Към ползващите дамски тампони.

  • 13 958
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Една важна подробност за правилното поставяне - да са ти отпуснати мускулите, за да може да влезе достатъчно навътре  Peace

Това означава да не си го слагаш полуприклекнала (леле, колко предлози сложих  Laughing), а да седнеш и да се отпуснеш. Когато си стегната, тогава остава доста напред и убива и се усеща.

Ми да, има логика, то каквото и да ти влиза, по-добре влиза, ако си отпусната Joy

# 31
  • Мнения: 1 099
Пффф това с апликатор не мога да си го представя. Малко странно ми изглежда.
kadrokosa само трябва да му хванеш цаката и няма да имаш повече проблеми.
Пробвай и ще стане Wink  Hug

# 32
  • Мнения: 4 392
Цял живот съм си била фен на тампоните, но откакто родих,не мога да се осмеля, да се върна пак към тях.  Embarassed
Всъщност при обилна менструация не знам дали са добро решение. Thinking Можеш да ги ползваш примерно само при излизане, защото и против тампоните много нещо се е изписало. ooooh!
Като за начало и аз препоръчвам Тампакс. Поставянето е по- лесно, ако не си свикнал с това.

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Амарена, точно само за излизане ще ги ползвам, че не ща повече гафове.  Embarassed Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 748
Просто ви се чудя как използвате само тампони! Моят мензис е толкова обилен, че първите 3 дни използвам само от дебелите нощни превръзки на Либрез, по-дебели от тях на пазара няма! В леките дни съм опитвала с нормалните тампони, като винаги съм и с тънка превръзка. Аз ли нещо не съм в ред или просто не знам как да ползвам тампони?

# 35
  • Мнения: 8 505
Опитвала ли си с по-голям размер тампони?Ако да-няма идея какъв съвет да ти дам Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 4 392
Опитвала ли си с по-голям размер тампони?Ако да-няма идея какъв съвет да ти дам Rolling Eyes
Всъщност тя не е опитвала, доколкото разбрах. Wink
Да, тампоните са различни размери. Трябва да си купи такива за раждали жени, мисля.
То и аз вече започвам да се замислям.
kadrokosa , добре, че повдигна темата. Peace

# 37
  • Мнения: 504
Tampax и Leaf-letts са с апликатор. Слагат се изключително лесно, но или аз съм била с неподходящ размер, или наистина попивателната им повърхност е по- малка. При мен изискваха по- често сменяне. Те всъщност са доста мънички, за да могат да влязат в малка тръбичка и да се поставят без проблем. Не изискват специални умения при поставяне. Купи и пробвай, също са на цена 2-3 лева.

За ОВ - от много време ги ползвам, но нещо от известно време ми се струват също не толкова попиващи като преди.

За комфорта при поставянето - първо трябва да избереш подходящ размер, съответстващ на течението в момента, за да няма оплакващи се, че им изпуснал тампона или че ходят с тампон и превръзка. Ако слагаш и превръзка /имам такива приятелки/ направо няма смисъл да слагаш и тампон. Тампони има всякакви - за всяка сила на течение. Второ - да си колкото може по - отпусната. Трето - пъхаш под ъгъл 45 градуса колкото можеш по- дълбоко. Когато тампонът е поставен правилно не се усеща изобщо.

За мен тампоните са прекрасно средство при менструация. От втория ден нататък се чувствам все едно съм без цикъл, защото първия си ми е некомфортно на коремчето. Превръзки едва понасям, но ползвам когато съм вкъщи.
Никога не е късно да откриеш тампоните. Една приятелка ползва от скоро, например, откри ги на 25 год. и се чуди как не се е осмелявала по- рано Peace 

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
O.B. - доволна съм, Tampax не съм ползвала.............

# 39
бреейййй, брей, брей. Добре че мама ми е спестила сичките тея проблеми - раждайки ме мъж. Като толко искате да знаете кое как защо - що не земете да прочетете малко специализирани по тая тема и саитове и малко професионални рецензии за продуктите и малко анкети и статистики. Ами си блъскате главите и всяка се позовава на опита си.

тцтцтц... колко много мъка има по тоя свят, боже колко много жени

# 40
  • Мнения: 4 053
Pettkko чий го ..... тука newsm53


а иначе по темата-аз съм за OB

# 41
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 За мен лично тампоните са много по-удобни от превръзките. Не съм ползвала Тампакс до момента, но може би ще пробвам, защото ми е много по-удобно с апликатор, а тук все още няма О.В. с апликатор. Последният път си бях донесла от Испания и съм много доволна.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 260
За мен лично тампоните са много по-удобни от превръзките.....
И аз така.Слагам си го  като легна на леглото, никога не съм го усещала!

# 43
  • Мнения: 5 539
Никога не съм се осмелявала да сложа тампон, без допълнителна превръзка, освен когато ходя на плаж Embarassed МЦ ми е обилен, докарвал ме е до анемия неведнъж.
За слагането - спомням си, когато ползвах тампони като ученичка, един път явно не съм го поставила, както трябва, защото в рамките на 1 час ми стана мн лошо, замаях се, едва не припаднах и се наложи да го махна Confused

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 240
Аз ползвам д.пр. в къщи и тампони, когато излизам, но винаги се подсигурявам и с тъничка, ежедневна превръзка... просто за всеки случай...

Общи условия

Активация на акаунт