Четвъртокласници 2021/2022

  • 31 566
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 077
Здрава и успешна учебна година!
Ние отказахме занималнята. Мисля, че от ходенето на занималня и особено от госпожата, трупа повече негативи, отколкото позитиви. А и целта е времето да се вложи в спорт, че иначе е по-трудно. И двамата с мъжа ми работим от вкъщи и не е проблем, не го оставяме сам. На занималнята никога не е бил с ненаписани домашни, но лично установих по време на онлайн обучението, че госпожата се държи грубо с него и дори му приписва грешки там, където няма. Не може за една грешка в пример от цяла страница задачи да му пише ВНИМАВАЙ, друг път пак за една грешка в диктовка да му пише "Добре", т.е. равносилно на 4. В същото време ми казва, че на други деца за две грешки пише браво. Това не е начинът да го стимулира, ефектът е обратен. И решихме бай, бай занималня.
Надявах се тази госпожа да се пенсионира за дъщеря ми, но май нямало. В същото време от класната съм много, много доволна.

# 226
  • Мнения: 12 168
При нас са целодневни заниманията. Вече втора година, програмата е направена така, че след основния час следва самоподготовката. Лошото е, че часовете по БЕЛ са само сутрин, а математиката е само следобед, класната е сутрин, а учителят от занималнята води математиката. Разделени между двамата са и часовете по ЧО и ЧП. Но миналата година видяхме, че тази схема работи добре, дано и тази година е така. Освен задължителните помагала за часа на класа имат по музика, атлас по ЧО, граматика по английски и всичко останало е по български и математика. Общо платихме 62 лв. Отстъпката, която ще ни дадат, ще се добави към остатъка в касата на класа, за да не се събират за текущи разходи през годината за хартия и др.
Дано е успешна за всички и да не се стигне до ДО, въпреки, че за последното не ми се вярва.

# 227
  • Мнения: 6 310
Това частно училище ли е? Не съм чувала да си “делят” така часовете в държавно..

# 228
  • Мнения: 379
И аз не съм чувала за такова делене. При нас основната учителка преподава по основните предмети. Имат други учители по английски, физическо и комп.моделиране.
1/3 от класа си тръгват на обяд, така че ако има такова делене на предметите, то ще е безсмислено / за тези които си тръгват/.
И аз ще проверявам за разказвателните уикенда. Но като гледам, май за всичко трябва да преговаряме събота и неделя.

# 229
  • Мнения: 68 795
Има. Чувала съм.

# 230
  • София
  • Мнения: 18 717
И при нас е така. Иновативно училище било, смях.

# 231
  • Мнения: 12 168
Държавно училище, целодневно са, въведоха го миналата учебна година. Само по музика и по физическо имат други учители. Класната им води и английски, освен БЕЛ. Не съм сигурна дали не започна всичко по някакъв проект, иновативно и т.н. обучение. Но и тази година продължават по същия начин.

# 232
  • Мнения: 29 513
При нас само английски и физическо са им с други учители. Имат нов ученик в класа. Ще видим как ще тръгне училището като цяло....че, ако ни затворят....

# 233
  • София
  • Мнения: 3 077
Аз знам за такова училище в Люлин, часовете са разделени по същата схема. При това разделение обучението няма как да не е целодневно.
Сетих се, че като говорих с една майка, чиито деца учат в Света София и после друго частно, тя беше недоволна, че имали домашни във второто. За което аз пък бях изненадана, не знаех, че съществува модел на обучение без домашни.

# 234
  • София
  • Мнения: 38 595
Отдавна съществува модел без домашни в Европа.

# 235
  • Мнения: 29 513
Какво ще рече "без домашни"? Съвсем ли не им се дават домашни или просто си ги пишат в училище и не се налага вкъщи?

# 236
  • София
  • Мнения: 3 077
Да, предполагам, имам предвид в България. Но аз не възприемам домашните като нещо лошо, не се сещам за по-добра форма за затвърждаване на знания по математика особено.

С такова впечатление останах, защото майката не беше щастлива, че във второто училище детето отделя следобед 1 час за домашни, както и събота и неделя. За 5 клас ставаше въпрос.

# 237
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
В ЧУ по-скоро си пишат домашните през учебно време, защото учат по цял ден. Като свършват в 17.00-18.00 часа няма как да имат и домашни за вкъщи за следващия ден.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 15:59 от gadamer

# 238
  • Мнения: 29 513
Честно казано не мисля, че система без никакви домашни ще даде добри резултати, колкото и прехвалено да е училището... Как точно се затвърждават знания, ако не с четене на урока, домашни и преговаряне? Никой не може да ме убеди, че един 40-минутен час е достатъчен за нови знания и затвърждаването им.
За мен дори 1 час следобед далеч не е достатъчен за научаване на материала, особено след 4 клас...

ПС: Друго е, ако просто смогват да ги написват по време на занималнята. Това не е обаче система без домашни, а си е нормално обучение, както във всички училища.

# 239
  • София
  • Мнения: 38 595
Урокът се чете и преговаря следобед и следващия час. Материалът е съобразен с количеството часове. Вкъщи просто нищо не се пише. Вероятно е трудно да си го представите, тъй като сте били свидетели само на нашата система.

Общи условия

Активация на акаунт