91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 7

  • 57 517
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • столицата
  • Мнения: 3 867
И аз знам, че ще са в училище по 12 човека в стая. Пише се с черен химикал. Засега не знае дали ще им искат тестове  за Ковид.
Дано всичко мине нормално!

# 706
  • София
  • Мнения: 2 685
Съгласно заповедта на МЗ всички изпити се организират със ЗС.

# 707
  • Мнения: 8 476
Съгласно заповедта на МЗ всички изпити се организират със ЗС.
Геноцид спрямо децата. Чисто изнудване. Мое лично мнение! В спорове няма да влизам. Образованието става безмислено, когато става дума за живота и здравето.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 685
Аз всяка седмица ходя на работа срещу ЗС. Не е приятно, но не се умира от антигенен тест. За четири седмици вече съм открила на коя лаборатория ми е най-удобно да правя тестове. Къде е геноцидът не разбрах?

# 709
  • Мнения: 8 476
Аз всяка седмица ходя на работа срещу ЗС. Не е приятно, но не се умира от антигенен тест. За четири седмици вече съм открила на коя лаборатория ми е най-удобно да правя тестове. Къде е геноцидът не разбрах?
Когато махнат теста, ще разберете. Но прозорецът на Овертон се отваря бавно. За който разбрал. Вижте какво става по света и ще си говорим. Откога стана нормално здрави хора да бъдат считани за заразоносители, учители да се страхуват от деца,  и да се бърка чак до мозъка за да отидеш на изпит? Питам и отговор не искам! Един учител през цялата си практика се сблъсква с вируси до откат, така е и с всеки човек, имащ ежедневен контакт с хора. И някакси всички тия хора са оцелявали досега. А вече са виновни, и децата и учителите.  Че и медиците. Жалко изкривяване на действителността. Тежко ни, ако не се осъзнаем, лоши неща ни чакат.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 22:21 от *Emia*

# 710
  • Мнения: 10 788
Ако училищата осигурят със собствени средства тестове за учениците от V клас нагоре, те ще могат да ги върнат в клас още преди Министерството на образованието и науката да е предоставило безплатни, пишат от МОН.
Предлагам да организираме дарителска кампания за училището и/или всеки сам да финансира теста на детето си, и да се връщат в клас. Grinning
Докато чакаме МОН, ще стане Коледа.

# 711
  • София
  • Мнения: 376
Аз лично предпочитам ЗС и макар и минималната по нашите ширини сигурност, която той носи. Достатъчно близки хора изпратихме.
Откога ваксините станаха толкова страшни, при условие, че от години благодарение на тях оцеляваме пред някои доста тежки заболявания.

# 712
  • София
  • Мнения: 18 384
С единствената,  но адски съществена разлика, че тези ваксини,  благодарение на които оцеляваме,  не  разделяха така хората, заради тях не се погазваха елементарни човешки права.. Предполагам следите какво става  извън БГ (въпреки огромния процент ваксинирани спрямо този у нас) , скоро ще се случи и тук. Sad Тестовете престанаха да им бъдат  достатъчни за пускането на човек  дори да излезе навън, какво остава за работа, университет... По новините днес репортажът  носеше името " На лов за невакасинирани по улиците в Австрия".   Лов, звучи ми на мен като гонене на диви, разбеснели се  животни, а не съм антиваксър дори.....Къде  доброволно, къде не толкова,  но и трите ми деца са ваксинирани с Ковид ваксините. Универиситетът на една от  дъщерите ми в Германия пък гордо се окичи със званието първенец/новатор  в  "брилянтната" идея да не допуска в залите си присъствено хора с негативни тестове - само ваксинирани или ОФИЦИАЛНО преболедували ... А международните студенти от Азия, ваксинирани със Синевак примерно, щом не могат да влизат с тестове, трябва да си бият още две дозички я Модерна, я  Пфайзер - какво толкова. Австрия пък обявява май от януари 2022 за невалидна ваксината на Янсен. И тези с нея ще се боцкат наново. Така ли стоят нещата с другите ваксини,с които сравнявате.. Wink

Последна редакция: ср, 17 ное 2021, 00:25 от пенсионирана русалка

# 713
  • Мнения: 8 476
Аз лично предпочитам ЗС и макар и минималната по нашите ширини сигурност, която той носи. Достатъчно близки хора изпратихме.
Откога ваксините станаха толкова страшни, при условие, че от години благодарение на тях оцеляваме пред някои доста тежки заболявания.
Ваксините не са страшни. Когато отговарят на определението за ваксини, а не на това за генни терапии в пробен период. Честно, не ми се водят такива спорове, амай айде прочетете малко по въпроса, вместо да цитирате телевизора. Ако иска модератор да ме трие, все ми е тая.

# 714
  • София
  • Мнения: 376
За Австрия и Германия и останалия цивилизован свят за съжление наистина пак се затягат мерките, но не измират хората поголовно като тук. Така че в това отношение ваксините са си свършили работата.

А относно споровете тук - и аз не целя това, но не мога да остана безразлична пред думата геноцид изпозлвана относно мерките, а всчики загубили живота си, да са просто част от статистиката.
И да, за щастие не гледам само телевизора, ами си правя труда и да чета, по-тази причина науката и фактите взимат превес над конспирациите.
Спирам по темата, но не можах да се сдържа. Става въпрос за човешки животи, на истински хора, тук и сега.

# 715
  • столицата
  • Мнения: 3 867
И за човешки права и за спазен период на изследване на безопасността на ваксината.
Аз се опитвам просто за разсъждавам логично. След като ваксинираните  също боледуват и могат да заразяват не следва ли просто всички да бъдат тествани на входа? Не се ли създава едно лъжовно усещане за  сигурност.  Все пак има уязвими групи, които не могат да се ваксинират по медицински причини.
И целият този "юруш" на ваксините ми е малко странен и нормално предизвикващ недоверие. Но факт е, че доста хора се боднаха доброзорно.

# 716
  • София
  • Мнения: 494
И какъв е този бум на заболеваемост в Австрия, при над 85 % ваксинирани, ако за разпространението са отговорни неваксинираните, които в същото време са от месеци опитно поле за всевъзможни ограничения?
А за изпита нещата имат твърде конкретно измерение: какво става, ако  не дай си,  Боже, някой даде положителен резултат при тестването? (знаете, вероятно, за 73 искат тест)

# 717
  • столицата
  • Мнения: 3 867
https://91neg.bg/2021/11/roditelski-sreshhi-3/ Обявени родителски срещи.
Моето е със силни рестрикции до изпита именно за да не стане някой проблем с теста. Осъзнава го и не спори много.
А истината е, че почти всички колеги, които се разболяха напоследък са с финализирани ваксинации.

# 718
  • Мнения: 10 788
Много странно, не всички класове ще имат родителски срещи...

# 719
  • София
  • Мнения: 2 685
Само РС на 12 клас не схванах с каква цел е.
Ни вест ни кост от учителското съсловие на това училище вече три години, и сега ден след писмения изпит - родителска среща... Чудя се с каква цел... Всъщност не се и чудя, най-вероятно ще пропусна добронамерено, защото ако присъствам не съм сигурна, че ще запазя добронамереност.

Общи условия

Активация на акаунт