Какво ще купя отново - 4

  • 94 284
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 468
точно от березка съм купувала сметана с отвратително качество и особено състав, даже не знам дали не беше тази. не, бяха ми я подарили и я изхвърлих след като прочетох какво съдържа. има добри продукти там, но за мен не отговарят на цената си, която е изкуствено надута. само горчицата на прах е незаменима за мен. отделно, че на мен пък точно киселата жилка в мляко/сметана ми харесва, та е въпрос на вкус. естествено, бор-чвор не става.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Прегледайте съдържанието на етикетите. Нормално е истинскота сметана да е с по-високи цени. Френската, течна сметана е още по-скъпа. Имитиращите продукти от веригите са евтини.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 11:04 от Viviana91

# 47
  • Мнения: 9 468
благодаря за съвета, но преглеждам винаги съдържанието на етикетите и не купувам имитиращи продукти. намират се и продукти с по-нормални цени /ето в лидл има чудесна за цената си течна сметана 36 процента/.
а и всеки търси различно качество. например това, че сметаната е френска или скъпа, на мен не ми е критерий за качество. в голяма част от сметаните има сгъстители, емулгатори и т.н., дори и в скъпите. в тази горната, заквасената, със сигурност имаше добавки. та за мен не е пример и не бих я купила, но ето - на други им харесва.
та да не си даваме съвети.

# 48
  • Мнения: 22 867
Руските (най-общо казано) сметани отдавна не са това, което бяха. "Латвийското злато" е термизирана сметана, което не е плюс, полезните микроорганизми в нея ги няма.
Скрит текст:
Сметана "Латвийское золото" 25% - 4 стр.
Сметана термизированная - вырабатывается из натуральных пастеризованных сливок с использованием закваски молочнокислых микроорганизмов. Изготовлено по технологии производства термизированных продуктов с увеличенным сроком хранения. Сметана "Латвийское золото" 25% 100 г продукта содержит: Энергетическая ценность 270 ккал / 1130 кДж; Белкoв 2,9 г; Углеводов 4,8 г; Жиров 25 г; Упаковка: в полистирольном стаканчике; Температура хранения: от +2 ºС - +6 ºС; Cрок годности: 60 дней; Kоличество в ящикe: 22 шт. EAN код - фикс. вес: 0,180 кг 4751004060380 0,350 кг 4751004060373

Полезни са термостатните (термостат заквасените). За термостатните и термизираните млечни продукти:
Скрит текст:
Термостатная и термизированная молочная продукция. На первый взгляд кажется, что эти понятия похожи. Но это не совсем верно.
Они отличаются как по технологическим особенностям производства, так и по своей пользе. Давайте разбираться, в чем их отличия.
Термостатная молочная продукция
На производстве используют два способа выработки молочных продуктов: термостатный и резервуарный.
При термостатном способе сырье сразу разливают в потребительскую тару (стаканчики, бутылки, пакеты), туда же вносят закваски и помещают в специальные камеры при определенной температуре для сквашивания. В этой же таре термостатный йогурт и другие термостатные молочные продукты поступают к потребителю. Качество такого изделия очень высокое: сгусток плотный, не нарушенный, «ложка стоит» в нем.
При резервуарном – сквашивание проводят в большой емкости, а потом разливают в потребительскую тару. При этом молочный сгусток нарушается, консистенция становится близкая к жидкой. Но этот метод более экономичный для производителей, и он применяется практически на всех предприятиях.
Вспомните, если у вас молоко скисло в банке, то оно становится плотной структуры.

А когда Вы его наливаете в стакан, консистенция уже нарушается. Все остальные характеристики: состав, пищевая и биологическая ценность, усвояемость и польза у термостатной и резервуарной молочной продукции одинаковые.
Кстати, если Вы готовите йогурт в домашних условиях, то в стаканчиках у Вас получается термостатный йогурт, а при использовании чаши мульти варки – уже резервуарный.
Термизированная молочная продукция
Здесь также отличия в технологии изготовления, но совсем по другому принципу.
Вы уже знаете, что кисломолочные продукты получают сквашиванием молока или сливок. В них в обязательном порядке должны содержаться живые микроорганизмы, количество которых указывается на каждой упаковке индексом КОЕ (колониеобразующие единицы).
Далее при выработке термизированных продуктов применяют еще одну операцию – термическую обработку для удлинения сроков хранения. При изготовлении термизированной молочной продукции проводят нагревание до 74°С для уничтожения микрофлоры.
В результате получается изделие с длительным сроком хранения. Но его биологическая и физиологическая ценность становится несколько ниже по сравнению с традиционными продуктами.
Но качественный состав – содержание белков, углеводов, жиров, минеральных веществ – одинаковый. А витаминов уже значительно меньше. Да и отсутствия полезной для нашего организма микрофлоры нет, что также снижает ценность этих продуктов.
Което не ги прави лоши за използване в кулинарията. Става въпрос за тяхната полезност и сравнение с предишните сметани.

# 49
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
А горчица на прах откъде купувате?

# 50
  • Мнения: 10 255
А горчица на прах откъде купувате?

Има в Берьозките. И аз съм чувала, че е много хубава, но не знам как се прави и не съм купувала. Както и ме интересува, ако някой може да каже, дали е много люта.

# 51
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 674
Рецептата за крилца на KFC има горчица (синап) на прах. Все съм се чудила от къде да намеря. Мерси, вече знам Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 417
А горчица на прах откъде купувате?

Има в Берьозките. И аз съм чувала, че е много хубава, но не знам как се прави и не съм купувала. Както и ме интересува, ако някой може да каже, дали е много люта.
Казва ли са ми , че трябва да отлежи и тогава се уталожва вкуса.
Но явно има някаква там рецепта. Ще потърся .
Рецептата за крилца на KFC има горчица (синап) на прах. Все съм се чудила от къде да намеря. Мерси, вече знам Simple Smile
Голяма опаковка е този прах.
Оттам съм си набелязала и каменна сол и някаква голяма опаковка сода бикарбонат . Само се чудя какво ще правя толкова . И белият им оцет.

# 53
  • Мнения: 10 255
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.

# 54
  • Мнения: 3 417
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.
Не съм съгласна. Това е пищевая сода . На рафт с хранителни стоки - до горчицата и солта и оцета.
В Берьозка почистващи препарати и т.н. не се продават.
В началото има козметика и разни там кремове и т.н.

# 55
  • Мнения: 10 255
Скрит текст:
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.
Не съм съгласна. Това е пищевая сода . На рафт с хранителни стоки - до горчицата и солта и оцета.
В Берьозка почистващи препарати и т.н. не се продават.
В началото има козметика и разни там кремове и т.н.

Да, щом пише, че става за храна, си права. Рядко влизам в Берьозка, нямам наблизо около мен и не съм много наясно с асортимента. Предположих, че щом е в големи пакети е техническа - като тази в Ремедиум. Пак можеш да я ползваш за чистене. Преди да купя тази от Ремедиума, чистех с хлебната. Едно време само със сода чистехме среброто.

# 56
  • Мнения: 76
Скрит текст:
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.
Не съм съгласна. Това е пищевая сода . На рафт с хранителни стоки - до горчицата и солта и оцета.
В Берьозка почистващи препарати и т.н. не се продават.
В началото има козметика и разни там кремове и т.н.

Да, щом пише, че става за храна, си права. Рядко влизам в Берьозка, нямам наблизо около мен и не съм много наясно с асортимента. Предположих, че щом е в големи пакети е техническа - като тази в Ремедиум. Пак можеш да я ползваш за чистене. Преди да купя тази от Ремедиума, чистех с хлебната. Едно време само със сода чистехме среброто.

Може ли снимка/линк към содата в Ремедиум, която е за чистене, защото на първо търсене ми излизат няколко вида.

# 57
  • Мнения: 9 468
А горчица на прах откъде купувате?

Има в Берьозките. И аз съм чувала, че е много хубава, но не знам как се прави и не съм купувала. Както и ме интересува, ако някой може да каже, дали е много люта.

въобще не е люта, но е силна. не може да се опише вкуса. силата зависи от това колко оцет сложиш /колкото повече, толкова по-силна/. замесва се с топла вода, зехтин, оцет, сол и захар. след 24 часа е готова. отива на месо.

# 58
  • Мнения: 10 255
В момента не мога да сложа линк за содата. Тази, която имам е на Heitman, 500 грама. Мисля, че всички соди на Хайтман са за чистене. Има и във вид на разтвор.

# 59
  • Мнения: 22 867
Може би тая:



В Ремедиум също я предлагат.

Общи условия

Активация на акаунт