Парфюмни размисли и страсти (юни 2021 г.) - 261

  • 63 178
  • 834
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 493
Без да искам, излъгах, познавам и този и също го харесвам https://www.fragrantica.com/perfume/Calvin-Klein/Eternity-Now-Fo … -Women-31004.html и още някои, ама и те не са мъжки.

# 61
  • Мнения: 2 045
Според моя нос CK One носи повече "миризма на мъж", отколкото да е унисекс. Може да му хареса на момчето.
Аз искам да питам има ли къде да се тества Moschino Toy 2 Bubble Gum?

# 62
  • София
  • Мнения: 542
densi, благодаря за темичката! Flowers Hibiscus
Тъй като от началото на последната ми парфюмна обсесия изминаха 10 месеца и от 2 парфюмите ми станаха 50, колкото и да искам някои аромати, ще се спра и ще използвам наличното.
За лятото - задължително 2-та круизни ангела 2020 и 2021г. , пак на Мюлер - Аура, леката версия на Оцелота на С.Дали, Клое Номад абсолю и парфюмната вода, Велвет Фантази на Монтал и със сигурност други, както и отливки, които сега не помня. Чакам и една 30-чка на Лагуната на Дали, която не познавам, но ако ми хареса - моя ще е. Simple Smile
В неделя за първи път си направих и кратка парфюмна обиколка в Парадайз - Делириум и Нотино. Пренатоварих си рецепторите /зная, така не се прави Flushed/, но бях впечатлена от Насомато /ще ги душкам специално тях някой ден/.
Желая на всички искрящи юнски ухания! Purple Heart

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
Infinite Shine Lalique. .
.
.

Влязох небрежно, защото знам цените на тази колекция в Нотино и видях, че само и единствено този парфюм е намален и то много пъти. .
.
смениха цената гадовете, вчера беше 127 или нещо такова. Днес 351 лв. Да си го ползват със здраве.
Денс, благодаря за новата тема! Чудесна, както винаги! 🌹


Valentino Donna Rosa Verde
.
.

Обожавам го. И при мен ще е на първо място. Друг, който смятам да довърша /закупен тази година и ще го приключа пак тази, това отдавна не ми се е случвало/ е Serpent Bohème Boucheron. Цветен, нежен, траен, непретенциозен. Не зная дали ще го повторя, поне не веднага, но пък го пръскам с голямо удоволствие. Няма да изброявам всичките си любимци, но ще спомена и още един нов за мен аромат Moscow Mule Juliette Has A Gun, сега муле ли е? чехли ли са? не зная, но бил инспириран от legendary Moscow Mule cocktail of Russian vodka, ginger beer and lime juice, те руснаците и джинджифилова бира пиели, моля ви се?! не съм знаела. Сравняват го с Light Blue Dolce&Gabbana, парфюм, който никога не ми е бил интересен и не съм притежавала, но пък ако е също толкова шлейфов, траен, пудрен .... значи ще му обърна внимание, един ден, някой ден....

# 64
  • София
  • Мнения: 6 726
Според моя нос CK One носи повече "миризма на мъж", отколкото да е унисекс. Може да му хареса на момчето.
Аз искам да питам има ли къде да се тества Moschino Toy 2 Bubble Gum?

Пробвайте в Sephora или Douglas

# 65
  • Мнения: 31 128
смениха цената гадовете, вчера беше 127 или нещо такова. Днес 351 лв. Да си го ползват със здраве.
О, още в понеделник миналата седмица беше сменена. Аз поръчах в Неделя по - миналата.

Сега бях в Олфактив салон да търся новите Амуажи, няма ги все още.

# 66
  • Мнения: 515
Някой познава ли Penhaligon's Monsieur Beauregard?  Дали наистина е близък до Valentino Uomo?

# 67
  • Мнения: 357
не деля парфюмите си по сезони
И аз не ги деля, те сами се делят, по-точно сами си определят в кой сезон да се разкрият най-красиво, най-изразително. Някои се разкриват напълно само във влажно време, други в студ или в жега, това го знаем. Днес съм с Ланком Поем. От години имам 30-ца и още не съм я изпръскала, защото я нося само през юни. Пробвах преди месец-два, но уви, бръснарски одеколон. А сега е красота неземна. Споделяла съм преди, че някои парфюми нося само в ранна пролет /Pleasures, Diorissimo/. Та така, не винаги аз имам думата.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 333
Densi, благодаря за темaта!
Поразместих наличните и извадих някои по-леки и лежерни аромати за топли дни.  Да не ги изброявам, но тези ще нося през седмицата  La Vie Est Belle Soleil Cristal, Valentino Donna Rosa Verde,  Angel Eau Croisière 2020, Chance Eau Tendre EDP. Не са натрапчиви и мисля, че няма да има недоволни.

# 69
  • Мнения: 669
Може ли отзиви за Alien eau extraordinaire? Става ли за лято и колко е близък до оригинала?

# 70
  • Мнения: X
Близък е, т.е. няма да се объркаш, че е Alien. Но е по-мек, по-носим според моите възприятия, не толкова обсебващ, задушаващ и крещящ. Вероятно получава свежест от наличието на цитрус и чай. Става за летен.

# 71
  • Мнения: 2 045
Моето изучаване на популярни, но непознати парфюми за мен, продължава.
Днес си сложих Hypnotic Poison EDT, но май няма да е “мой”. Интересен ми е, любопитен, но твърде тежък, даже ми звучи леко ретро. Оригиналният Alien също така ми “звучи”, но май повече ми хареса.
Много исках да харесам Burberry Body и Hypnose Lancome, но и в двата нещо ме задушава. Даже Бърбъри си го сложих вечерта на Великден, когато обикаляхме църквите, и щях да припадна. Изби ме пот, притесних се от многото хора, а и то ме напрягаше. Нямам представа коя е тази нотка, която ми действа така.
Иначе, съм много привлечена от Santal Royal, въпреки че кожата ми е тежичка. Харесвам онова нежното, което усещам отвъд кожата, но доста трудно, май чак на другия ден го усетих на китката. Доста силен и траен.
Взех си пробичка и от Elle - YSL. Мирише ми на чай, но ми е уютен и ме успокоява на първо мирисане.
Много си харесах и Midnight Fantasy на Бритни Спиърс. Ще си го поръчам някой ден. Оригиналното Fantasy не, безинтересно ми е. Прилича ми на Pink Sugar.
Хвърлих се и на Juicy Couture Viva La Juicy/ Gold/ Noir. Просто нямаше как да пропусна. Какво да кажа... пластмасови, но ще ги нося.
И завършвам с една неприятна асоциация, извинявам се на почитателките. Когато пробвах Mon Paris YSL, ми миришеше на изпотена женска коса, но не съм се отказала да го пробвам още няколко пъти.
В крайна сметка още не знам какво ще нося. Няма да се спра скоро. Единствените ми пролетни и летни са на Avon. Summer white и Eve Truth, но ще нося според настроенията всичките ми различни пробички, които натрупах.
И последно, първият дизайнерски аромат, в който се влюбих някога, беше Crystal Noir, и засега нищо не го е изместило. Santal-ът се бута до него, но едва ли ще успее.
Благодаря на милите момичета, чрез които успях да пробвам толкова неща.

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Сега бях в Олфактив салон да търся новите Амуажи, няма ги все още.
[/quote]

Денси , кои са новите Амуажи ?

# 73
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Някой знае ли дали parfimo.bg имат физически магазин в Сливен, не офис, а магазин в който да помириша и си купя нещо.

# 74
  • Мнения: 4 422
Сега бях в Олфактив салон да търся новите Амуажи, няма ги все още.

Денси , кои са новите Амуажи ?
[/quote]

Не съм Денси , но : Ashore и Crimson Rocks

Общи условия

Активация на акаунт