Болки в пикочния мехур и трудно уриниране

  • 494
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Тъй като от няколко месеца получавам доста неприятна, на моменти силна болка ниска долу ( изглежда пикочен мехур) и ме държи с по няколко дни. През този период имам и натиск, който ме кара да ходя по малка нужда често, но когато уринирам е трудно и малко количество урина. Предполагам не е цистит, защото нямам нито парене, нито щипене или смъдене както повечето получават. При мен е силна болка с трудно уриниране и чест призив за малка нужда. Това го имам от няколко месеца и се появява както при цикъл с интензитет от няколко дни. После отшумява и пак си се получава и аз не знам от какво. Някой има ли си на идея какво може да е? Ще бъда благодарна за някакво мнение по въпроса. Живея в чужбина и тук е малко трудно с ходенето по лекари, не проявявам безхаберие просто е нещо ново, с което се сблъсквам. Благодаря

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 048
Според мен е възможно да е цистит. Не знам в чужбина как е, но тук щях да ви кажа да си пуснете стерилна урина.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Точно на цистит си прилича, парене не всеки има, но честите позиви за уриниране и болки ниско в корема са абсолютно типични. За да не хронифицира, и да не се усложни, непременно вземете мерки. Пуснете си стерилна урина, за да видите има ли бактерии, ехограф - за да се види състоянието на отделителната система. Полезни за пиене добавки - Д-маноза, златна пръчица, червена боровинка.

# 3
  • Мнения: 756
Понеже написахте, че е около цикъл. Аз съм по същия начин, същите симтоми, но съм с ендометриоза и е от нея. Появяват се около овулация и цикъл.
Може да е някаква инфекция също. Но си трябва изследване на урина и лекар, щом не е единичен случай.

# 4
  • Мнения: 2 486
Определено първо изследвания на урина, ако не е там причината, АГ със съответно МБ и тестуване за всякакви полово-предавани болести. Също да го видят самия мехур и бъбреците на ехограф.
Знам, че в чужбина е много трудно, но ако там всичко това е непостижимо - съветвам да се върнеш в БГ за 1 седмица и да си направиш всичките изследвания. Не е шега работа и може да има неприятни последствия.

Общи условия

Активация на акаунт