Отговори
# 675
  • Мнения: 7 409
Късметлийка.

# 676
  • София
  • Мнения: 35 098
Не късмет, подбор.
Хубавите хора са сред нас, останалите сами се отказват да са ми в обкръжението.
Когато спойката е силна, ръждата се отлюспва.

# 677
  • Мнения: 18 501
Мъжете са по-големи клюкари и правят далеч по-качествени интриги.
Повечето жени са слаба работа - жалба за младост, вижте какви млади идват след нас, а ние какви сме готини, ехей... нещо за колежката, нещо за комшийката, беззъба работа общо взето.
Обаче мъжете са по-обрани, по-хитри и постигат по-"високи" резултати.


Сега е момента да се види коя къде я стяга чепика - колежките могат да ѝ бъдат дъщери, колегите я подминават, съседките не я отразяват, - и да се изока в темата така, съвсем информативно.
А, ето това е друга типична черта на българката да обяснява, как на мен не ми върви в живота.

Кой ти казва, че не ти върви в живота? Вероятно самата ти, понеже не виждам друг да е особено заинтересован от случващото се с теб Simple Smile
Пак искаш да кажеш нещо, пак никой не се интересува, та се налага да дърпаш сама в някаква странна посока.

Не че клюкариш, не че правиш интриги, просто така - подмяташ някакви неща, някой уж ти казал, че не ти върви в живота, някой трябвало да завижда на старите колежки, младите били дебели и грозни Simple Smile

# 678
  • София
  • Мнения: 35 098
По темата с гагата в чуждата паница - еми, някои държат да ти тикат паницата в лицето, колкото и да не обичаш попара Mr. Green

# 679
  • Мнения: 1 314
Не късмет, подбор.
Хубавите хора са сред нас, останалите сами се отказват да са ми в обкръжението.
Когато спойката е силна, ръждата се отлюспва.
Потвърждавам.
Но  условие е самата ти да не участваш и толерираш клюките и злобеенето. На практика много жени обичат да злобеят на чужд гръб и реват що за тях говорели лошо, като си вярват, че те, ама хич не го правят.

# 680
  • Мнения: 3 505
Работила съм и в изцяло женски екип, в който атмосферата беше много добра, работила съм и в смесен, в който най-големите интриганти и клюкари бяха млади мъже. Не смятам, че полът и възрастта имат значение, всичко опира до възпитание и манталитет.

# 681
  • София
  • Мнения: 62 595
В женски колектив съм и доста добре се спогаждаме. Но при нас има и професионални особености, по-толерантни сме и по-подкрепящи.

# 682
  • София
  • Мнения: 35 098
Не съм благодатна почва аз, още повече, че съм заета основно със себе си Laughing
Не помня клюки, ако искам да предам не помня какво Joy

# 683
  • Мнения: 2 204
Абе задружие... всичко е абсолютно лицемерие и надпревара. Първи приятелки сте ама ще си резнете гърленцата при първа възможност. Ако много станете задружни вече бие на хомосексуализъм.
Една позната българка работеше в голям американски магазин. Случи ѝ се внезапна смърт на роднина в България. Колежките ѝ събраха пари за билет да се прибере по спешност.

# 684
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 866
Най-хубавите ми години бяха, когато работех в женски колективи. Два пъти - като съвсем млада 19-20 годишна, и като по-възрастна. Сега работя сама. Толкова ми липсват любимите ми колежки! Нямало е завист, нямало е интриги...

# 685
  • Мнения: 2 925
Абе задружие... всичко е абсолютно лицемерие и надпревара. Първи приятелки сте ама ще си резнете гърленцата при първа възможност. Ако много станете задружни вече бие на хомосексуализъм.
Една позната българка работеше в голям американски магазин. Случи ѝ се внезапна смърт на роднина в България. Колежките ѝ събраха пари за билет да се прибере по спешност.
И аз съм го чула от едно от бившите гаджета на баща ми. Само че тя работеше в болница. Майка и беше жива, но и се налагаше спешна операция.
Ще ме извинявате, ама чета в съседната тема, как ако видите, че пребиват някой на улицата никой няма да се обади в полицията.. Cе сещам, че познати завърнали се в България да видят близките си са били преки свидетели на такива случки и разказвайки ги бяха меко казано потресени.

# 686
  • Мнения: 709
Една позната българка работеше в голям американски магазин. Случи ѝ се внезапна смърт на роднина в България. Колежките ѝ събраха пари за билет да се прибере по спешност.

Жената тук, която чистеше, излезе в болнични преди няколко месеца, заради химиотерапия. Постоянно се организират и събират продукти, пари и други неща от необходимост. Пълнят багажниците и й ги носят.
Не мисля, че са лицемерни в отношенията си.

# 687
  • Мнения: 10 993
В моята работа, когато детето или близък роднина на колега се разболее и има нужда от скъпоструваща операция, всички събираме пари и сумите се събират за около две седмици. Това бг. Тъжно е, че част от хората починаха, независимо от събраната сума.

# 688
  • Мнения: 46 515
СО не е спамо-чат. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт