ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 856
  • 689
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 011
Вариантите ми са два, понеже и ние сме на 4 часа от морето. Единия вариант е да пътуваме след вечеря. Така избягваме жега и натоварване на пътя. Децата спят, мама е щастлива. Втория вариант който изпробвахме миналата седмица е да тръгнем сутринта след закуска. Минахме през музея на авиацията в Пловдив, хапнахме, после след час спряхме на едно ОМВ с площадка детска. Там изкарахме 20-30 минути и последния час беше приемлив. Нямаше да е зле, ако някой беше заспал, но уви...

# 76
  • Мнения: 842
И ние се чудим как да го направим, чудя се ако тръгнем към 5 сутринта дали няма да заспи и да спи до към 8. Ние живи и здрави към 9 трябва да пристигнем. Бабата ще е отзад с нея да я забавлява. Дори и да не спи, поне ще е прохладно и не би трябвало да има толкова задръствания.

# 77
  • Мнения: 2 576
Ние бяхме миналата седмица, на отиване заспа и почти до края откара. Беше изморена, стана рано, предният ден имаше кръщене и много не спа. Тръгнахме в 9. После обаче , по пътя за плажа повърна. Един от дните пак повърна в колата и на връщане не закуси, гледаха детско с кака й в началото. После ядоха солети, бисквити с кака й, слава богу йе повърна, но пък каза Пиш по магистралата и докато спрем се напишка. Имаше един сортер, с него игра, после игра със сенниците на прозорците и на влизане в Пловдив заспа. Т.е. Спа 20-30 мин,  но с това повръщане като чуя да мрънка и изтръпвам. Не я забавлявам, защото стоя отпред, отзад е кака й с нея, оправят се

# 78
  • Мнения: 892
Ние пътувахме около 5 часа на отиване и 7 на връщане. В едната посока спряхме за 20 на минутки на ОМВ на площадката за ядене и разтъпкване. В другата бяхме на гости за следобедна закуска за 2 часа. Моите спят поне час в колата, а аз съм до тях за забавления и разбира се - никъде не тръгваме без таблета, за да може да се пускат любимите песнички.
Трудно е и за мен - пътя е дълъг, камо ли за деца, но се преживява 😀

# 79
  • Мнения: 966
При нас пътуването е невъзможно. Повръща на 10тата минута в колата и се отказахме да ходим където и да е било... Sad Изпробвах всякакви варианти и хомеопатии- ТЦ

# 80
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
А малкия лепна гадния вирус, снощи вдигна 39 температура, почти не е спал, през 15 мин премрънкваше за вода. Ходихме на преглед в болница Здравето, оказа се, че и гърлото е червено, от там изписаха авирон, витамини и редуване на панадол и нурофен за температурата. За сега поне не стига толкова високи стойности, но не я и сваля напълно. Надявам се бързо да отмине...

# 81
  • Мнения: 892
Дори, а предполагам е в столче с колани през корема? Питам, защото и при нас едната повръща, ако баща и спре по- рязко, а не плавно. Но щом го разбрахме това и караме много внимателно, решихме генерално проблема с повръщането.

# 82
  • Мнения: 966
Дори, а предполагам е в столче с колани през корема? Питам, защото и при нас едната повръща, ако баща и спре по- рязко, а не плавно. Но щом го разбрахме това и караме много внимателно, решихме генерално проблема с повръщането.

Караме я много леко, колана минава между крачетата, не толкова през корема. Не знам... явно тр да изчакам да го израстне.. И аз съм била така, даже до ден днешен ми прилошава

# 83
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Момичета, температурата много трудно пада, ако се наложи да го водя някъде през нощта в София къде да хода, Пирпгов ли?

# 84
  • Мнения: 314
Колко трае този вирус.... 4дни без температура и без нищо, от вчера на ново хрема и лека температура. Ще се гръмна накрая незнам вече. Водих го вчера на преглед, каза всичко е спокойно да не давам лекарства, но днес с тая температура ще ме по бърка. Утре ако пак го заведа сигурно ще ми сложи снимката на входната врата и няма да ме пускат вече 😁.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 011
Момичета, температурата много трудно пада, ако се наложи да го водя някъде през нощта в София къде да хода, Пирпгов ли?
Стискам палци да бе се налага. Аз вероятно бих го завела в педиатрията или в България (тук може би с предварително обаждане по телефона). Пирогов също е опция, но по-скоро там бих отишла за разни травми.
Успех!

# 86
  • Мнения: 842
Аз бих препоръчала Пирогов, но ви пожелавам да не се налага. Вирусът трае дълго, при нас почна с 3 дни много висока температура, после тя спадна, детето изглеждаше здраво за ден. На 5тия ден започнаха яко сополи и кашлица. Сигурно 2 седмици общо не беше добре.
Ние днес бяхме на рд в един детски клуб. Очаквам да сме болни пак до ден-два. Даже малко съжалявам, че отидохме, ама това дете не може вечно да бъде изолирано. Sad

# 87
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Благодаря, момичета, дано не се налага, но майчинското ми сърце е свито от притеснение 😔

# 88
  • София
  • Мнения: 4 011
Силвър, как сте?

# 89
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896

Дитмейд,благодаря, днес е по-добре за сега, надявам се, че повече няма да вдига толкова висока температура. Снощи панадола най-накрая подейства, та спа добре. Към 1ч беше много топъл и дадох доза нурофен. Тази сутрин се събуди с 37.5,което е добре, жизнен е, играе, пие вода, но не иска да яде. По едно време обаче усетих, че започва пак да вдига към високите градуси та дадох панадол и за сега температурата падна, но да видим колко време ще се задържи така. Вчера ужасно се измъчи, надявам се това да е било най-гадното. Той е жизнен, играе, смее се до към 38,5 и не давам нищо, защото го виждам, че се чувства окей, но стане ли повече се качва много бързо и той става парцал...

Общи условия

Активация на акаунт