Нещо се случи (Joseph Heller)

  • 4 890
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Стархотна тема, веднага давам принос.
Най голямото забавление за мойте двама мъже у дома е да се борят неуморно и да създават хаос из цялата къща.Един ден,след подобан игра чувам че от спалнята се надава кански вой от сина ми ,и още по силен смях от страна на мъжа ми.Бягам да видя какво става -историята е следната:
Безмилостно борене при което малкия се оказва притиснат от баща си в желязна хватка.Иван мъчейки се да се отскубен не вижда вече друг шанс освен да се развика ,че нещо не му е наред за до го пусне баща му и започва да крещи-"ОООООООО ДАМСКАТА МИ ЯБЪЛКАААААААА"-а няколко дни преди това му бях обяснявала, че това което е изпъкнало на врата и го имат само мъжете се казва адамова ябълка Laughing Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 2 242
ljuboznatelna, това да не е град Бата (до Arad)? newsm78

# 17
  • Мнения: 1 001
На Тъщата (рускиня) брат й със съпругата и дъщеря си ни беше на гости. Сипва си от домашната ракия и коментира: а, слаба е 18 градуса. Аз поглеждам учудено (от 10 години концентрат не пия), но знам, че никой няма да направи такава ракия. Решавам да не влизам в спор, и то на руски ... Сядаме да вечеряме, човека си сипва вино, жена му също, на втората чашка тя му прави забележка да не прекалява и ... той си сипва от "слабата" ракия. Тогава зацепих: жена му ракия не пие и каквото той каже се приема за факт ...

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Sadman, нищо общо с румънско нямам, с.Бата е община Поморие,а рода е от Странджанско Wink

# 19
  • Мнения: 446
Може ли и аз  Rolling Eyes За протокола да кажа, че съм блондинка с бързи реакции. Чета някъде реклами за улични кафе-машини, от които можеш да си поръчаш кафе със СМС. И питам, искрено изненадана "А те откъде знаят къде да ми донесат кафето?"

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
DDBD Wink
Това ме подсети за един случай в заведение. Наш приятел води новото си заевоевание. Поръчват си нещо завързано , направено специално за тях и гарнитурата я поръчват от лютеница, размесена с нарязан лук. В момента, в който дамата опитва, казва възмутено : АААуууу, ама тая лютеница е купешка!

# 21
  • Мнения: 313
...АААуууу, ама тая лютеница е купешка!
А каква да е...поръчкова, домашна изработка  Mr. Green

Като стана дума за ядене и завъртяни манджи...
Всеки ден ходя на обяд на стол. Има основно ястие и шведска маса с около 20 вида салати. Аз не си падам по експериментите и си взимам само домати или краставици - което от двете има.
Един ден гледам краставиците нарязани на ситни кубчета и омешани с някакви жълти кубчета...решавам, че са сложили ананас и ще го преживея някак като отделя ананаса. Сипвам си обилна порция, слагам й оцет и доста сол и сядам да ям. Отделям най-внимателно парченцата ананас...и представете си каква беше изненадата ми, когато "краставиците" се оказаха пъпеш ... с оцет и много сол  Mr. Green

# 22
След ежедневните ми откази да купувам близалки, една вечер след детската градина синът (3,5г) отсича :
- Мамо, близалка - НЕ !
- Точно така - близалка - не.
- А може ли купиш някое НЕ ?

# 23
  • Мнения: 4 585
Ама той съблякъл ли е бабата преди да я изяде?...- Глупости!... - Ами нали си облякъл нейните дрехи, значи я е съблякъл!
 

                     Разсъждения на тема “Червената шапчица”
                                            От Wolf
  Когато четем приказки на децата, на нас не ни е интересно. Важно е да е интересно на детето, или то да заспи. Ние само внимаваме за дикцията.  Версията за Червената шапчица най вероятно е версия на ловеца – това е най хвалещото се племе. Благодарение на техните разкази имиджа на мнотго животни е пострадал. Вероятно версията на бабата щеше да е различна, но тя сигурно отдавна е починала. А на показанията на Червената шапчица не може да се разчита, защото детските спомени търпят развитие във времето.
 Възможно е например вълкът да е посетил бабата и тя да га е почерпила със сладко от смокини. Вълкът да е направил комплимент на сладкото. Бабата направила комплимент на белите му зъби. Вълкът да е върнал комплиметнта. В очите на един 48г вълк една баба на 45 може да е не по-малко чаровна и привлекателна от колкото една девойка за един младеж. И така се е стигнало до леглото на бабата. Колко му е да свалиш една самотна жена. Само че Вълкът е бил потентно стресиран – той е знаел, че Червената шапчица идва, а бабата –не. Вие бихте ли се любили, очаквайки в стаятя да нахлуе дете? Възможно е бабата да е имала съвсем други очаквания, когато вълкът и е разкопчавал сутиена или и е изхлузвал розовите шорти. Вълкът е бил ГЛАДЕН.
     А е възможно той да е налапал бабата още от вратата с дрехите. Най- вероятно е било така. Бабата, въпреки, че е живеела в малка къщичка, може да е имала още един кат дрехи в гардероба, които вълкът да е облякъл. Тая версия кажете на децата.

# 24
  • Мнения: 2 543
Волф, ще ме умориш!!! Joy

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Wolf , точно тази теория за втория кат дрехи свърши работа. После обаче имаше разсъждения по темата - как пък се сетил, в гардероба ли й ровил, направо го разнищихме. Wink
Мъжа ми се мести в нов офис в съседна сграда и е нужна онлайн връзка с компютрите в старата. За целта трябва да се прекара кабел. С това се е нагърбила колежка, смятат дължината от едната до другата сграда - едиколко си. Колежката: "Добре де, това за да дойде информацията, а за да се върне? Значи двойно."

# 26
  • Мнения: 4 585
   Учителка пита дете, отсъствало 2 дни от училище:
   - Иванчо, защо не беше оня ден на училище?
   - Госпожо, мама ми изпра гащите и нямаше как да дойда.
   - А вчера?
   - Вчера тръгнах за училище, но като минавах покрай вас видях вашите гащи на простира и се върнах.


    Едно българче среща на улицата негърче и го пита:
   - Ти от Африка ли си? Как живееш там?
   - Ами по цял ден ходя гол и ям банани.
   - Еее, че то и аз ако ям банани по цял ден, ще трябва да ходя гол.

# 27
  • Мнения: 4 414
аз да продължа компютърната тема...мониторът ми се прецака. една колежка напусна и сис. админът разкача нейния монитор, за да го свали при мен. съседката и по бюро ужасено пита: "а пощатата и ще остане ли тук? щото ми трябват някой мейли..." ние със сис админа се споглеждаме с ей такива очи  Shocked и той сериозно отговаря: "да, да, тя пощата е в клавиатурата!"

# 28
  • Мнения: 883
Нещо смешно от ранното детство на дъщеря ми.
Когато беше на около 2 години, току що изкъпана се разхожда из стаята по хавлия. Татко й вика:
- Ела тук да ти изям дупето ...
- Не може-е-е-е - отговаря малката.
- Защо да не може?
- Ползвам го.... Laughing

# 29
  • Мнения: 2 327
Ето ви две интересни случки от мен Simple Smile
Събота като си бях в Бургас при бебо се подготвяме за разходка. Естествено обличма най напред него и съм го пуснала да се разхожда, докато се подготвим с майка ми и баща ми. Нашия се лепна за шкафчето пред вратата - пресегна се, взе ключовете за колата, после взе документите на колата и тръгна... Явно реши да не ни чака, кво се мотаме...
За информация в момента е на година и 4 месеца:)

Другата случка е с мен. Миналата седмица имах много работа все и вечер бях кат опарцал. Единия ден като си тръгвам от работа ми звъни телефона. Аз вдигам и излизам от офиса говорейки, минавам 50 метра и изведнъж почвам да си проверявам джобовете и изтърсвам - Чакай малко че съм си забравила телефона! От отсрещната страна следва плах въпрс - Кой телефон? Тоя по който говориш ли?

Общи условия

Активация на акаунт