Бързи въпроси и отговори деца -1

  • 27 315
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 775
Здравейте, синът ми на 2г и 2м от 3 дни е с температура 37,2-38, като първия ден беше 38,5, но след това я смъкна, нонвсе пак има. Няма никакви други симптоми(кашлица,хрема,диария,повръщане) освен, че е крив и много трака със зъби и чеше венците, вс зъби са му излезли освен тези най-крайните, които излизат по-късно(2я бр кътници мисля). Правихме пкк с диф броене и црп, това са резултатите

Пие шуслерови соли и вечер преди лягане при повишаване на темп панадол. Не сме си в София и не знам какво да предприема. Днес е значително по-добре, но пак има температура.
Виждам, че левкоцитите са занижени, но това притеснителни стойности ли са?

# 16
  • Мнения: 6 764
Не знам за левкоцитите, пратете изследванията по вайбър на лекаря на детето. Аз бих пуснала и една урина, да се изключи нещо там след като няма типични признаци на заболяване. Възможно ли е да е прегряло детето? Прекалено много време навън в жегите? Давайте му повечко вода, стискам палци всичко да е наред.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 408
След изваждане на кърлеж какви точно изследвания да изискам за дете?И къди се правят?
Благодаря.

# 18
  • Мнения: 4 660
Това за първи път го чувам.  Нещо притеснява ли ви или детето не е добре?
Отидете в някаква лаборатория и те ще ви кажат.Съмнявате се за лаймска болест?

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
След изваждане на кърлеж какви точно изследвания да изискам за дете?И къди се правят?
Благодаря.
Ние изследвахме кърлежа(за лаймска болест) в Синево, но мисля, че  и в други лаборатории правят. Докторът, който вади кърлежа каза, че нямало смисъл, много малък процент излизали положителни, той даже не бил чувал за такива случаи. Но за наше спокойствие направихме изследването.

# 20
  • Мнения: 6 764
След изваждане на кърлеж какви точно изследвания да изискам за дете?И къди се правят?
Благодаря.
Изследване на детето не правиха, сложиха й ваксина против Тетанус. Трябваше на наблюдаваме мястото за евентуално зачервяване. Кърлежът унижожиха, не сме го изследвали.

# 21
  • Мнения: 5 380
Синът ми скоро стана на 1г+1м и виждам, че много от бебешките играчки вече не са му интересни.
Дайте идеи за играчки в категорията 1-3 годинки, които е добре да имаме, за да може да си развива както финната моторика, така и мозъчето? Simple Smile
На този етап имаме сортер за формички, рингове за нанизване, много книжки, дървени пъзели с животни, колички.
За мен е най-добре децата да играят максимално навън в парка с други "себеподобни", но просто в тази жега е невъзможно да киснем цял ден по площадките и се оказва, че голяма част от игрите ни са в къщи. Simple Smile
Просто търся какво още занимателно мога да му взема.

# 22
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Сега е времето да вземете една кухня от ИКЕА с рязните му тенджерки, бъркалки, плодове и зеленчуци. Моите деца много си играят с нея, развива фантазията и насърчава role playing

# 23
  • Мнения: 198
Следете какво му харесва и му купете играчки според интересите, иначе рискувате да накупите играчки, които детето не харесва. Имам две момчета, голямото още след годината искаше да си играе с колички и всякакви превозни средства, пъзели, мега блокс, сортери.
Малкото умираше за пеещи неща и колички.
На този етап аз бих купила едни мегаблокс. Кухня и прибори, ако проявява интерес. Но следете детето, те обикновено сами си показват какво им харесва Simple Smile

Бяха ни подарили една дървена игра с животни, никой не я хареса, колкото и да я предлагам.

# 24
  • Мнения: 6 764
Вие си имате основните. Аз бих прибрала една част и да ги въртя на 2 седмици. Така правех с голяма дъщеря. Забравя ги и са интересни. Иначе се трупаме с играчки.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Друго което става вече, макара и да е маааалко рано, е Лего Дупло. Не толкова за строене, но количките и фигурките са идеални за малки ръчички

# 26
  • Мнения: 6 915
На моята й дай топка и голям кеф 🤣🤣🤣Имаме три и една светеща като се удари в земята 🤣
Навън носим една буталка Жаба,балони,топка задължително и тебешири 😄Малко извън темата пиша играчки за навън .
Мисля скоро да купя комплект за готвене (котлонче,чаши,чинии,плодове )и комплект чичо доктор 😃😃

И аз имам въпросче.Бях писала тема но само една жена се е включила и то с друг вид херния.

Ако някой е минал през операция -пъпна херния ако може да сподели малко инфо как протича всичко(Според нас хернията се е увеличила и се настройвам за операция.....)

# 27
  • София
  • Мнения: 18 699
Освен топки,друго не съм носила.

Пъзели ако й е интересно,Лего и аз давам,по скоро тя гепи от на брат й,но си е нормално й я следя,ческага в носа,ушите.
Кукли бебета нима две,едното ми извади машинката дето му дава звуците и приключи.
Количка за бутане вътре пълна с камъни и пръчки.

Вчера я качихме на старото колело на брат й,16 инчово е.Тя е на 3,9 м.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 466
За момченце на годинка ,освен изброените нагоре,може да вземете и такива кубчета,може да ги сортира по цвят,може да се строят комини,влакчета (едно зад друго) и.т.н.  Показвам примерно :
https://www.ozone.bg/product/hape-101-darveni-detski-kubcheta-v-kutiya-sorter/
Такъв тип играчка за низане:
https://www.ozone.bg/product/hape-international-h0400-konus-s-tsvetni-ringove/
Може около Коледа да дебнете и дървеното влакче от Лидъл (Има го и в Икеа),но поне на година и половина да стане детето ,страхотно попадения за момченце,синът ми беше на 2 като го взехме ,сега е на 4 и обожава да го реди,даже допълнително релси си купихме,тунели,знаци,колички ...

# 29
  • Мнения: 15 356
Рокет,освен играчки съм й дала моя дамска чанта,вътре прибира и вади разни работи,списания купувам и брошури  й давам да ги къса .Останалото е играчки най-различни-пеещи,свирещи,сортери,каквото се сетиш.Мина периода в който не ги поглеждаше,около месец беше.С всичко си играе,а и аз не подбирам,важно е да си тренира финната моторика и да се занимава.Като цяло обаче съм се уляла с купуването на играчки и до Коледа си слагам вето,че има от 1до 3  години  .С таблета на ФП много си играе ,дрънка с две дайрета вкъщи,абе май всичко я занимава.

Общи условия

Активация на акаунт