Четвъртокласници 2021/2022

  • 31 518
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 29 341
Той моят е още от втори клас, доволни сме. Е, присъствено е по-добре, разбира се, ама в момента няма как. Имат и група по БЕЛ, моят не е записан там, само математика. За съжаление едва ли има места останали....проверете на страницата им.
Иначе школи има много, като напишеш в гугъл....мнение обаче нямам за нито една.

# 331
  • Мнения: 9 903
От вторник онлайн часовете ни ще са по 20 минути, а междучасията - по 30 😕
Такава идиотщина трудно се измисля.

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 996
А на някого дали ли са информация как ще се случва хибридното обучение за децата, които няма да се тестват?

# 333
  • sofia
  • Мнения: 1 186
А на някого дали ли са информация как ще се случва хибридното обучение за децата, които няма да се тестват?
Най-вероятно хибридно обучение няма да има. Или ще има само за тези, които имат техническа възможност т. е. по-богатите училища. Предполагам останалите ще са на асинхронно обучение. Учителят казва какво да се учи, а през седмицата ще има 1 ден консултации.

# 334
  • Мнения: 29 341
От вторник онлайн часовете ни ще са по 20 минути, а междучасията - по 30 😕
Такава идиотщина трудно се измисля.

Е, това пък защо?
Беше обявено, че за 1 клас са по 20 мин, за другите - по 30 мин, за гимназията - по 40 мин.

От затварянето от преди 10 дни се установи, че явно не децата са "виновни" за покачването на случаите. Всички са затворени, а пак има много болни и починали.
Трета учебна година е напът да се провали.....

# 335
  • София
  • Мнения: 28 565
При сина ми още от мин. година са по 20 мин. Пародия.

# 336
  • Мнения: 9 903
От вторник онлайн часовете ни ще са по 20 минути, а междучасията - по 30 😕
Такава идиотщина трудно се измисля.

Е, това пък защо?
Беше обявено, че за 1 клас са по 20 мин, за другите - по 30 мин, за гимназията - по 40 мин.

Класната каза, че е решение на МОН.
Като сме на работа, кой ще контролира ученика по време на междучасието? Миналата зима се принудихме да сложим аларма преди всеки следващ час, за да не закъснява. Ама затова трябва да е близо до алармата/устройството - да я чуе....т.е."добрите намерения" да не висят децата на компютъра, не работят...

# 337
  • Мнения: 29 341
Абсолютно съм извън всякаква заблуда, че моят няма да виси на компютъра дори и да съм вкъщи. Не стоя до него по време на часовете, така че не мога да контролирам какво прави, кога почва/свършва часа. Те си говорят и в междучасието, абеее.....красота.
Надявам се да се върнат в училище, поне екраните да им се спестят....

ПС: Сега погледнах на сайта на нашето училище - даже и за 1 клас са 30 мин.

"На основание запoвед №РД 09-3596/20.10.2021 г. на МОН във връзка с временните противоепидемични мерки се преустановява присъственото обучение за учениците от I до XII клас в София-град, считано от 21.10.2021 г. За всички класове ще бъде организирано обучение от разстояние в електронна среда в платформата MS Teams по графика на седмичната програма.
Продължителността на часовете е, както следва:
От 1 до 7 клас - по 30 минути;
От 8 до 12 клас - по 40 минути."

# 338
  • София
  • Мнения: 38 489
Всяко училище си определя продължителността.
Моля се, на 9 да тръгнат на училище. Аз не съм си вкъщи и знам, че въобще не се учи. Гугъла не ни пуска на компа, така че синът ми е на телефона. Трагедия...

# 339
  • Мнения: 12 124
Програмата ни за четвъртък беше с часове по 30 минути, малко междучасие по 10, а на обяд само 25 минути почивка. За да приключят в 14 часа. Защо? Никой не казва. Да видим за дните от следващата седмица какво ще измислят. Още няма програма.

# 340
  • Мнения: 1 839
При нас са както миналата година - 20 минути часове, 10 мин. малко, 20 - голямо междучасие и час и половина - 2 обедна почивка.

# 341
  • here and now
  • Мнения: 4 229
При нас са присъствено, но ми се иска поне 2 седмици да ги пуснат онлайн. Всеки ден виждам и родители и учители как не спазват никакви мерки и е нормално децата да се заразяват и да пренасят от своя страна.
Моята няма проблем с дисциплината. Последните дни си е вкъщи, защото е със зачервено гърло и си учи уроците и си пише по помагалата. Във вторник ще види до къде са стигнали и ако е пропуснала нещо ще си го компенсира.

# 342
  • Мнения: 12 124
Алис, къде сте?

# 343
  • София
  • Мнения: 13 206
От затварянето от преди 10 дни се установи, че явно не децата са "виновни" за покачването на случаите. Всички са затворени, а пак има много болни и починали.
Трета учебна година е напът да се провали.....
Ествено, че не са "виновни" децата. От моите наблюдения в класове с карантиниран ученик заради болест няма следващи случаи на заболели след този ученик. Аз поне не знам за такъв случай. Възрастните заразяват децата, това е... и децата го карат много по-леко и съответно със сигурност много по-кратко време са заразни.
При нас се разболя учителката в занималнята и карантинираха класа. Децата не се разболяха, но няколко дни по-късно излязоха в дистанционно всички в София.
Днес ни пуснаха анкета.. много интересна Simple Smile Дали сме съгласни децата да бъдат тествани 2 пъти седмично в училище с щадящи тестове. Дали сме съгласни да бъдат тествани в домашни условия с осигурени от държавата тестове и дали искаме да учат присъствено. Всичко мног хубаво, ама как ще имат гаранция, че теста направен в домашни условия ще е реален. Бас ловя, че огромна част от хората изобщо няма да взимат секрет на децата си, а на някой наскоро преболедувал близък Simple Smile))

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 19:18 от Vache

# 344
  • Мнения: 2 208
Всичко мног хубаво, ама как ще имат гаранция, че теста направен в домашни условия ще е реален. Бас ловя, че огромна част от хората изобщо няма да взимат секрет на децата си, а на някой наскоро преболедувал близък Simple Smile))
Е това са и моите големи притеснения.
Както виждам колко "отговорно" е поведението на възрастните към проблема, целите винаги са да прецакаш системата, без да мислиш, че от това някой може да пострада.
Като сложим и това, че обществената поръчка е заложена за най-ниска цена, то пък и тестовете колко реално ще отчитат един Господ знае. Та най-вероятно ще се създаде още по-голям хаос и от наличния.

Общи условия

Активация на акаунт