Лазерна епилация и електроепилация – 9

  • 45 747
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 227
Къде си ходила на лазер, не са ли ти обяснили че НЕ се махат космите от корен докато правиш курс от процедури? Това е пълна лудост, ама парите са си твои де, ти си решаваш..

# 136
  • Мнения: 5 853
Не че съм ѝ говорител, но потребителката упомена, че знае, че между третиранията с лазер космите не бива да бъдат скубани. Simple Smile
Възможно е да прави големи паузи между сесиите, в които да не може без епилатор.
Разбирам я, защото и аз в известна степен съм така. Въпреки че - който ме е чел - знае, че съм натрупала десетки сесии на всички възможни зони и се е видяло, че при мен "пълно изчистване" така и няма да бъде постигнато. При положение че вече правя лазер на цяло тяло веднъж-два пъти в годината, си позволявам лятото, преди някоя по-дълга почивка, да си мина краката и ръцете с добрия стар епилатор.
Просто разберете, че има хора, при които лазерът няма чудодеен ефект, ако ще 50 сесии да направят. Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 23:03 от Гърне без похлупак

# 137
  • Мнения: 2 448
Да, точно това е, ще правя дълга сесия между процедурите, следващата ще ми е чак ноември или декември. Затова си направих кола маска. Иначе ми казаха, че месец преди да възобновя процедурите само трябва да бръсна, отскубването не било чак такъв проблем през останалия период.
Ще видим…

# 138
  • Мнения: 16
Лично аз направо се преродих с лазерната епилация. Вече стана месец и 4 дена от първата ми процедура за пълен интим и подмишници и категорично мога да заявя, че ефект имам. Космите на подмишниците значително намаляха, изключително бавно растат също така. На пълен интим също има видим ефект, не е хич без косми, но определено си е уау. За този 1 месец съм ги бръснала максимум два пъти. След 2 дена съм на втората процедура, като ще започна и подбедрици, да ги видим там как ще е.

# 139
  • Мнения: 1 669
Здравейте, да попитам дали някоя от вас е правила иглена електроепилация в град Пловдив? Звучи като остарял метод, но може и да е ефективен. Става въпрос за светли и тънки косъмчета.

# 140
  • Мнения: 5 853
Какво ще рече "звучи като остарял метод"? Simple Smile Погледна ли заглавието на темата и пилотния пост?

# 141
  • Мнения: 1 669
Да, Гърне, погледнах. Аз целенасочено търся мнения за такава процедура, но виждам, че се практикува само на едно място в гр Пловдив, за разлика от многото салони за лазерна епилация и затова питам.
Освен това не видях и мнения за процедурата в последните няколко страници и оставам с впечатление, че не е предпочитан метод.

# 142
  • Мнения: 296
Момичета, малко глупав въпрос, но аз винаги във всичко се съмнявам.
Няма ли някакво облъчване от тези лазери, което в последствие да е вредно за организма, да причини някакви болести например?
Естествено те го рекламират като много безвредно, за да ни вземат парите, както при всичко друго, но знае ли човек, аз все не вярвам.
А и да нямаш косми никога, малко странно ми е, все пак те си имат функция- настръхват, през зимата държат топличко Grinning хаха.. на интима например аз ако съм обезкосмена веднага хващам гъбички или нещо подобно, така че имат си предпазна функция- там не бих си ги махнала завинаги, на други зони по-може

# 143
  • Мнения: 5 853
angelika_, щом не вярваш, че е безопасно, просто не се захващаш с това. Simple Smile Не виждам казус.
По-добре да не почваш изобщо, отколкото всяка процедура да протича с притеснения от твоя страна.

# 144
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не вярваш-не правиш;)
На интим правя кола маска от сто години и ей богу гъбички от това не съм хванала. На краката не ми топлят зимата, определено...затова се обличам;)
Виж на ръцете ще ги оставя, защото имам там някаква алергична реакция и се изривам след каквато и да е процедура. Само след крем депилатоар май нямах проблем.
Така че всеки си преценява, то и да седиш пред монитар на лаптоп е вредно, ама...го правим:)

# 145
  • Мнения: 45
аз също съм се чудела дали е безвредно, защото се спира естествен физиологичен процес в организма, но за сега не съм намерила такава информация. Иначе удобството е голямо, дано наистина няма негативен ефект.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 666
Много съм объркана и не разбирам откъде идва проблема при мен. Направих три последователни епилации на интим и подмишници. По време на процедурите ефекта беше много добър, но сега няма и следа от него. Последната процедура беше в края на май. Лазерът е GentlelLase, операторът е лекар. Пия витамини Д в много високи дози, но според лекаря няма противопоказания. Имате ли някакви предположения?

# 147
  • Мнения: 10 256
За интима бързаш. Там работата е много време и трудоемка. Но на подмишници би следвало да има някакво разреждане.

# 148
  • Мнения: 1 227
Колко време след последната процедура вече виждаш “изчезване на ефекта”? Принципно и за двете зони трябват поне 7-8 процедури, при мен интима мина 11 някъде докато стигна до 10-15% тънки бавно растящи косми. Последна процедура правих декември, сега мисля да направя една поддържаща края на август. Подмишници не съм правила точно от година, все още имам 3-4 растящи косъма, но и там правих доста процедури, все с александритен лазер.

# 149
  • Мнения: 5 853
Аз на интим имам сигурно над 15 процедури, с различни видове лазери, и разреждането е едва 20-30%, максимум.
Това не е нещо толкова странно, защото зоната е по-специфична.
Но за пореден път ще подчертая, че има хора, при които лазерната епилация не дава толкова добри резултати. Това, че на една дама ѝ се е отразила великолепно, не значи, че и при друга ще е така. Елементарна логика.

М, във "V Derm" ли ходиш?

Общи условия

Активация на акаунт