Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 40 212
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 672
Да определиш човек само по-планета в знак ми звучи като да чуя гласа на човек и да определя блондин или брюнет е.

В нета има хиляди безумни обяснения за планета в знак , ще дам пример със себе си. Луната ми е в Скорпион, ами нито съм ревнива, обсебваща, отмъстителна и всичко което го има като описание в нета и не само.
Това е лично мнение.

# 256
  • Мнения: 3 305
В класическата (традиционна) астрология анализът на темперамента изисква задължително да се използва час на раждане, точен. Защото там се отчитат и акциденталните достойнства, а те са обвързани с часа. Не се работи по космограма.

За анализ на характера, психиката и качествата на душата също се използват техники, за които е нужен час на раждане. Гледат се двете светила и тяхната връзка с Асцендента (изискващ час на раждане), Меркурий,  аспекти и конфигурации, определя се Алмутенът на картата, за който пак е нужен точен час. Допълнително се използват и жребии, за които също трябва да се знае градусът на Асцендента.

# 257
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Относно еклиптиката - запълнена наполовина, може би се има предвид - да има планети само в  едната част (половина) от зодиака / наталната карта - примерно в домовете от 1 до 7 или от 6 до 9.

# 258
  • Мнения: 672
Sotis, много добре си го казала.👏

Alena, и аз това си помислих но не бях сигурна.

# 259
  • Мнения: 3 305
Относно еклиптиката - запълнена наполовина, може би се има предвид - да има планети само в  едната част (половина) от зодиака / наталната карта - примерно в домовете от 1 до 7 или от 6 до 9.

Да, и аз предположих, че по-скоро става въпрос за запълнени полусфери от картата. Защото много добре им познавам системата и начина на разглеждане, знам какви "шаблони" използват. Еклиптиката е друго, затова питах да се уточни какво са имали предвид лекторите.

Само че не е вярно това, че типът карта, разпръсната или всичко събрано на едно място, определя дали човек ще има или няма да има брак. Картите със стелиуми може и да са по-сложни за тълкуване, според някои астролози, но струпването на много планети на едно място или в два съседни дома съвсем не означава, че нативът няма да има интерес към други сфери от живота. Познавам карти със стелиуми, които са относително балансирани – брак и семейство, деца, кариера и професионална реализация.

# 260
  • SF
  • Мнения: 21 564
Никой не е казал, че "пръски от шампанско" или чаша, или локомотив и т.н. определят дали човекът ще се разпише с брак. Аз съм виждала стелиум в 10 дом, със все Слънце там, в картата на домакиня и детегледачка.

# 261
  • Мнения: 1 639
Аз по-скоро,генерално говорех,не в детайли. Естествено че ако си чаша с планети предимно от страна на 10 ти-3-ти дом(аз кръгчето го наричам еклиптика,но може би си права Сотис че не е правилно,не означава че няма да имаш брак...аз съм с такава конфигурация и имах 10 годишен брак. Имах предвид че в незапълнените сфери човек вечно ще гледа да компенсира,и дори да постига резултати,по всяка вероятност няма да е удоволетворен,при чаша...има много неща естествено./i] Колкото до Космограмата,много хора не си знаят точният час на раждане,затова е важно да можеш да разчиташ космограма,никой не е казал че само космограма се учи и разчита на този курс. Аз просто съм до втори семестър,има още 6... И освен това, аз нямах предвид че вие тук които сте чели много ,не знаете нищо, а исках да кажа че няма как просто така да отговориш на някой който ти казва, "аз имам Сатурн в 7-ми дом,това безбрачие ли значи..."
Въпреки че като гледам за еклиптиката, точно това си е:
Еклиптиката е сечението на равнината, в която лежи земната орбита, с небесната сфера. Наблюдавано от Земята, в различни моменти от годината, Слънцето се проектира съответно в различни точки от небесната сфера: очертаната от тях траектория е наблюдаемата еклиптика.[1] Неговото привидно движение се повтаря след времето, при което Земята извършва една обиколка около него, т.е. за 1 година.

Орбитите на планетите от Слънчевата система не са много наклонени спрямо земната орбита, затова планетите се наблюдават от земния наблюдател близо до еклиптиката. Съзвездията, които се пресичат от еклиптиката, е прието да се наричат зодиакални.

Понеже дължината на еклиптиката е 360°, а в годината има ~365 дни, Слънцето се движи по еклиптиката с около 1° на ден. Това движение става от запад на изток, противоположно на денонощното движение на Слънцето от изток на запад."
Много коментари има и докато видя всичко. Луна в Скорпион,на прима виста без да гледаме аспектите бих казала това: че сте сдържана,предпазлива,умеете дълго да мълчите,но както сте сдържана така бихте могла изведнъж да избухнете спрямо другите,било то приятели или роднини и още куп неща мога да кажа,но не и ревност и обсебващо поведение,защото Луната не е Венера. Ако имате Венера в скорпион, то тогава по би могло да се каже че сте ревнива, но не без повод. Но има ли повод бихте могли да спретнете такъв детективски филм на партньора си че няма да му се вярва. Луната представлява отношението към другите хора и възприята за света, принципите с които живеете и тн,както и дава някакво определение за каква майка би бил човек с такава луна. Но пак после се гледат толкова много други аспекти и за майка-дете и изобщо като цяло. Не трябва да се бъркат зодиакалните знаци в различните планети.
Май нещо цялостно останах недоразбрана. Не съм казала че ако нямаш точен час на раждане ще си 100% акуратен в това което виждаш, но все пак има не малко хора които идват и не си знаят часът на раждане. Малко астролози могат да изчисляват час на раждане,или поне аз не мога.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 13:04 от E.M.A

# 262
  • Мнения: 1 517
Имам позната със Сатурн в 7 дом и то Дева, има си брак вече над 20 години и две деца ...Мъжът и също има Сатурн в 7 дом. При него е Рак.

# 263
  • SF
  • Мнения: 21 564
Един от индикаторите за дълъг и стабилен брак, не казвам щастлив, но продължителен и един-единствен, е Сатурн в 7 дом.
Но това е едно от онези обобщения, които не обичам да правя и поварям непрекъснато, че планета в дом не значи нищо, ако не се види цялата картинка.

# 264
  • Мнения: 1 517
А, има ли нещо такова прието като за Сатурн в 7 дом (безбрачие) ако нямаш нищо в 7 дом? Или ако имаш Венера опозиция със Сатурн на АСЦ?

# 265
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Такива неща се "приемат" само от хора, които нищо не разбират и принизяват астрологията до манипулатувни евтини клишета.

# 266
  • SF
  • Мнения: 21 564
А, има ли нещо такова прието като за Сатурн в 7 дом (безбрачие) ако нямаш нищо в 7 дом? Или ако имаш Венера опозиция със Сатурн на АСЦ?

Непрекъснато обяснявам, че няма, но непрекъснато някакви хора ме питат "много ли ми е лоша картата?"
- Ми, да, ако можеш, си я смени с друга. Тази не става! Simple Smile
Ако имаш избор, къде би си сложила Сатурн в картата? Кой дом и знак би избрала за него? Защото условието да имаш Сатурн в картата си, е задължително!

# 267
  • Мнения: 2 280
Със Сатурн, Марс и Юпитер в 12-ти дом хич не е весело. Та, бих го предпочела да беше в 7-ми, ама няма Simple Smile

# 268
  • SF
  • Мнения: 21 564
В 7-ми, та да не се ожениш никога за никого! Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1 639
Един от индикаторите за дълъг и стабилен брак, не казвам щастлив, но продължителен и един-единствен, е Сатурн в 7 дом.
Но това е едно от онези обобщения, които не обичам да правя и поварям непрекъснато, че планета в дом не значи нищо, ако не се види цялата картинка.
Има логика в това което казвате, тъй като Сатурн е планета не само на ограниченията,неговата функция е да поддържа и създава устойчива форма,стабилност,надежност и тн.. Така че погледнато от тази призма би могло да означава и това което казвате. Но представете си Сатурн да е в опозиция или квадратура с Юпитер, тогава можем да заключим че тази личност ще има много вътрешни или външни противоречия които ще и пречат да реализира желаното. После може да се види планетата в какъв знак е, дали е в силен или слаб знак спрямо владенията и тн и тн

Общи условия

Активация на акаунт