предпазва и същевременно спомага за по-бързо потъмняване на кожата. За детето ми ползвам грижата им за деца.
Кой точно е този спрей за потъмняване

# 18
  • Мнения: 89
От няколко години купувам слънцезащитата на Bioderma за мен и семейството ми. Много съм доволна от спрея за потъмняване SPF 30. Той предпазва и същевременно спомага за по-бързо потъмняване на кожата. За детето ми ползвам грижата им за деца.
Кой точно е този спрей за потъмняване
Това е спрея, с него почернявам много по-бързо:
https://www.notino.bg/bioderma/photoderm-bronz-sprej-za-zagar/

# 19
  • Мнения: 1 381
Здравейте, момичета. В чуденка съм кой от трите кремчета да взема, може ли помощ и коментар за състава им. С мазна Т зона съм, склонна съм акне и чувствителна кожа.
1

2

3

# 20
  • Мнения: 2 013
Аз не препоръчвам нито един от трите - алкохол денат, хомосалат, октисалат - гадни филтри и алкохол.

С мазна кожа си вземете примерно Heliocare mineral fluid - физични филтри, сух завършек. Има лек бял каст, но с капка нещо тонирано ще го оберете или ако се гримирате отгоре - никакъв проблем.

# 21
  • Мнения: 2 269
Пак да се оплача от Avene B-protect.
Цапа, ужасно!
И гледах, гледах - ами никъде на тубичката не пише, че е оцветен. Нито има покривност защо изобщо, защооо!
Ами хвърлям го.
Ако искам покритие - Шанелът си е идеален, не цапа. Но Авен го взех за сегашното състояние с маските, лицето не се вижда много, а и излизам за по час -два само да пазарувам.
Имам Piz Buin за чувствителна кожа. Погледнах в сайта за продуктите - има трайност 3 години, но на опаковката пише, че е годен 12 месеца от отврянето. Как го изчисляват това отваряне, като нямаше никаква защитна лепенка. Като предпазна мярка от окисление ли?
Миналато лято съм го използвала по веднъж седмично и имам още много останал продукт и се чудя дали да си го използвам и сега...Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 5 128
Пак да се оплача от Avene B-protect.
Цапа, ужасно!
И гледах, гледах - ами никъде на тубичката не пише, че е оцветен. Нито има покривност защо изобщо, защооо!
Ами хвърлям го.
Ако искам покритие - Шанелът си е идеален, не цапа. Но Авен го взех за сегашното състояние с маските, лицето не се вижда много, а и излизам за по час -два само да пазарувам.
Имам Piz Buin за чувствителна кожа. Погледнах в сайта за продуктите - има трайност 3 години, но на опаковката пише, че е годен 12 месеца от отврянето. Как го изчисляват това отваряне, като нямаше никаква защитна лепенка. Като предпазна мярка от окисление ли?
Миналато лято съм го използвала по веднъж седмично и имам още много останал продукт и се чудя дали да си го използвам и сега...Rolling Eyes

Ако е съхраняван на хладно и не-слънчево можеш да си го ползваш спокойно.

# 23
  • Мнения: 1 795
Бенчита, essence 45. Няма алкохол в състава, добро ниво на защита. Подходяща е за чувствителна кожа, въпреки че не е най- добрия избор, защото има парфюм  на доста предна позиция и се усеща. Лесно се нанася, финишът не е прекалено "глоу" , дори е по- скоро матов.

# 24
  • Мнения: 2 013
Мелани, наскоро четох, че някой беше писал, че ползвал защита, отворена миналото лято и се намазал тази година и почнал да почервенява, така че може да пробваш, но бъди внимателна и се наблюдавай.

# 25
  • Мнения: 2 269
tiriti, мажа се аз по ръцете и деколтето, че там не ми е много важно, но за лицето се замислих.
По-принцип пишат, да не се използват миналогодишни кремове, защото се смята, че са се мотали из чанти, по плажове, в колата и т. н. Нали има теория, че високата температура може да предизвика разпаане на защитният фактор, но миналото лято с карантина или почти излизам по 1 път седмично и си стои в шкафа крема.
Inferiya, така смятам, но за лицето все пак си поръчах друг крем.

# 26
  • Мнения: 3 997
Аз да се оплача от този , още докато го нанасях лицето ми придоби мазен ефект,след 1ч да не казвам колко бях лъснала . Защо матов крем го водят незнам. Като консистенция ми хареса, Но иначе не е ок за моята кожа, много ме е яд. Пак ще търся нещо тонирано.

# 27
  • Мнения: 1 381
А какво ви е мнението за този крем?

# 28
  • Мнения: 35
А какво ви е мнението за този крем?


Ползвам го от известно време, не е матиращ, но и не бих казала, че допълнително омазнява лицето. Хубав е, не съм забелязала от него да ми излизат пъпки. Минус е, че ако попадне в очите, предизвиква дразнене и сълзене. Sob
Като цяло съм доволна.

# 29
  • Мнения: 2 013
За мен този крем е с много лош състав и не бих го ползвала. Проверявайте състава в cosdna.com - ще се ориентирате.

Ето какво излиза:

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт