Фън Шуй ІІ

  • 91 157
  • 996
  •   1
Отговори
# 450
Северо-изток НЕ Е знанието.

Смисъл на посоки и сектори се изчисли само(!) индивидуално -- в зависимост на вашата дата на раждане, положение на блока/къщата относно посоките на света...

Всякакви универсални рекомендации като юг=огън, изток=дърво има много слабо значение за жилището. А тази теория на сектори на любов, богатства, знания, наставници, семейство... беше измислена в Америка в средата на 20-ия век и няма никаква сериозна връзка с цялостна система на класическата китайска метафизика.

# 451
А кое е СИ? Къде мога да прочета акуратна информация за посоките и ба гуа?
За дати не мога да кажа, а и съм дилетант, но пробвам "школата на
компаса" ако има такова нещо въобще.
Благодаря за отговора и ще се радвам да разбера все пак в кой сектор ми е в банята,
която е на СИ:)

# 452
А кое е СИ? Къде мога да прочета акуратна информация за посоките и ба гуа?
За дати не мога да кажа, а и съм дилетант, но пробвам "школата на
компаса" ако има такова нещо въобще.
Благодаря за отговора и ще се радвам да разбера все пак в кой сектор ми е в банята,
която е на СИ:)

Истинската "школа на компаса" е нещо много по-сложно от тази система на 8те жизнени стремления.

За да започнеш да правиш по-нормален анализ на жилището трябва да знаеш
1. Датите на раждане на всичките хора, живеещи в този дом (тоест апартамент/къща).
2. Посока на фасада на дома. Понякога това е посока на входната врата, понякога страна с най-голямо количество на прозорци.

Това е достатъчно за анализа на дома по системата Ба Джай.

За да получиш бърз разчет можеш да въведеш тези данните в калкулатора
http://feng-shui.ru/modules.php?name=Calculators&file=calc-Gua

# 453
  • Мнения: 2 962
Сега видях темата-ще я следя с интерес.
МОже ли да ми обясните какво е "ба гуа" ? Rolling Eyes

# 454
Сега видях темата-ще я следя с интерес.
МОже ли да ми обясните какво е "ба гуа" ? Rolling Eyes

Ба = 8
гуа = триграма

Това е кръг на осемте триграми. Има преднебесена и следнебесна последователности на триграми. Преднебесният кръг отразява разпределение на енергиите на идеално небесно ниво, а следнебесното ба гуа отразява разположение на енергии в нашия относителен мир, е свързано с порядък на сезоните.

# 455
  • Мнения: 2 962
Благодаря almays ,но малко сложничко ми едва,тъй като тези понятия ги чувам за първи път  Rolling Eyes Май ще трябва да попрочета повечко преди да задавам въпроси  Confused

# 456
Имам идея.

Аз мога да провежда един базов курс за Фън Шуй. Ще изучим различни базови теми като Ци и движенията й, ще изучим ба гуа и май основи на Ба Джай.

Този курс ще проясни много въпроси които винаги чета в този и нашия форуми.

# 457
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Имам идея.

Аз мога да провежда един базов курс за Фън Шуй. Ще изучим различни базови теми като Ци и движенията й, ще изучим ба гуа и май основи на Ба Джай.

Този курс ще проясни много въпроси които винаги чета в този и нашия форуми.

страхотна идея ако е дистанционен се 3аписвам веднага  Peace


имам вьпрос - подариха ни оригинално рисувано китайско платно с бягащи коне....кьде е най-подходящо да се 3акачи? кумата ни е китайка и ка3а над леглото  newsm78.... става ли? и двамата с мьжа ми сме 8-ци.....

# 458
  • Мнения: 295
Здравейте, моля кажете ми от къде да си купя изкуствен кристал (входната врата е срещу огледалото),както вече ме посъветвахте.

Имам огледало на гардероба в спалнята и отразява главите ни. Не мога нищо да местя, за съжаление. Как мога да се справя?

# 459
страхотна идея ако е дистанционен се 3аписвам веднага  Peace


имам вьпрос - подариха ни оригинално рисувано китайско платно с бягащи коне....кьде е най-подходящо да се 3акачи? кумата ни е китайка и ка3а над леглото  newsm78.... става ли? и двамата с мьжа ми сме 8-ци.....

Вече имаме задочни курсове
http://feng-shui-bg.org/courses

Относно коне.

Кон е

  • Триграма Тянь, "Небе"
  • Звезда 6
  • Северозапад

За гуа 8 звезда 6 е Здраве. Затова символ на кон е подходящ за спалнята. Обаче, бягащите коне са прекалено янски символ, затова не е толкова добре за инско помещение като спалнята.

Аз бих препоръчал да ги сложете над вратата към спалнята. За да дават здраво впечатление когато влизате в спалнята, но няма да ви безпокоят когато спите.

Освен това можем да проверим летящите звезди на дома, и година.

Звезда 6 не е благоприятна през този период. В тази година 6-ца е на юг, затова няма да ги слагате на юг.

# 460
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

как става 3аписването 3а те3и курсове, не можах да нямеря инфото
 Embarassed

Аз бих препоръчал да ги сложете над вратата към спалнята. За да дават здраво впечатление когато влизате в спалнята, но няма да ви безпокоят когато спите.

много благодаря 3а идеята, но платното е доста голямо, и 3а сьжаление няма място 3а него над вратата на спалнята Confused


Освен това можем да проверим летящите звезди на дома, и година.


много ще сьм благодарна Hug Heart Eyes

и ако може някаква идея какво да сложим над леглото, щом няма да са конете ? стената е пра3на и не ми е красива  така.....

# 461
Ако би желал някой да ми помогне.
Какво е гуа числото на мъж роден на 15 февруари 1975?
Излиза ми на различни места 1 и 7,кое е вярното според вас?

# 462
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако би желал някой да ми помогне.
Какво е гуа числото на мъж роден на 15 февруари 1975?
Излиза ми на различни места 1 и 7,кое е вярното според вас?

Simple Smile

Относно конете, не всички искат да почиват в спалнята си. Някои предпочитат по-бурни емоции.  Wink
amei, сложи си конете в спалнята, винаги можеш да ги махнеш, ако се почуствате изморени.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 10:36 от shoshi

# 463
  • Мнения: 295
Здравейте, моля кажете ми от къде да си купя изкуствен кристал (входната врата е срещу огледалото),както вече ме посъветвахте.

Имам огледало на гардероба в спалнята и отразява главите ни. Не мога нищо да местя, за съжаление. Как мога да се справя?

 smile3547

# 464
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте, моля кажете ми от къде да си купя изкуствен кристал (входната врата е срещу огледалото),както вече ме посъветвахте.

Имам огледало на гардероба в спалнята и отразява главите ни. Не мога нищо да местя, за съжаление. Как мога да се справя?

 smile3547

За какво ти е изкуствен кристал? Като разпръскващо средство се ползва планински кристал. В музея $Земята и хората$ продават, беше казал някой.
В спалнята щом не можеш да местиш няма какво друго да направиш, освен след време като решиш да си сменяш мебелите да си купиш гардероб без огледало. Друга идея е да сложиш параван или да мяташ нещо на огледалата за през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт