Бихте ли се намесили в чужд скандал?

  • 5 128
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 35 324
Намесих се, един пребиваше жена в подлеза на НДК. Истински.
Дърпах, бутах, крещях, удрях, разтървах, дойде полиция, нея я отведоха в съдебна медицина, аз давах показания.
Ииии прокуратурата се е самосезирала, защото жената е била с множество фрактури, дело и три години ме влачиха по съдилищата. Тя си седи кротко до него и се получава - аз срещу тях.
Накрая леко повиших глас на съдията, защото ми дойде до гуша и ме освободи, на нея ѝ казах следващите зъби по- хубави да си ги направи, че тези не пасват на мястото на избитите.

# 76
  • Мнения: 9 604
Била съм от страната на жертвата. Навремето едно бивше гадже ме нападна на улицата. Добре, че някакви момчета минаха и се намесиха, иначе кой знае...А преди това се опитах да спра едно такси и да избягам, но той откза да ми помогне /онзи нахълта в колата, а на таксиджията явно не му се заимаваше/ и така....та всеки може да изпадне в такава ситуация и да се нуждае от помощ. Но съм съгласна, че трябва да се прави преценка на конкретната ситуация и риска и в зависимост от тях да се предприемат съответните действия.

# 77
  • Мнения: 134
Ох, намесвала съм се поне три пъти.
Един път беше много брутално. Посред бял ден в парка, аз и синът ми се разхождаме. Да е бил 3-4 годишен, защото караше пукито,малкото колело без педали. Виждам аз, че някаква група момчета около мен почват нещо да се надъхват и забързват. Вървим в една посока. Стигат до една пейка с три момчета, които кротко си говорят и извличат единият от тях и почват да го налагат. Ама бой, ритници, свалят го на земята и почват да го ритат в главата. Аз от самото начало реагирам, първо казвам какво става тук, спрете веднага и почвам да крещя и изпадам в истерия. После извадих мобилния и им казвам: звъня на полицията, да се разправяте с тях. Звъннах, вдигнаха, почнах да говоря почти истерично и тинейджърите, явно чули и разбрали, всичките се разлетяха в различни посоки и го оставиха.Това става в рамките на около 5-6 метра от мен, аз ги обикалям крещейки, малкият и той се върти с пукито наоколо, някакъв ужас беше. И това всичко става пред пълен парк с хора, с мъже без малки деца и никой, ама н-и-к-о-й друг не се намеси. Но пък полицията дойде в рамките на минути, влязоха в парка дори с патрулката, много бързо реагираха. Голямо безразсъдство от моя страна.
Друг път се прибираме по нощите от някъде и моят мъж сваля багажа. Аз нещо се замотах на улицата, някаква жена изскочи от тъмното, някакъв мъж се появи, тя изпищя, нещо се сборичкаха, аз пак извиках: какво става тук и мъжът някъде се скрие, а жената хукна да бяга в другата посока. Поне тогава знаех, че мъжът ми е някъде по етажите. Подобен случай и на един паркинг по нощите имам.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 242
Аз самата съм много агресивна и винаги се намесвам, най-често обаче не се опитвам да спасявам някой от участниците, ами го обръщам на лично засягане- алоо, ко праим, детето ми няма да ви слуша циганските панаири 🤣🤣🤣 Досега винаги е действало.

# 79
  • Мнения: 1
Не, не бих се намесил.

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 12:07 от June__0711

# 80
  • Мнения: 2 634
Прочетох само първата страница от темата.
Аэ бих викнала полиция в случая и понеже има опция да е анонимно обаждане, няма да се притеснявам от последици. Освен това бих споделила на полицията, че ,,друсат" иличе мисля, че го правят. Притежанието на наркотици е накаэуемо. Вариант е и да напиша мейл до полицията от анонимен адрес. Ако са под наем, ще се обърна и към наемодателя.

Дори като студентка виках редовно полицията, когато пред общежитието до 4-5 часа в делничен ден въртяха луди партита и нямаше спане от тях (и то в Германия, а след 22 часа беше эабранено да се вдига шум в общежитията и двора им). Имаше една седмица с може би 4 партита и то не преэ уикенда....едвам иэдържах един семестър там. Как да не викна полиция?

Ако чуя, че съседи бият детето си редовно или видя нещо от сорта, подобно отношение към жена, също ще се обадя в полицията.

Единствено в случая с наркоманите бих настоявала да е анонимно,эащото може агресията да се обърне към теб.

# 81
  • Мнения: 4 972
Не съм чела коментарите, но...
Като ученичка комшийката над нас живееше с някакъв. Често се чуваха скандали, викове, блъскане по нощите. Баща ми звънеше на полицията. Случвало се е и да ходи лично да ги разтървава..
В кооперацията , вкоято живея..се случваше подобна история, но с младежи на 20-22..Гаджета, намесен алкохол, наркотици и бой..
Често комшиите под и над тях викаха полиция..То как да се намесиш по друг начин..

# 82
  • Мнения: 2 749
При всеки случай на убита жена изригва възмущение как никой не е видял, как не са се намесили съседи, близки и т. н. Е явно се има предвид друг да се намеси. Жалко!
А полицията не съобщава кой е подал сигнал. Съвсем други са начините да се разбере, ама няма да ги казвам.

# 83
  • София
  • Мнения: 17 900
Много хора споделиха един и същи сценарий. Тя си кеси до него, на другия ден го обича, а страничните хора са лошите, с проблеми, закачат ги, после тах обиждат.

Аз рядко чувам случай на убита от воле жена. Обикновено години преди това е била побийвана. Еми, бийте се пък. На мен също търпимостта ми към подобни намалява рязко с годините. Пак бих звъннала, но толкова. И мъж да съм, да тичам всяка вечер са ги разтървавам - хайде не.

Истината е, че хората не са чак толкова лоши. Тук, когато някой пусне тегава тема, винаги винаги се намират немалко хора, готови да помогнат с каквото могат. Но истината е, че малко хора търсят помощ. Така че граждабската съвест не е чак толкова приспана, колкото се спряга.

# 84
  • Мнения: 5 832
Съвсем други са начините да се разбере, ама няма да ги казвам.
Фактът, че има как да се разбере, ми е достатъчен мотив да ги оставя да се избият на спокойствие. Вчера ги гледах - влюбени, диабет да хванеш чак.

# 85
  • Мнения: 2 749
Не казвам да търчиш да биеш побойника. Но обаждане на 112 не струва нищо. А именно след намесата има вариант жертвите да се осъзнаят. Да, има жени, които се връщат, но дори една да се откачи, пак е нещо.

# 86
  • Мнения: 5 832
Може би не съм алтруист и съм загрижена повече за моето спокойствие, отколкото за спокойствието на неадекватни наркомани. А обаждане до 112 може да ти струва много, ако се разбере от кой идва то.

# 87
  • Мнения: 4 972
При нас с младежите..В началото бяха купони, силна музика.. Нетърпимо за тези под тях. Комшията споделяше, че в неадекватност към агресия са подхождали. Родителите на момчето бяха вдигнали ръце. Нон стоп полиция, другото е примирение.

# 88
  • Paris, France
  • Мнения: 14 324
Може би не съм алтруист и съм загрижена повече за моето спокойствие, отколкото за спокойствието на неадекватни наркомани. А обаждане до 112 може да ти струва много, ако се разбере от кой идва то.

Разбрахме, че не си алтруист и не обичаш наркомани, но мисля, че ще имаш по-спокоен живот ако се научиш да звъниш на 112 при проблем. Като дойдат няколко пъти по време на разправа, наркоманите ще почнат да се замислят преди да вдигнат тон.

Няма как да разберат кой се е обадил на 112. 112 няма общо с местното полицейско управление и на полицаите се дава само информацията, която касае инцидента. Обаждала съм се и директно на кварталната полиция и са ме питали от кой номер се обаждам, което значи, че не го виждат.

Не мисля, че полицаите си нЕмат друга работа, да да разкриват на наркоманчета кой се е обадил. Ако толкова те е страх, помоли някой съсед да им звънне. Съмнявам се, че са всичките толкова пъзливи, та да не звъннат на 112.

# 89
  • Мнения: 2 928
Да, ще се обадя. Не мога да се правя, че не съм забелязала нищо. Ако утре я намерят убита ще ми тежи, че не съм помогнала.
Ще се радвам, ако аз изпадна в подобна ситуация да има кой да се обади и за мен.

Общи условия

Активация на акаунт