Забравих да сложа колана на столчето за кола

  • 3 823
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте ! Искам да ви споделя какво направих, тъй като мира не ми дава. Миналата седмица бяхме на прегледи с тримесечното ми бебе в София и се налагаше да пътуваме само двете. Когато сме само двете слагам кошницата за кола отпред до мен и я закопчавам плътно с коланите на кошницата, а после закопчавам и кошницата с коланите на колата. Мина първият ки преглед, а ние закъснявахме за втория, който беше на 5 минути разстояние. Явно в бързотията не съм обърнала внимание, че съм забравила да сложа колана на колата, бебето беше само закопчано в кошницата ( ужасна майка съм, може би най-лошата...) естествено пред мен някакъв идиот спря рязко и аз спрях рязко и кошницата леко се чукна в предното табло като бебо се събуди    и се стресна. Аз много се уплаших, веднага го заведох на преглед, казаха уж, че нищо му няма. Оттогава не мога да спя спокойно нощем, мисля си само за това.. как може да го допусна, че не заслужавам да бъда майка.. бебо уж е добре, не е повръщала, яде си, плаче си, както винаги ( много е ревлива)не е поспалива, следи играчките, усмихва се. Не знам какво да направя, за да се успокоя...

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 00:44 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 508
Ще ти мине Simple Smile
Едва ли има родител, който да си е гледал детето и да не е правил поне веднъж грешка.
Моето беше на 3-4 месеца, когато седях на един разтегателен диван, който се оказа счупен и се сгъна в средата. Инстинктивно пуснах бебето и се хванах с 2 ръце за рамката. То горкото тупна на плочките...

# 2
  • Мнения: 26
Ще ти мине Simple Smile
Едва ли има родител, който да си е гледал детето и да не е правил поне веднъж грешка.
Моето беше на 3-4 месеца, когато седях на един разтегателен диван, който се оказа счупен и се сгъна в средата. Инстинктивно пуснах бебето и се хванах с 2 ръце за рамката. То горкото тупна на плочките...
.


А как се успокои, че му няма нищо... аз вече съм във филма да не й повредя мозъчето... ако бях по-внимателна сега нямаше да имам тези съмнения 😥

# 3
  • Мнения: 89
Няма нужда да се упреквате. Щом сте завели детето на доктор и самият факт, че питате тук и сте толкова притеснена означава, че сте добра майка. На всяка майка се е случвало да се чувства по подобен начин в подобна ситуация.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 516
Нали знаеш, че когато я слагаш на предната седалка, въздушната възглавница трябва да е изключена?

# 5
  • Мнения: 46 508
А как се успокои, че му няма нищо... аз вече съм във филма да не й повредя мозъчето... ако бях по-внимателна сега нямаше да имам тези съмнения 😥
Доверих се на лекарите. Липсата на симптоми за проблем значи, че няма проблем. Минала е една седмица все пак, ако е имало нещо, щеше да се прояви.

Във вашия случай дори не си е ударило главата. Нямате повод за притеснение.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 00:43 от Не се сърди, човече

# 6
  • Мнения: 15 356
Бебетата са гумени,падат,удрят си главите и това е.Нашето беше до крака ми,оплете си краката и тръгнах да я хващам и още по-лошо падна,кръв й тече от носа даже.
Успокой се,няма безгрешен и перфектен родител .

# 7
  • Мнения: 6 764
Били сте на преглед, бебето не се е обърнало или ударило директно в таблото, а самата кошница. Предполагам е било с гръб към движението, т. Е. изключваме камшичен удар, освен това е минало време. Просто забравете случката. Детето е добре.

# 8
  • Мнения: 26
Разбира се се возим обратно на движението без вкл еърбег... но това не ме успокоява някак си. Четох че удар с 50 км/ч бил като падане от 6я етаж за тях. Но дали спирачките са същото като удара 🙄 вече взех да откачам мисля да я заведа при някой невеохирург отново да я погледне...

# 9
  • Мнения: 10 787
Заведи го, където искаш, ако ще те успокои. Но наистина трябва да го даваш по-спокойно... До колкото разбирам кошчето се е чукнало леко в борда на колата, дори детето не се е ударило. То не е стъклено, че да се счупи. Ще се изумиш колко са пластични. Но те предупреждавам, че следват падания от леглото, от повивалника, в банята, по площадки, цицини, синини, рани... Ако така ще се паникьосваш всеки път, ще полудееш. И със сигурност не си лоша майка Simple Smile

# 10
  • Германия
  • Мнения: 865
Виж, колко много майки са ти казали да се успокоиш. Лекар е потвърдил, че детето е добре. Успокой се вече. Нищо му няма на бебенцето.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 010
Навремето синът ми падна от леглото на 4 месеца.Как го направи и аз не разбрах,но се чувствах точно като теб.Обаче се обадих на педиатърката,наблюдавах го и всичко му бе наред.После вече я карах по-спокойно...

# 12
  • Мнения: 6 764
По-вредно и стесиращо за бебе е ненужно водене по лекари. Не четете в Интернет, детето не е било необезопасено и без колан. Освен това забелязвате ли нещо притеснително в поведението му? Неврохирург за мен е безумно. Очаквате да подложат бебето на скенер на глава или ЯМР? Както са ви писали, ако не приемате ситуациите по-хладнокръвно и разумно, чакат ви тежки дни.
В описаната случка няма удар, бебето е минало преглед. Все пак вие си знаете.

# 13
  • Мнения: 26
Никога не съм си мислела, че и аз ще поствам тук такива абсурдни теми, но ви благодаря поне за моралната подкрепа. Направих телефонна консултация, казаха ми ( неврохирург др Георгиев в иван рилски ) че ако няма симптоматика в безумие да правим изследвания.. ще наблюдавам близките няколко седмици как е и може да го Заведа на ТФЕ, въпреки че там какво ли ще се и види.. сътресение няма как със сигурност. Благодаря ви, мами ! Дано скоро ужасното чувство, че съм предала детето си да отмине .

# 14
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
Бебетата са гумени,падат,удрят си главите и това е.Нашето беше до крака ми,оплете си краката и тръгнах да я хващам и още по-лошо падна,кръв й тече от носа даже.
Успокой се,няма безгрешен и перфектен родител .
Адски много те харесвам вируално, но това не е точно така. Моето падна назад, не успях да го хвана, и си удари тила. При него беше само комоцио, но по същото време доведоха в отделението бебе на 6 месеца със пукнат череп, майката твърдеше, че паднало в хола на паркета... Въпреки, че лично аз имах някакви съмнения, защото майката не ми изглеждаше на "център", бащата беше забелязал, че нещо с детето не е ок, и го бяха докарали късен следобед в Пирогов.

Mishelle1405, в твоя случай не би трябвало да има последствия, да чукнала се е кошницата, но отвътре е мекичко, не си карала със 80 км. в час из града, предполагам. Наблюдавай бебето, но не мисля, че ще има проблем.
 Нашето беше на 3-4 месеца, близо до количката деца идиотчета хвърлиха пиратка, с мъжа ми се разтреперихме от нерви, дали не са му увредили слуха... Все има за какво да се притесняваш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт