(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 45)

  • 36 137
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 184
Амика, във всеки пост трябва да се пише за кой район се отнася засяване/засаждане не само заради почвата, а и заради климатичните условия.
Селото ми е в Тракия. Оранжерията на  час път от София, в полите на Балкана. Тефтера на село, та отчет ще дам в почивните дни.
Куркума и Рорик отдавна те са писали. Рорик, се показва от време на време, но него никакъв го няма. Изгубиха се в запада май.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 15:32 от morskibriz

# 721
  • Мнения: 5 955
Aila прекрасни снимки.
Моркови суша, ама нямам дехидрататор и суша на опънат на рамка (ползвам сушилката) тензух, като мъжът ми ги реже много ситно ( защото не му харесвали едро нарязани) реално за два дни са готови и прибирам в буркан, зимата само отсипвам колкото преценя, че е нужно.

# 722
  • София
  • Мнения: 12 201
Много добър въпрос за сорта и аз много ги харесах тези големите месести, но не знам какви са. Чудя се дали да не си оставя семена за всеки случай. Пробвах с едни от магазина и не са лоши. ​За съжаление за поредна година не ми се получи отбелязването кое какъв сорт е. Знам аз какво съм сяла, но и комшиите ми даваха, отделно прегоряха доста корени и ги просаждах и отново стана манджа с грозде. Много ме е яд, че не знам кое какво е.
Знам горе долу какво не е. Не е от дадените ми от комшиите. Не е и прословутият паланачко чудо, не е лош, но е доста по-дребен. Не е и пипер селски за сушене, той е този до белият в касетката, който вече се суши в дехидратора. Беялата камба е до този за сушене, Белинда и не ми допада, догодина няма да я садя. Харесва  ми камбата Зелен Ратунд, има я на една снимка, огромни са чушките. Не е и Пипер Фамилия, има го мисля някъде набран, голем бял, не е лош. Не е и другите камби, както и оранжево ухо, то се разпознава по цвета. Така че от списъка остават от моите събрани, но не мисля че е или - Капия ивесто, Куртовска капия и Слоново ухо.
Аз лично залагам, че тези най-едрите и големите са или Слоново ухо или Капия на Ивесто. Догодина ще записвам по-подробно, някой от сортовете ще отпаднат, други ще ги увелича като бройка. Имам доста да се уча още и за отглеждането точно на разсад за пипера.
За климатичните условия аз съм в Софийското поле, почвата не знам каква се води, но всичко за момента расте страхотно без торене. Доматите и в момента са над 220 см, зелени отгоре до долу, без да съм пръскала или торила с нищо. Моя приятелка на която дадох зарзават сега издирва къща в този район. Има къща пак близо до София, но е на по-висока надморска височина и с глинеста почва мисля и определено не и се получават нещата. До късно е студено и мокро, после рано се захлажда, прави и тя повдигнати лехи, но е трудно. Та сега специално търси да са подобно на нашето село почвата и височината Simple Smile
J_M_M ще опитам и аз с морковите да ги изсуша. Но съм в апартамента и в тензух надали навън ще станат. Може би във фурната на ниска температура или и те в дехидратора, но след като приключа с пипера.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 41
За сушене ползваме пластмасови ажурни щайгички, които закачаме нависоко - по асми, по парапети и става много добре. По-късно наесен ползвам вентилатора на готварската печка.

# 724
  • Мнения: 1 184
Aila, според мен е слоново ухо. Садих го миналата година, но поради стечение на обстоятелствата не ходихме повече от месец и всичко беше изгоряло под палещите лъчи на слънцето. Куртовска капия не е. Имам я, доста по дребна е от показаната от теб чушка.
Капия ивесто не ми е позната.

Сетих се, че Добри беше писала за сорт пипер за сушене или червен пипер не помня точно. Дали би споделила отново сортовете пипер да червен или сушене. Дано да не ме лъже паметта и да е била тя.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 16:00 от morskibriz

# 725
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
не съм била аз - рорик е с чушките Simple Smile беше направила разбор на всички селски чушки, от месестата на баба Мара, до онази дето е като на дяда ти Кольо... Wink

# 726
  • Мнения: 1 184
Благодаря за пояснението Добри. Дано Рорик се появи скоро да щаже пак за чушките, пък и постовете и ми липсват. Винаги са едни одухотворени, сякаш чета разкази на Елин Пелин.....

# 727
  • Мнения: 19 272
Айла, ако нямахме вече къща, щях и аз да търся във вашето село. При нас условията са точно като при приятелката. Всичко тръгва късно и рано захлажда, а почвата глинеста.
Ама навремето я купихме заради наши приятели, а сега пък други приятели си купиха заради нас тук.

Направих първите консерви с люти чушки, сладко и домати:



Днес сложих да суша сини сливи и ще правя лютеница на фурна и още печено сладко от сливи.

Забравих да кажа, че чакам с нетърпение  записките от тетрадката на Бриз.

Разсад на пипер правих от слоново ухо и софийска капия, но единият не поникна изобщо. За съжаление не знам кой. Другият е много хубав.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 16:49 от Дъждец

# 728
  • София
  • Мнения: 12 201
Значи залагаме на слоново ухо, догодина със сигурност ще садя отново от тях, макар че без 1-2 сорта от всички съм доволна.
Някой провил ли е туршия от кампи, пълнени с моркови? Приемам рецепти или линкове с най-голямо удоволствие. На свекървата много ми харесва, но тя ще се засегна, ако я питам и разбере и че това ще си правя сама. Искат и те да помагат, разбирам ги.
Аз имам още една касетка пипер, а днес тя ми прати снимка как е набрала три кофи пипер и пита какво да ни го направи.. Но пък доматите каза, че вече са ги изкубали. Те се намират в село до Добрич.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 22:28 от Aila

# 729
  • Мнения: 991
Айла, сортовете чушки едни до други ли ги садиш или на разстояние, за да не се кръстосват?

# 730
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
камби съм пълнила с нарязани моркови, карфиол, зеле, целина. подреждах ги в тава, наливах ги на половината височина с марина от оцет, олио, сол, захар, с добавени дафинов лист и черен пипер и запичах във фурната до завиране на маранатата в чушката.
след това както са топли нареждах  в буркан, като притисках с кълцалото да се уплътнят. обръщах буркана надолу с отвора до сутринта.

тогава нямахме село и се оправях колкото и както можех в кухнята.

# 731
  • Мнения: 1 184
Аз съм пълнила камби със зърно грозде, парче чесън, 1-2листенца целина,лъжичка сол, захар 2ч.л оцет и 1ч.л олио. Във фурната докато променят цвета си и топли в сух буркан. Затварях, завивах с одеяло и така докато изстинат. После прибирах в мазето.

# 732
  • София
  • Мнения: 5 170



Кой лакомник е намерил втория ни узрял пъпеш Simple Smile Заек ли? Опитах да снимам следите от зъбите. По селата казвали, че са чакали.

# 733
  • София
  • Мнения: 12 201
А не може ли да са охлюви?
Страхотен пъпеш. Моят беше по-малък от една шепа и беше изгнил отвътре. Сега ще видим и миниатюрната ми диня каква ще  и е участта.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 41
Може и лисичка. Те са всеядни, ядат и плодове.

Общи условия

Активация на акаунт