Хранителна добавка за деца

  • 891
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, досега използвахме Флавон като хранителна добавка, но сега ги свърши и не знам дали съм доволна и искам да взема нещо ново. Малката е на 2г.и 6м., препоръчайте ми нещо, което може да се пие постоянно и да бъде полезно.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Нищо не мога да ви препоръчам освен здравословна храна. Аз лично не съм видяла ефект от подобни добавки и за мен са загуба на пари. Ако ги поръчвате за укрепване на организма честно казано пак не препоръчвам.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 106
По-добре наваксайте липсите в организма с подходяща храна. С прекаляването с добавки може да алергизирате детето.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Излишно е за мен да се дават добавки.

# 4
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Както са казали повечето по-горе, добрата храна е най-важна. Да не забравяме и достатъчно физическа активност навън. Добавките са при липса на витамин или микроелент. Или при болестни състояния. Не е препоръчително да се приемат постоянно.
Ако мога цитирам по смисъл думите на един мой познат лекар: Резултата от постоянното наливане с витамини и добавки е, че имаш много скъпа урина. С нея се изхвърля всичко, което организма не може да усвои към момента.

# 5
  • Мнения: 113
Както са казали повечето по-горе, добрата храна е най-важна. Да не забравяме и достатъчно физическа активност навън. Добавките са при липса на витамин или микроелент. Или при болестни състояния. Не е препоръчително да се приемат постоянно.
Ако мога цитирам по смисъл думите на един мой познат лекар: Резултата от постоянното наливане с витамини и добавки е, че имаш много скъпа урина. С нея се изхвърля всичко, което организма не може да усвои към момента.

Доста често боледува и не знаем, защото нито ходи на градина, нито св вижда с деца нещо, пък прави чести ларингити

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Разбирам ви. Дъщеря ми преди месец направи ларингит и изживяването за всички беше ужасно. Да не говорим, че месец и половина след това кашля още. Иначе това, която ми е препоръчвал лекар е следното: 2 часа преди лягане при деца с ларингит не се приема много вода. Може от чаша, за да са няколко глътки, но не и да се налива, защото лигавицата набъбвала. Детето поне 2 пъти в седмицата трябва да е на чист въздух, тогава визираха планина. Това не можем винаги да го спазваме поради много причини няма да изброявам. Повдигнете матрака на детето и се консултирайте относно приема на млечни ( при нас и там имаше съмнение за непоносимост) не казвам, че при вас ще има давам пример само. Вечерта гледайте храната да не е течна, а по-скоро кашеста или твърда.
И като човек, който си даде парите по какви ли не глупави добавки дъщеря ми си боледува още. Ако пак направи ларингит детето потърсете рецепта за черна ряпа с мед. Помага много!

# 7
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Доста често боледува и не знаем, защото нито ходи на градина, нито св вижда с деца нещо, пък прави чести ларингити


Това, че не ходи на градина не означава, че детето ще си стои здраво в къщи. Много деца са просто прекалено изнежени. Огледайте около него, да не е много прашно или да има плесени в стаята. Домашните животни също имат значение. На първо време може да засилите разходките и играта на въздух. Това не е навредило на никого.
По мои наблюдения, точно децата на наши познати, които не са на градина са много по-често болни. Прибрани в къщи и постоянно ги наливат със сиропи и какво ли не.
Нашите от съвсем малки ги разхождахме редовно. Даже и да е студено и мокро, шапките на главите, с хубави обувки и навън. Децата трябва да се движат и да изразходват повече енергия, за да израстват правилно. Като поотраснат малко и на някакъв спорт, да се движат по-активно два-три пъти седмично. Да карат колело, да тичат, да плуват по малко. Трябва да им се отделя повече време и да ги наблюдавате.

# 8
  • Мнения: 4 730
Синът ми често правеше ларингити като малък. Започна на три години и докъм шест години - под често имам предвид поне веднъж в месеца. Имали сме и периоди от типа - ларингит, последван от инхалации една седмица, после една седмица или десет дни добре, после ларингит и отново същата история. Зиме, лете - все едно и също беше. Неведнъж е правил ларингити в Хисар например - 35 градуса, минерален басейн и моят с ларингит. Правихме и ларингоскопия, изследвания за алергии и разни други.

На шест години като с магическа пръчка детето спря да прави ларингити. Вече почти три години не е направил нито един.

Когато е бил с ларингит, никога не сме го спирали от градината или да сме го пазели специално. Една инхалация сутрин и една вечер и през останалото време обичайните занимания: градина, плуване, навън, колело и игра. При него нямаше значение дали си седи у дома или е на градина - все правеше ларингити.

Общи условия

Активация на акаунт