Много трудно заспива, дори и на гърдата

  • 1 053
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Цитат на: boo

Можеш и с груба сила да пробваш, да не го вдигаш, докато плаче, за да разбере, че е време за сън (но не излизай от стаята за повече от 3-4 минути, да не стане беля), но не знам дали е чак толкова добра идея.
Виж дали не е време да спи по-късно и по-нарядко, вече е на 8 месеца.

това с " грубата сила" при нас не действа, веднъж-дваж пробвах, че като ревна Cry два часа после хълца и не мога да го успокоя, затова го приспивам още - няма друг начин.
Може, както е писала Буу, да му е дошло време за смяна в режима на спане - един дневен сън и по-големи "будуващи " интервали. Съни като се събуди сутрин - 3 часа будува и лудува, после заспива и после чак вечерта заспива. Така е от септември насам. Значи е бил към 9- месечен когато си е сменил режима Thinking

# 16
  • Мнения: 1 341
От два дни и ние сме на същия хал. Но аз със сигурност виждам, че й се спи. Дърпа си косимката, търка нослето и си дърпа ушето. Това са нашите признаци за сън. Кети никога не е заспивала на гърдата ми (само първите месеци). Аз я приспивам като я сложа по коремче върху гърдите си. Нищо не правя и така до една минута  е заспала. От два дни е пълна борба. Вече  я виждам, че е заспала и се е унесла, но в момента, в който тръгна да я местя в нейния креват настава революция. Изпада в истерия. Даже се чудя толкова малко дете как може така да се нервира. Започва един рев, писък, тръшкане, бутане с крачета и няма и няма успокояване. Вчера така сме се приспивали 30 минути. А същия ден през деня не ми издържаха нервите, защото иска да спи, но се инати и незаспива.
Тук обаче прочетох неща, които много ме озадачиха. Катрин никога не е била поспалива. Винаги е била караконджул. До скоро спеше три пъти на ден по 40 минути. От Средата на 7 месец обаче тя започна да спи зимен сън  Grinning .
събуждане в 9:00
сутрешен сън от 11:00 до 12:00
1-ви следобеден сън от 14:00-15:00 до 17:00
2-ри следобеден сън от 18 до 19
нощет сън от 22:30 до 9:00 сутринта
И сега така спи, но се пробужда, плаче, тръшка се. Видимо й се спи още, гушкаме се, друскаме се, галиме се заспива отново.
При нас аз мисля, че са горните зъбки. Защото много силно й потече лигата и видимо си търка венците. Но може и да е нещо от възрастта.
СТИСКАМ ПАЛЦИ НА ВСИЧКИ МАМИ С ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ДА ОТМИНЕ ПО-БЪРЗО

# 17
  • Мнения: 276
И ние сме така!

Писах тема даже в другия форум по въпроса. Положението на последък е страшно. Вечер няма проблеми, заспива сама, но с дневния сън хич ни няма. Мислех да пусна тема дали не може чрез кърмата да и придавам нервност  Wink  защото аз съм си доста нерно, а като я гледам и нея нещо не ми харесва. Как мислите, възможно ли е? Обичам шоколад спрях го, кола, кафе и т.н.  Не ми дава даже и на ръце да я приспя, дърпа се и изпада в истерия....

Вие сте ми успокоението, че не сме само ние така!

Иначе спим час час и нещо през деня \сутрин към 9-10\ и евентуално 30 - тина мин. следобяд. Вечер към 20.30ч. заспива и от близо седмица спи до към 8ч., преди това ставаше в 6.30ч.

Общи условия

Активация на акаунт