Идеи за зеленчукова градина на балкона - 2 Тема

  • 36 495
  • 412
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
възможно  е да са ядливи.
но като се вземе предвид колко са го торили да ги докарат до такъв търговски вид... аз не бих ги яла.
би трябвало дасе гледа като всяка друга чушка - светлина и вода.

# 46
  • Мнения: 6
възможно  е да са ядливи.
но като се вземе предвид колко са го торили да ги докарат до такъв търговски вид... аз не бих ги яла.
би трябвало дасе гледа като всяка друга чушка - светлина и вода.
Благодаря. Жалко, затова ги купих. Но аз съм един пълен новобранец и е лесно да ме подлъжеш.🙄

# 47
  • Мнения: X
Декоративни са. Виждала съм декорации по улици с такива.

# 48
  • Мнения: 6
Декоративни са. Виждала съм декорации по улици с такива.
Благодаря

# 49
  • Мнения: 6 582
Аз също не бих ги яла, не че ям люти чушки.

Тази година за първи път се пробвах със "Севрия" в саксия.

# 50
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
според саксийката, в която са, са декоративни. Сортът се казва capsicum sombrero.

Тези дето се казват Капсикум могат да се ядат, в смисъл не са отровни, не че имат някакви особени вкусови качества. С какво и как са торени е друг въпрос. Декоративен си е сортът в смисъл че се отглежда за красота, не са селектирани за вкус и т.н.

# 51
  • Мнения: 5 083
Хайде да се изфукам и аз - черитата започнаха да придобиват загар Sunglasses За нас оставихме по-дребнички, раздадохме по-едрите от разсада на роднини и те вече са откъснали по някое доматче.

Ягодки тази година - нъц :/ уж поникнаха, после остана само 1 коренче, което за една нощ пожълтя и до там. Но пък босилек имаме да се замеряме Grinning

# 52
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да побутна малко една от любимите темички. 😃

След фалшстарта тази година, когато се наложи да изхвърля всички чери доматчета след едно пътуване, бях казала, че започвам наново. Разбира се, времево съм назад с няколко седмици, но здраве да е. 😃 Всички растения бяха вече ккавото имаше останало в градинския супермаркет, 2 цъфтят по-малко от други години, но пък вързаха:




При третото, сигурно е друг сорт и е било сложено на грешното място, защото за пръв път виждам чери с толкова много цветове:



А тук, по идея на Добри, която каза, че жълтите черита били много плододайни, взех за пръв път - благодаря за съвета, уникално много цветове, някои вече вързаха, вижте какви количества:



И с последните семенца от баба (купешки, но подарък Heart Eyes) станаха 4 растения корнишон:



Днес ще откъснем първите 2, вчера опрашвах с клечка за уши и ще има още:

# 53
  • София
  • Мнения: 6 767
За втора година сложих семена на черита на балкона. Първата година всичко беше страхотно, гледахме си ги с кеф, малкото дете много им се радваше. Тази година ударих на камък. Цъфтежите се късат и падат след като прецъфтят, но от самото клонче директно. Всички са така, цъфти непрекъснато, но нищо не връзва, то и няма как. Някой има ли идея защо става така? Самото растение изглежда добре, не виждам нищо нередно.

# 54
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Много неща може да са, Клеми, обикновено не достигат някакви хранителни в-ва. Листната маса достатъчно ли е? Потърси из интернет кое точно нещо липсваше при падащи цветове - желязо ли беше, не помня, после по агроаптеките можеш да купиш съответния препарат и да третираш. Имах такава година, но с чушлета, но не ми беше приоритет тогава и не се занимавах да търся какво му е.

Възможно и семената да са стари, някои не понасят да стоят дълго отворени. От моите корнишони, които първата година всичките покълнаха, тази им е трета и покълнаха само половината, нормално е това.

# 55
  • Мнения: 3 417
Не знам дали е за тук . Но купих си днес едно хищно растение от Лидл и съм в чуденка как се отглежда.
След колко време е нужно да се премести в друга саксия и т.н.
И въобще ще оцелее ли

# 56
  • Мнения: 5 083
УуУУУу яко! Искам от много време такова, ще скокна да си взема и аз. Но най-вероятно не е за тук, тук е тема за неща, които ти да изядеш, не които могат да ядат Grinning

Изчетох много като се навих. Не ги пресаждаш много-много. Не им слагаш хубава почва, по-песъчлива по-добре. Кореновата им система е слаба и не може да извлича от почвата, за това яде буби. Можеш да му даваш и ти, но трябва да е относително жива, поне да мърда малко, защото има "сензори за движение" грубо казано. След като се отвори най-вероятно ще има "обелка" от бубата, която трябва  да изхвърлиш. За поливането мисля, че трябва да има винаги водичка в купичката отдолу, но виж на какво време се сменяше, че май имаше схема.
В някакъв момент ще попрецъфтеят цветовете - стават черни и трябва да се отрежат.

Това е само от четене. Нямам практически опит за сега, но можем да си направим отделна тема за тях Blush

# 57
  • Мнения: 3 417
Ами то ще ми яде мушиците дето хвърчат по тези дето са заядене . Тоест е полезно за тях.
Благодаря от сърце . То е едно дребосъчно такова. Нямаше дупчица на саксийката и не е от тези еднократните - някак навътре е забито и идея нямам как ще го извадя здраво ,ако се наложи пресаждане.
Четох саксията да не е керамична . А насекоми не знам откъде мога да хващам - засега е в кухнята имаше една заблудена муха / явно от коридора на входа

# 58
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
каква ти е китката?
от миналата година си гледам петлюга (на етикетите пише Пингуикула Wink )

иска много слънце. да я бие право в десетката по цял ден ако може.
и постоянно да са ѝ "мокри краката", т.е. да има вода в паничката.
водата да е пречистена, отлежала... аз слагам кондензиралата от влагоуловителя.
миналата година купих едно растение, до края на лятото имаше още 4-5 бебета, сега не се наема да ги броя. но не мога и да ги пресадя. Simple Smile страшно ми изглежда.

и цъфтя. много нежни цветчета са.

# 59
  • Мнения: 3 417
Венерината мухоловка (Dionaea muscipula) .
За пръв път купувам растение от Лидл и да няма дупчица която да оттича водата .
Смяташ ли че ще оцелее зимата- ако да му трябва слънце
Моята е така насадена че не се вижда почвата и няма как да я поливам отстрани.
Да знаете откъде може да закупя кисел торф и сфагнум

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 19:41 от Саня Богомилова 680181

Общи условия

Активация на акаунт