Идеи за зеленчукова градина на балкона - 2 Тема

  • 37 534
  • 416
  •   1
Отговори
# 135
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Побутвам малко темата.

Не съм купувала от 3 месеца краставици вече, защото не насмогваме на двата корена къси краставици. Вчера снимах една.



И до шише 1/2 литър, 20см е краставицата, точно една моя педя:



Вчера кръстосахме шпаги с първите чушлета за салатата и ракията 😃:



А днес обрах част от черитата, ще носим утре към нашите в България, че иначе ще окапят тука:





# 136
  • Мнения: X
Криси, голям урожай. 😊
И аз имам два корена чушлета, единият хелапеньо, другият някакъв турски сорт. Мъжът ми вече ги опита и каза, че въобще не лютят. И два корена камби имам, които от два месеца си стоят с по една камба. 😆 Също и лющян/девисил, единият е миналогодишен.




# 137
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ей, че готини камби!! Аз мислех, че не стават в саксия, очаквах да им е малко пръстта, та само чушлета взех. Ще знам за идната година да търдя може би бейби камбички някакви.

# 138
  • Мнения: X
Аз ги купих готови разсади в саксии и даже не ги пресадих в подходящи.

# 139
  • Мнения: 1 318
Криси, краставичките имат ли име (като сорт)? От семена ли ги посади или ги купи като разсад?
Ние така си отядохме на зелена салата от сандъчета за цветя тази година. От великден насам не съм купувавала, а ядем 2 пъти дневно голяма купа салата. Но за жалост вече им расте семенник и ще трябва да ги изхвърля.

# 140
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мама Ени, разсад е, но точния сорт ще мога да ти кажа чак след 2 седмици. Чух, че сестра ми им казва "късоплодни" на български.

# 141
  • Мнения: X
Аз занесох такъв разсад на майка ми миналата година. Къси персийски краставици пишеше на етикета. Много са хубави, ние и от магазините само такива купуваме.

# 142
  • Мнения: 526
Момичета,  чудесни сте с тези градинки!
Браво, комплименти!🌺🌸
И аз преди два дни откъснах първите черита, и много им се радвах.😄

# 143
  • Мнения: 892
Пръскате ли с нещо доматите? По-специално срещу пожълтяване на листата.

# 144
  • Мнения: 5 144
Привет Simple Smile тази година не ни върви много на черитата. Големи, хубави, но тромави - и те, и ние. През нощта се е счупил единя симпатяга. Дали има смисъл да го топя в нещо или по-добре да го изхвърля направо?

# 145
  • Мнения: 9 791
При мен от едното най-бързо коренче (беше с цвят още като го купих) имах 4 бр., сега има още 3. Отделно има още 3 цвята. От втория корен, който дълго време не вървеше, има цветове и вързали, но не много. При мен вървят на височина, много са плешиви откъм листа, не знам къде бъркам. И миналата година беше така. И миналата година, и тази, купих готов разсад от Женския пазар. Като гледам огромните чепки с черита, направо се чудя къде ми е грешката.

# 146
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Инферия, такива по-големи отчупени клонки съм слагала във вода и понякога нищо не става, друг път съзряват към 80% от доматчетата. Така че ако искаш пробвай в саксия с водичка, ако стане нещо - стане.

Фавиана, нищо не пръскам аз. Нормално е долните листа да жълтеят.

Мандаринка, може да е малка саксията, а може и да е малко светлината. Обикновено ако саксията е достатъчно голяма, растението расте на височина, не събира листна маса, но все пак цъфти, му е малко светлината.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 15:04 от chrissy

# 147
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
обикновено есенно време обираме зелените домати и ги оставяме да доузреят вкъщи. всяка седмица си събирахме което е узряло за салатка, останалите оставяхме да си зреят.
най-фрапантния ни случай беше, когато се наложи да затворим домати в буркани малко преди Коледа. Simple Smile беше по-топло и узряха всички наведнъж.
с една дума - не ти трябва вода и бурканче, остави ги някъде, където няма да ти пречат и чакай да узреят.

# 148
  • Мнения: 9 791
На южен балкон са, но може би саксиите, въпреки че за мен са сравнително големи, може да не са достатъчни.
Не пием вода от големите туби, та нямам такива да ползвам.
Не знам дали това, че съм на висок етаж, пречи - за опрашване. Но листната маса винаги е била рехава.

# 149
  • Мнения: 892
Chrissy, благодаря за отговора. И аз смятам да не пръскам, но вече няколко души ми обясняват, че без пръскане нищо нямало да излезе.

Общи условия

Активация на акаунт