ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 987
  • 689
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 915
Бързо оздравяване на всички болни.
Силвър да не би да е от зъб тази температура? Баткото така ми е вдигал за 2-3 зъбчета висока температура без нищо друго.
Аз пък цяла нощ слушах малката как диша, че сменихме Рупафина с Кларитин и пак дишаше странно.

# 91
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Патенце, никога не е вдигал температура от зъбче, няма нищо подуто, а гърлото му е червено. И двете педиатърли казаха вирус, освен това имаме приятелче, което точно преди два дни мина през същото - висока температура за два дни, сега хрема и кашлица, та...

# 92
  • Мнения: 894
Същият вирус, който и ние изкарахме преди два месеца. Много странно беше с това вдигане на температура 3 дена, после ден добре и на следващия - хрема и кашлица. И аз го минах, но с температура 37 - 38 само, без останалите екстри.
Бързо оздравяване!

# 93
  • Мнения: 3 296
Присъединявам се, че вируса е дълъг. При нас беше ларингит с два дни температура, но не поддържаше. За 5 дни изкашля каквото имаше. След това на ден 7 сополи, които още 8 дни, днес е 15-тия ден и се надявам утре да ходи на ясла, но ще проследя дали няма пак да по текат сополи. Иначе не бяха много по 2-3 пъти на ден ги чистехме, защото текат от носа.

# 94
  • Мнения: 2 352
Да ви питам информативно до колко пъти на ден чистите носа(при ползване на аспиратор за прахосмукачка)?
Имало е случаи, когато и по 4-5 пъти съм го ползвала, защото направо не може да диша от секрети.

# 95
  • Мнения: 3 296
Bugi, от лекар знам, че първите два дни около 5 пъти (както казваше тази, вие си духате носа по минимум 5 пъти като имате сополи), но промивам до откат и после дърпам. След 72 часа обикновено се сгъстяват и намалям дърпането на 3 пъти, най-много 4 пъти. Около 5-6 ден намалям на 2 пъти и след това съм на максимата ако има и текат, тогава, ако не, не дърпам, за да не се образуват нови. При нас обаче под 8 дни не сме имали сополи.
Нова тема, като водите децата на басейн/море как ги обличате? За първи път ще ходим на басейн, естествено след 4.30. Поръчах й бански, има си шапка, слънце защита. Ще вземем и памперси за плуване. Ще се опитам да я държа под чадъра, но тя е толкова активна, че едва ли ще ми се получи..

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 14:20 от Димитрова_87

# 96
  • Мнения: 314
Здравейте момичета, да си помрънкам малко.
След като Искрен продължи да вдига тази странна температура, а изследванията му бяха окей изведнъж и ние с баща му се почувствахме зле. Аз вдигнах лека температура и кашлям и гърдите ме стягат. Пуснахме антигенен, който показа положителен. Сега чакаме пср рите да излязат, декември загубих баща си от ковид и сега ми е много страшно и притеснено. Че и кърмя на поискване все още, в тея жеги е предимно на кърма, та не смея да пия лекарства, само авирон почнах. Хем се пазихме къде го лепнахме, а другата седмица имах час за ваксина. Направо ми се плаче
ко п

# 97
  • Мнения: 1 694
Na_na, дано го изкарате леко ако реално е ковид, да знаеш, че много от лекарствата за ковид са съвместими с кърменето, както и ако се наложи- почти всички АБ. Проверяваш всеки медикамент по активни съставки в www.e-lactancia.org и там е посочено ниво на риск и описание как влияе на кърмачето. За него в момента най-доброто е да суче ако и той се окаже с положителен тест. Ваксините може да си ги поставите след като оздравеете, няма минимален срок за изчакване, стига да сте клинично здрави. Успех и дано се развият благоприятно нещата както и дано ви лекува кадърен лекар!

# 98
  • Мнения: 560
Na_na, бързо и безпроблемно оздравяване и дано не е такова! Flowers Four Leaf Clover
Да оздравяват всички болни от всякакви вируси бързо!

# 99
  • Мнения: 285
На на всичко ще бъде наред. И аз съм "дежурна" тази нощ. Цял ден се боря да му сваля темпетатурата, но редуването калпол и нурофен не дават резултат. Поддържа около 37.8 и ме е страх да не качи рязко. Много вируси направо ужас, тъкмо се оправи и се разминахме с антибиотика и от днес пак. И всичко от детската градина😩

# 100
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Нана, аз стискам чалци да не е Ковид и бързо да се оправяте.
Никита, то този вирус май си е така, заблуждава, че всичко е наред за ден и айде пак. Вчера на моя нищо му нямаше, снощи се разкашля, днес и носа е запушен... Да не говорим, че дадох 50лв за витамини и пробиотик под формата на желирани бонбони и не иска да ги погледне, реве за сиропите...

# 101
  • Мнения: 370
Бързо оздравяване на всички!🍀
Na_na не се притеснявай, всичко ще е наред!

# 102
  • Мнения: 314
излязоха пср ите и за съжаление на цялото семейство са положителни.
Изписаха ни аугоментин, вит д, авирон, проспан... който ме е страх да пия и аспирин също ми е притеснено, че чета не е подходящ при кърмене. Двамата с ИСИ кашляме, таткото и баткото са добре.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 015
Стискам палци да мине леко!

# 104
  • Мнения: 2 601
Нана, пила съм и аугументин и авирон по време на кърмене. За аспирин не знам, но питай в кърмаческата или провери в сайта.
Успех и леко да го изкарате, без усложнения! Пиши как сте, мисля ви. ..

Общи условия

Активация на акаунт