За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 748
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14 489
Правите ли домашно песто? Колкото пъти съм правила, мухлясва в бурканчето в хладилника. Къде бъркам?

# 121
  • Мнения: 3 417
Правите ли домашно песто? Колкото пъти съм правила, мухлясва в бурканчето в хладилника. Къде бъркам?
Отгоре хубав слой мазнина- зехтин.
Но моето не успя да се задържи . Изядох го за нула време .
Но съм имала отворени купени и нищо не им е ставало .
Сега имам едно също и преди малко слагах от него на пицата . Читаво си е . Около две седмици мисля е отворено
И друго важно нещо с чиста лъжичка е добре да се взема от него . Да не влизат други там частици и т.н.

# 122
  • Мнения: 14 489
На купените наистина нищо не им става. И зехтин слагам, но явно просто не може да издържи повече време.

# 123
  • Мнения: 3 417
За колко време мухлясва

# 124
  • Мнения: 14 489

Не съм засичала, но може би за по-малко от месец.

# 125
  • Мнения: 9 107
За по-малко от месец е.  и на мен когато ми остане бурканче в хладилника, нищо че е покрито със зехтин, хваща мухъл-първо по стената. Затова си държа само 1 в хладилника и ако усетя че започва да мухлясва го влагам в хлябове и тесто
Останалите са във фризера. Купените не, но си мисля, че го пастьоризират и естествено вече няма бактерии които да се развиват и да го развалят

# 126
  • Мнения: 3 417
В сухо бурканче го сипвай . Затворено плътно . Не би трябвало да мухлясва според мен. Но зависи и от хладилник явно.
Новият ми прави някакъв конденз и подправките ми стават на нищо .

# 127
  • In transit
  • Мнения: 11 810
Саня, пробвай в кутии да ги държиш подправките в отделенията за зеленчуци долу. Сложи на дъното на кутията малко домакинска хартия. Тя ще обере влагата и ще се запазят по-дълго свежи.

MissChanandlerBong и при мен се случва да мухляса като стои по-дълго време пестото в хладилника. Но и аз като Пепи ги държа във фризера и само едно в хладилника.

# 128
  • Мнения: 12 705
Мда, магданоз, копър, пресен лук или чесън, марули или други листни първо ги завивам в домакинска хартия и после слагам в плик. Изкарват осезаемо по-дълго когато имам количество дето да се задържи.

# 129
  • Мнения: 3 417
Мда, магданоз, копър, пресен лук или чесън, марули или други листни първо ги завивам в домакинска хартия и после слагам в плик. Изкарват осезаемо по-дълго когато имам количество дето да се задържи.
И моите така правя . Но този хладилник е различен и няма ефект.
Нито от кутии - нито от каквото и да е . Има си някаква влага вътре.
Най -добре запазвах преди години в една квартира обикновен хладилник мраз - точно магданоз и т.н. увити във вестник / обикновен черно- бял и в найлонов плик с месеци си оставаха свежи. Сега няма такова нещо .
Зеленчуците гният и т.н.
Лимони мухлясват .

# 130
  • Мнения: 1 223
Нарязах и изпекох на ленти бутер тесто. Искам да направя роло. С какъв крем ще стане по-добре - оле на доктор Йоткер или стандартен варен с нишесте?

# 131
  • Мнения: 14 489
Нарязах и изпекох на ленти бутер тесто. Искам да направя роло. С какъв крем ще стане по-добре - оле на доктор Йоткер или стандартен варен с нишесте?

Ако целиш вкусът да е като на наполеоните - крем оле.

# 132
  • Мнения: 3 417
И как лентите ще се навият на руло или ще са ролки

# 133
  • Мнения: 4 012
Здравейте! Имам въпрос, който не знам как точно да задам. Искам да направя доматено пюре/паста. Тоест по гъст концентрат от сока. Не искам да купувам готови консерви и буркани, а искам вкъщи да го постигна. Как може да стане?
Трябва ми за готвене, сосове и прочие. Но обикновен блендиран или пасиран домат ми е воднист, трябва ми по-концентрирано пюре например.

# 134
  • Мнения: 39 312
Режеш/минаваш през ренде доматите. Слагаш ги на котлона с малко сол(или сол и захар, за да се обере киселинността). След известно време минаваш с пасатора, за да добиеш представа колко е гъсто. Ако не те устройва- пак на котлона за още малко време.

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 14:02 от mariat

Общи условия

Активация на акаунт