Отговори
# 60
  • Мнения: 2 242
Добро утро и от мен! Simple Smile
И аз горе-долу по това време (към 7:30) съм бил с чаша кафе в къщи, но понеже там нямам нет съм бил "на съседната маса" а не на вашата Wink
Хубав ден на всички!

# 61
  • Мнения: 1 234
И аз съм с чаша кафе пред вас    Peace
Желая ви приятен ден, повече усмивки и най-вече здраве!

# 62
  • Мнения: 3 504
Мамчета, тази сутрин ви изоставих, но много ми се спеше, пренастроих телефона да звъни по-късно и пак легнах. Много ми се искаше да седна пред комп. и да съм с Вас, ама  бях smile3507. Но сега вече съм с Вас, изпила кафето си сутринка към 9 ч. 

# 63
  • Мнения: 1 001
... ето какво излезе за Zyban ...
Не искам да го коментирам, не съм специалист в областта  newsm78.
Лекарството го пих около месец, а не година  #Crazy. Първата седмица си и пушех, първият ден (осми на прием на лекарството) когато спях цигарите, ми се пушеше невероятно, на втория ми беше безразлично, а вечерта имаше рожден ден в офиса, всички пушеха, но на мен не ми пречеше. От тогава до ден днешен не ми се е допушвало (а наистина повече от 18 години съм пушел минимум по една кутия, стигал съм и до три дневно). В листовката на лекарството единствено смущаващото беше "въздействие на мозъчната дейност: изследванията продължават"  newsm78 А и наша позната от Търговска лига твърдеше, че канадците са го разработвали като антидепресант  Laughing
В крайна сметка аз съм доволен: спрях цигарите, а от тях рано или късно щях да умра, не прощават ...

А за доводи: реално в западна Европа, Северна Америка (САЩ и Канада), а мисля, че и в Австралия пушенето на обществени места е забранено. В службата е забранено пушеното на работното място (и в цялата сграда), а никой не гледа с добро око на "пуш пауза". Угрозата да си загубиш работата заради навика си е реална. Не говоря за вероятността да си умреш в мъки (болките при рак са неописуеми), а не забравяй и семейния бюджет ... за 18 години съм изпушил не по-малко от 15'000 лева (два месеца съм пушил в Германия цигари по 4-5 DM/кутия, както и шест месеца в Англия по минимум £3)

# 64
  • Мнения: 485
Имам една приятелка украинка. Първата година ,когато дойде в България, не спираше да се удивлява как бъргарите пият кафе при положение че съществува чаят. Веднъж ме покани на гости и за да е добра домакиня, купила кафе и ми приготвила. Сипа ми тя кафето, обаче аз го фиксирах още като ми го слагаши в чашата и леко се озадачих-то беше прозрачно, с лек жълтеникав оттенък. Виждах ясно дъното на чашата. Попитах я как го е направила това кафе, а тя каза- "Ами сложих вода и кафе както при приготвянето на чай. Дори го опитах-има приятен вкус.", т.е. на около литър вода сложила 2 лъжици кафе. Ама се смях тогава!  Laughing Голяма сладурана, че и даже й харесало. След това й направих хубаво силно кафенце и след като отпи от чашата, го изплю в мивката.

# 65
  • Мнения: 1 001
1991 в Германия си направих експеримент: в машина за шварц сложих еин път кафе за еспресо и втори път за еспресо. Същото направих и с еспресо машина. Получиха се четири различни вкуса кафе, въпреки че кафето беше една и съща марка  newsm78

А за руснаците: чая им е ритуал. У нас имаме всякакви чайници, даже не схващам кое за какво е  Laughing.
Винаги съм се чудил защо българите наричат чай билковите (плодовите) отвари  Shocked
А пробвалили сте чай със сметана  Wink

# 66
  • Мнения: 4 414
А пробвалили сте чай със сметана  Wink
мммда, черен чай със сметана много обичам...а също и с мляко. иначе мляко не пия по принцип Wink

# 67
  • Мнения: 1 001
... иначе мляко не пия по принцип Wink
Добре, че децата не четат тук  Wink - мразя прясно мляко

# 68
  • Мнения: 4 414
ние с теб, май се гоним по темите Laughing
аз не го мразя, но смятам, че е противопоказно за човек над кърмаческа възраст да пие мляко...особено пък не-майчино  Wink виж, киселото е друга работа!

# 69
  • Мнения: 212
Ами то и една супена лъжица ботокс може да умори почти цялото население на централна Европа, ама това не пречи на богатите жени да си изпъват бръчките с него. И се улавям за
Лекарството го пих около месец, а не година
така че е важна дозата. И все пак, кой ще е отговорен ?!

# 70
  • Мнения: 1 001
... И все пак, кой ще е отговорен?!

Всеки отговаря за себе си ... аз го пих и спрях цигарите ... дали от него или не, не знам ... не съм дистрибутор на илача, за да агитирам за него ... агитирам само и единствено ЗА спиране на цигарите... а от твоята препратка ми се набиха две цифри - в червено и в лилаво ... а и никъде не прочетох, че те са починали, т.к. са взимали лекарството ... може би се предоверих и ако бях разровил нета нямаше да рискувам ... може би ...

"До 10 януари т. г. са починали общо 57 пациенти, които били лекувани от вредния си навик с това лекарство в продължение на година. Това накарало Агенцията за контрол на лекарствените средства (MCA) да забрани също и шумните реклами на Zyban. Според приблизителни оценки на MCA, само във Великобритания хората, взимащи от злополучното лекарство са около 500 000"

# 71
  • Мнения: 2 242
аз не го мразя, но смятам, че е противопоказно за човек над кърмаческа възраст да пие мляко...особено пък не-майчино  Wink виж, киселото е друга работа!
Един стар кожен лекар ми беше казал същото нещо. Е не точно кърмаческа, но детска възраст. След това действало като алерген. Киселото мляко, сиренето, извара и т.н. вече били минали през "обработка" - бактерии и т.н. и за тях било друго. Въпреки това аз обичам прясно мляко (студено и неварено), но пък понеже не ми действа добре на стомаха пия такова 2 пъти годишно. А чай с мляко не съм опитвал от малък. Тогава не ми хареса и повече не съм експериментирал. Наблягам на черно еспресо (сутрин и на обяд). През зимата и билкова отвара (щях да кажа чай) в офиса. Или в къщи черен чай.

# 72
  • Мнения: 212
... не съм дистрибутор на илача, за да агитирам за него ...
това пък изобщо не съм си го помислила

... а от твоята препратка ми се набиха две цифри - в червено и в лилаво ... а и никъде не прочетох, че те са починали, т.к. са взимали лекарството ...

Даааа, прав си! Трябва да призная, че мен заглавието ме стресна.

Чувала съм, че ефикасен метод за отказване от цигарите е да се откаже кафето. Ама то не стига, че се чудя как да му отнема едното удоволствие, ами и от другото ако тръгна да го лишавам ...

 P.S. Sad Не иска да ги спира тия цигари. Ама аз не спирам да се надявам ... може би някой ден  Praynig

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 21:53 от _Ива_

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз също не обичам мляко и освен адаптирано, друго не бях давала на децата си. Сега започнаха за си слагат и правят или мляко с какао или зърнестото нескуик. И за мен не е полезно и затова не ги карам да пият.

# 74
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
днес докато си пиех кафето ми изпратиха това:
http://i.vbox7.com/player/vbox.swf?store=media&vid=c53d231b

Общи условия

Активация на акаунт