Потене при мъж- може ли да е опасно?

  • 1 264
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте, мами!

Мъжът ми има проблем с потенето от доста време, вероятно повече от година.
Посетихме най-накрая дерматолог, бих казала един от най-добрите или поне рейтингът й е такъв. След като му прегледа кожата на главата /себореен дерматит/, тя каза, че много повече я притеснява потенето и намекна, че може да е опасно. Изписа лекарство за мазане на подмишниците и каза да й се обади след 10 дни, за да каже какъв е ефектът. За съжаление, ефектът е нулев, но вместо да му назначи някакви изследвания, тя му каза да продължава да маже.
Ок, но наистина няма грам подобрение. Къпе се, слага тениска, след 15 минути е изпотен. Забравих да кажа най-важното, че потта е миризлива. Виждам вече колко е изнервен и отчаян. Мишниците му са постоянно мокри и не се чувства комфортно, защото отивайки на работа, след 15 минути вече мирише на пот.
Въпросът ми, знаете ли какви изследвания трябва да се пуснат? Какъв е вероятният проблем? Към какъв специалист да се обърнем?

Благодаря ви, предварително! 💐

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
Синът ми е със същите проблеми - себореен дерматит, много го сърби кожата на главата и също обилно потене, за дерматита дерматоложката изписа някакви мазила, ама нямат чудодеен ефект, постоянно купувам специални шампоани, някои подобряват положението, други - не, за потенето  - сега зимата е по-добре, посъветваха ни да изследваме щитовидна жлеза, иначе за миризмата поне помага намазване със сода, тя убива бактериите, потиш се, но не мирише, поне при мен е така, но не знам дали може ежедневно да се прави

# 2
  • Мнения: 46 508
Имам познат, който беше с такъв проблем. Първите изследвания, които му пуснаха бяха за диабет, подагра и щитовидна жлеза. При него се оказа диабет. Но това съвсем не значи, че мъжът ти има такъв. Причините са различни и трябва да се отхвърлят една по една.
Нека отиде първо на ендокринолог, за да му ги назначи. Ако там всичко е наред, следва невролог.
Успех!

П.П. Пие ли някакви лекарства? Прекалява ли с алкохола?

# 3
  • Мнения: 206
Много ви благодаря! А изследването на щитовидната жлеза с вземане на кръв ли става? Мисълта ми е, че може да отидем направо в лаборатория, вместо при лекар. Ще му кажа за содата, наистина не бях чувала.
Иначе и при него себорейният дерматит ту се обостря, ту отихва. Последно ме изписаха Себомакс, а отделно му купих катранен сапун. Тук в бг мама четох за него и при много потребители е имало ефект. Както се казва ако не помогне, няма да навреди.

Не се сърди, човече
Благодаря ви и на вас. Точно това исках да знам. Тъй като дерматоложката не спомена никакви изследвания. Сега вече знам, че трябва да се обърнем към ендокринолог. Благодаря ви! 💐

# 4
  • Мнения: 11 336
Потенето не би следвало да има нещо общо с дерматита и себореята.
Причини за потенето могат да са ниски нива на вит.Д, витмините от Б групата /фолиева киселина и Б12/. Можете сами да си направите - платите кръвни изследвания - пълни кръвни с диференциално броене + вит.Д, Фолевиева киселина, Б12, вит. А и Е, Магнезии, инсулин и кръвна захар /това са 2 различни неща/. Аз бих пуснала и чернодробни показатели, СУЕ и ЦРП. Не са евтини, но ще почнете да отмятате причините.
Следва преглед при ендокринолог - даже бих казала първо при него, за да пуснете заедно с кръвните и посочените от него хормони.
Ако всичко там е наред следва преглед при кардиолог - редица сърдечни проблеми или такива на кръвоносната система са с изпотяване, особено нощем.
Смята за несериозно леението на дерматолога! Това не е дерматологичен проблем.

За себореята - след 20 години борба решихме проблема с шампуан
https://cdn.bg-mamma.com/Jdhl/e5447cc1.jpg

След това редувате със SELSUN и обикновен мек шампуан висок клас.

Сладкото и въглехидратите, въобще храненето влияят на себореята.
Трябва да приема пробиотици и рибено масло.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
На първо време потърсете ендокринолог.

# 6
  • Мнения: 46 508
Много ви благодаря! А изследването на щитовидната жлеза с вземане на кръв ли става? Мисълта ми е, че може да отидем направо в лаборатория, вместо при лекар.
Да, за всички, които изброих се прави с венозна кръв. Трябва да пуснете:
TSH
Ft3
Ft4
TAT
MAT
Глюкоза
Инсулин
Пикочна киселина

После с резултатите - при ендокринолог.

# 7
  • Мнения: 206
Много ви благодаря на всички, че ни помогнахте.❤
 Вече запазих час за ендокринолог. 💐💐

# 8
  • Мнения: X
Здравей, според мен правилно те посъветваха за среща с ендокринолог. Но опитайте първо да запазите час и ендокринолога да назначи изследвания, поне ако има как да не плащате всички или някои. Особено ако имате допълнително здравно... няма смисъл да се набутвате предварително с изследвания.

# 9
  • Мнения: 8 803
Много полезна тема. Мъжът ми има същия проблем с потенето от години. Не иска да ходи на лекар, но ще трябва да го убедя. Синът ми пък е със себореен дерматит, но пък не се поти изобщо. Ще го видим този шампоан....Яде много сладко, не знам обаче дали ще му повлияя да спре.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На първо време потърсете ендокринолог.
Подкрепям, изследванията са ги написали,аз бих добавила
АСАТ
АЛАТ
ггт
Триглицериди
Холестерол

Лично аз съм с ендокринни заболявания и с подагра,изкуствена изключително ранна менопауза(от 29 годишна възраст),потя се неистово и при -5°
Това е положението.
През лятото се стичат по мен вади,нищо не може да се направи.

# 11
  • Мнения: 5 666
За причините не мога да помогна, дали са Ви съвети но мога да споделя за камък дезодорант. Ето този
Ползва се след къпане. Натърква се на чисто и мокро. Спира миризмата. Поти се човек но без мирис.
Детето в тийн възраст беше много нервна и притеснителна в училище, а от стрес миризмата и потенето бяха ужасни. Решихме пробма с това камъче. Отделно е много икономичен.

# 12
  • Мнения: X
+1 за дезодоранта. Има го и в спрей вариант. Аз ползвам него. Има варианти с аромат и такъв без. Наистина спира миризмата, отдавна не купувам никакъв друг дезодорант.

# 13
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Ако ти е възможно, би ли показала как изглежда спреят?

# 14
  • Мнения: X
Ако ти е възможно, би ли показала как изглежда спреят?





Заповядай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт