Снимки, направени със смартфон - 4 тема

  • 51 394
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 3 564
Да, различните телефони снимат с различно качество.
Но качеството на изображението в пиксели и съдържанието като композиция са две различни неща и второто не зависи от цената на телефона.

# 466
  • Мнения: 3 110





Грешно съм се изразила за "евтин" .Наблегнах на годините .И въпреки всичко според мен има значение.Един по-стар телефон е с по-малко пиксели и по-малко усъвършенствани камери/дори и като опции/-това имах предвид Simple Smile .Едва ли изобщо някой продава с камера 13 пиксела вече примерно.А дори и най евтините са с по-висока резолюция и кой знае още какви подобрения,което е нормално разбира се техниката върви напред и се усъвършенства Simple Smile .

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 13:20 от reninel

# 467
  • София
  • Мнения: 15 485
Таблета ми е най-стар(2013 SAMSUNG GT-I9000,дори светкавица нямаше.),но снимаше най-хубаво.Защо спрях да снимам с него, ами защото оставям винаги телефоните по гръб, не се научих да ги захлупвам с лице/екран надолу.И понеже таблета е без калъфка ,а с изпъкнала камера, просто стъклото се издра. Пробвах разни начини за полиране, нищо не стана.

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 13:52 от Тайна

# 468
  • Бостън
  • Мнения: 13 587
Грешно съм се изразила за "евтин" .Наблегнах на годините .И въпреки всичко според мен има значение.Един по-стар телефон е с по-малко пиксели и по-малко усъвършенствани камери/дори и като опции/-това имах предвид Simple Smile .Едва ли изобщо някой продава с камера 13 пиксела вече примерно.А дори и най евтините са с по-висока резолюция и кой знае още какви подобрения,което е нормално разбира се техниката върви напред и се усъвършенства Simple Smile .

Пикселите и броят им придобиват огромно значение, когато се печата, когато се гледа на 100%, когато се търси детайл... но колкото и пиксели да вкарат в телефона ми, те никога няма да могат да се сравнят със допотопната ми стара камера, която има 1/3 от пикселите на новите телефони, но съм и закачила качествен обектив. Но дори с качествен Карл Цайс професионален обектив ако аз снимам неграмотно резултатът е плачевен. А истината е, че 99% от снимките ги гледаме в супер малки размери, компресирани, и резолюцията и детайлността далеч не са водещи.

Идеята, която няколко човека се опитваме да прокараме в тази тема е, че качеството не снимките се подобрява драматично не при купуване на нов телефон, а при научаване на правилата на композицията, на вида светлина, етц. етц. подробности от кухнята на фотографията.

Ще ви покажа 2 снимки, снимани с една и съща камера през 2020/2021




И през 2013... LGE Nexus 4 - напълно девствени, недокоснати...

















# 469
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 283

# 470
# 471
# 472
# 473
  • София
  • Мнения: 15 485


Скрит текст:
















# 474
  • Бостън
  • Мнения: 13 587
"Обработен" от мен кадър вс. "необработената" версия от телефона.





Сега, разбира се, най-лесно е да се плесне някой брутален филтър, вместо да му баеш на кадъра.





# 475
  • Мнения: 9 213
Стъклената фасада на Платиниум центъра се отразява в къщата с/у нея 3 следобед, вчера

# 476
  • Бостън
  • Мнения: 13 587
Стъклената фасада на Платиниум центъра се отразява в къщата с/у нея 3 следобед, вчера
Страхотно!!!

# 477
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Стара Загора

# 478
  • Мнения: 9 213
Някак тъжно Cry всичките листа от дърветата са застлали покрива.

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 13 524
Църквата в Славейно /поиграла съм си с кадъра, защото светлината и ъгъла ми бяха такива, че направо черна ми излизаше/

Общи условия

Активация на акаунт