Какво повече НЯМА да купя - 19

  • 87 205
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 26 580
Сирене Лакрима по БДС  😤
И друг път съм взимала и ми е харесвало,сега е мазно,гладко като Дунавията и киселее 🤮

# 676
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
Как съществуват?! Има хора, които никога не са яли качествено мляко или сирене, и за тях няма значение какво точно купуват...  Сиренето на Верея, на което попаднах веднъж по някаква случайност, май мъжът ми го беше купил, имаше някакви лигави и точещи се субстанции вътре. Някаква спойка му слагат да не се разпада и да го държи твърдо явно, не знам какво е точно, нещо като желатин... Бор-чвор цедено мляко - нито мляко, нито пък цедено. Сякаш само нишесте и друго нямаше вътре. И отново нещо лигаво и слузесто... Щях да правя Снежанка, ходих по спешност да купувам друго цедено мляко.

# 677
  • София
  • Мнения: 813
Не разбирам как тогава съществуват при толкова негативни случаи?
Съществуват защото в общия случай примерно Саяната и бор чвора са все някъде на промоция по веригите и хората купуват заради цената. Особено в някой региони на България, защото България не е София, заплатите на хората не позволяват купуване на сирене 20 лв килото или кашкавал 30 40 лв/кг.
И освен това Държавата, която следва да следи етикета да отговаря на съдържимото, никаква я няма. Масово на етикета пише прясно мляко, сол/калциев дихлорид, закваска. Онова лигавото, точещо се, оставащо като мас по пръстите, като се троши сиренето, няма как да е резултат от написаното на етикета. И понеже явно Държавния контрол никакъв го няма, хората купуват

# 678
  • София
  • Мнения: 38 898
Кайма смес от витрината на Кауфланд. Не знам какво имаше вътре, но не беше месо.

# 679
  • Асеновград
  • Мнения: 518
Някаква спойка му слагат да не се разпада и да го държи твърдо явно, не знам какво е точно, нещо като желатин... И отново нещо лигаво и слузесто...
Четете и ще разберете какво му слагат и колко вода съдържат :
https://www.clubz.bg/102859-vijte_koi_marki_sirene_pluvat_v_nad_70_voda_tablica

# 680
  • Мнения: 2 063
Не разбирам как тогава съществуват при толкова негативни случаи?
Съществуват защото в общия случай примерно Саяната и бор чвора са все някъде на промоция по веригите и хората купуват заради цената. Особено в някой региони на България, защото България не е София, заплатите на хората не позволяват купуване на сирене 20 лв килото или кашкавал 30 40 лв/кг.
И освен това Държавата, която следва да следи етикета да отговаря на съдържимото, никаква я няма. Масово на етикета пише прясно мляко, сол/калциев дихлорид, закваска. Онова лигавото, точещо се, оставащо като мас по пръстите, като се троши сиренето, няма как да е резултат от написаното на етикета. И понеже явно Държавния контрол никакъв го няма, хората купуват
В състава на Вереята не пише калциев двухлорид и това го прави малко по-меко,  но за сметка на това не е отровно солено като сирене с калциев двухлорид. Аз лично лигаво не съм го усещала Вереята,  само малко по-меко от например Лакримата,  което пък идва по-солено.

# 681
  • Мнения: 9 593
май ще се окаже, че няма масово сирене без калциев двухлорид. и на елбито не го пише, но веднъж го усетих. вероятно всички са така. не вярвам във верея точно да няма. и в хармоника има.

# 682
  • София
  • Мнения: 813
Ох, аз уж чета етикета и ако пише само сол, считам че е СОЛ а не калциевото нещо, което всъщност също е сол. Чувала съм, без да съм на 100% убедена, че ако някое вещество е под някакъв процент, не е задължително да се записва на опаковката. Дискусията беше с познат технолог, относно какво има в брашното, че антислепващия агент, е добавен в процентно много малко съотношение спрямо обема на брашното и затова не се пише на етикета, но без него брашно на пазара няма.

# 683
  • софия
  • Мнения: 2 921
Няма да купя никога повече кашкавал Лакрима. Кисел на вкус, дори дъщеря ми, която обожава кашкавал, не го хареса.

# 684
  • Мнения: 2 329
Аз се оплаквам от кисело мляко Домлян 4.5% - доста нагарча.
Кашкавал вече взимам само на Домлян за ценители - 600 грама е разфасовката и за сега е ОК. Ако го развалят ще търся друго. Преди взимах този на Лидл 750 гр. опаковка, но го развалиха и спрях. Преди пушеният кашкавал в същия грамаж беше хубав, но скоро не съм взимала и не знам как е.
А за сирене за сега взимам само овче вакуум на Елена или Дестан.

# 685
  • Мнения: 4 101
На Лидл всичко е гумено и изкуствено.
Явно много хора не са яли истински продукти и мислят че стават. Недейте да се тровите с тези гумени химии.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 13:42 от Lale_Lili

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 26 580
Пресече се и мирише много неприятно, 3 дни преди крайния срок 🤨

# 687
  • Мнения: 703
Хм, те слагаха сухо мляко в продуктите си, някога, Земенея.

# 688
  • София
  • Мнения: 813
Земенея купупах уж защото са истински, но от трите пъти, купено от ебаг, бутилките уж в срок на годност, все си беше развалено още като го получих млякото. Киселото им мляко също е около киселото мляко, спрях да ги купувам и толкова.

# 689
  • Мнения: 8 554
На Лидл всичко е гумено и изкуствено.
Явно много хора не са яли истински продукти и мислят че стават. Недейте да се тровите с тези гумени химии.
Така е предиКовид сирене ,кашкавал ,ориз и др си пазарувах от Македония.Лятото си взимахме от Гърция
Сега си намерихме една мандра и само от там купуваме кашкавал сирене и масло.По магазините е пълно с боклуци

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 16:09 от MG18

Общи условия

Активация на акаунт