Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм го пропуснала дори. Какво за наднорменото тегло? Защо не включим и "тъпа"?

# 661
  • Мнения: 18 577
Сега е момента да се види коя къде я стяга чепика - колежките могат да ѝ бъдат дъщери, колегите я подминават, съседките не я отразяват, - и да се изока в темата така, съвсем информативно.

# 662
  • Мнения: 2 928
Женски колектив и липса на клюки и завист ?  Те такова нещо няма, поне в бг. А съревнованието, коя е по,по най  е безмилостно жестоко.
Несъвременната българка живее все още с клишетата от : "Москва не вярва на сълзи", че "Богатите също плачат"...Да, да плачат!...Трънки! Joy
Интересно, не ми е направило такова впечатление при канадците. Може би, защото са по-прикрити, знам ли?
Ние в колектива говорим само по работа. Е, споделяме си с някои неуспехите в личния живот, но злобеене не съм забелязала. Просто хората са свестни, това е!

# 663
  • Мнения: 7 456
Равена, сега освен дебели, ще ни изкараш и несървременни и тъпи ,българките.
Ааа, забравих и завистливи .
Абе, направо доматите с колците ги ядем, българките.

# 664
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Нямаше такъв женски колектив като моят в България, даже ми липсва от време на време. Такива драми бяха - 12 мацки инженерки под 30, 13 номер беше на 38. То не бяха клюки, крясъци, нървъс брейкдаун по веднъж на месец, доминация върху мъжете в офиса, върху шефа, фирмени конспирации, почти до бой сме стигали с една която по стечение на обстоятелствата замина за Канада. Тя май беше луда. Тук в САЩ това никога не може да се случи. Скука....

# 665
  • Paris, France
  • Мнения: 14 068
Скрит текст:
Виж как си противоречиш Grinning "не разбирам жени да обсъждат други жени, обаче ако е за грозни колежки - може".
Не, не си противореча. Обсъждала съм ги, защото за мен е недопустимо млада жена да се запусне и да не се поддържа и в контекста, че по-добро от младото няма. Няма нищо общо със завист. Имам по-възрастни колежки с изваяни тела. Те, те са завиждане, мен ако ме питаш! Ти сега, какво? Имаш наднормено тегло и си избиваш комплексите върху мен ли? Айде, няма нужда!
Аз мисля, че хората предимно обсъждат провали, неуспехи, злощастие, неволя и прочие в живота на другите, особено ако изглежда, че сами са си го докарали. Това ги кара да се чувстват по-добре за себе си, както и по-успешни.
А, анджък! Знаеш ли, колко пъти съм го чувала? Имаш финансова сигурност, ама личният ти живот е mess.
Не само за мен, но и за други членове от семейството ми.
Някои обикалят постоянно профилите ни по социалните мрежи да доказват, колко сме нещастни. Joy

Противоречиш си. Каква е причината да обсъждаш някого няма значение. Емма никъде не споменава завист, нито наднормено тегло. Или си клюкарка или не си.

Кой да завижда на възрастните ти колежки? Тук повечето възрастни имаме съвсем прилични тела.

Смаяна съм, че някой ще обсъжда стари колежки. В най-големите клюкарници, в които съм работила младите си гледахме маникюрите, косите, обувките и парцалите и както кристина1980 писа, всяка си говореше за себе си. Клюкаха по-старите.

Ако някой е за завиждане, това са младите. Те от дебели лесно могат да станат слаби, ама от стар млад се не става.

На мене отдавна никой, никога не ми казва какъв ми е личния живот. Нямам видими профили в соц-мрежите, не съм в контакт с далечната рода и си свиркам. Пак е в твоя телевизор повредата.

А най-голямото клюкари са в Лондон. Българските не могат да им стъпят на малкия пръст.

# 666
  • Мнения: 2 928
Равена, сега освен дебели, ще ни изкараш и несървременни и тъпи ,българките.
Ааа, забравих и завистливи .
Абе, направо доматите с колците ги ядем, българките.
Нищо не изкарвам. Това са твои интерпретации на база на мой коментар за колектива. Аз в български колектив съм забравила как се работи. А тук съм видяла лошо...дръж се да не паднеш! От съвсем непознат и то мъж.
Дали е стояла българка зад него или не, не знам, а и малко ме интересува!

# 667
  • Мнения: 709
Тук в САЩ това никога не може да се случи.

А, може в Дънкин Донътс в хууд-а. Сред интелигентните и образовани жени - абсурд. От скоро работя в голям женски колектив, макар да не съм част от работата им. Определено забелязвам голямо задружие между тях. И да има някоя и друга интрига - не се забелязва нищо. Вероятно има и клюкарки, къде ли ги няма.
Преди това работех предимно с мъже, и смятам, че бяха по-големи интриганти и клюкари.
Но това не обобщава нищо, де. Може просто така да се е случило.

# 668
  • Мнения: 3 743
Миналата година се скъсаха да ми завиждат, че имам постоянна работа насред пандемията, чух, че съм връзкарка и прочие. Сега близки и далечни ме търсят да ми позавиждат, че мъж ме храни, обявиха ме за късметлийка гласно, за държанка негласно. Дали ковид кризата изкара завистта на преден план или просто преди не съм обръщала внимание, не знам. Но съвременната българка Е завистлива, болезнено. Извън темата, но съвременния българин е още по-завистлив и от нея.

# 669
  • Мнения: 7 456
А в последните години, мъжете са по големи клюкарки и от жените. Особено гейовете, да не обидя някой, но са направо безпощадни откъм коментари за колежки. И такива цветущи неща се чуват от тия мъже, че направо се смайвам.

# 670
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Тук в САЩ това никога не може да се случи.

А, може в Дънкин Донътс в хууд-а. Сред интелигентните и образовани жени - абсурд. От скоро работя в голям женски колектив, макар да не съм част от работата им. Определено забелязвам голямо задружие между тях. И да има някоя и друга интрига - не се забелязва нищо. Вероятно има и клюкарки, къде ли ги няма.
Преди това работех предимно с мъже, и смятам, че бяха по-големи интриганти и клюкари.
Но това не обобщава нищо, де. Може просто така да се е случило.

Абе задружие... всичко е абсолютно лицемерие и надпревара. Първи приятелки сте ама ще си резнете гърленцата при първа възможност. Ако много станете задружни вече бие на хомосексуализъм.

# 671
  • Мнения: 7 456
Особено ако ябълката на раздора е мъж, направо се преминават граници., хвърчат коси и банели.  И това съм виждала.

# 672
  • Мнения: 2 928
Сега е момента да се види коя къде я стяга чепика - колежките могат да ѝ бъдат дъщери, колегите я подминават, съседките не я отразяват, - и да се изока в темата така, съвсем информативно.
А, ето това е друга типична черта на българката да обяснява, как на мен не ми върви в живота. И да ми слага думи в устата, които не съм казала.
Дъщеря ми съм я преследвала като Гестапо да спортува и да не се изпуска на тегло. За мен външния вид е важен.
Съседките дори не ги познавам, няма как да ме отразяват.
Колегите могат да са ми деца, а аз не съм педофилка. Още обяснения в моя защита или това е достатъчно?

# 673
  • Мнения: 1 314
Женски колектив и липса на клюки и завист ?  Те такова нещо няма, поне в бг. А съревнованието, коя е по,по най  е безмилостно жестоко.
Женската завист има неизмерими дълбочини. Ама, девойки, Венера няма да ви прости! Колкото повече се злобее, толкова повече неуспехи на любовния фронт. Trollface

# 674
  • София
  • Мнения: 35 151
Аз си хортувам в чудесни женски колективи и групички с прекрасни жени на различни възрасти. Интриги не се толерират, от никого.
И в България това.

Общи условия

Активация на акаунт