Партията на кафеджийките и кафеджиите

  • 9 785
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пия кафе всякакво, само да е чисто- не добавям захар и сметана. Понякога пийвам и капучино, но сутрин задължително силно и дълго чисто кафе.

# 16
  • Мнения: 5 228
Много обичам кафе. Предпочитам еспресо. Без захар, без сметана. В момента пия червена Лаваца, харесвам и Сегафредо.

# 17
  • Мнения: 4 978
Мирисът на хубаво, ароматно кафе за мен е като наркотик.
Любим момент ми е ранна утрин, чаша двойно (даже тройно) еспресо и вестник.
Предпочитам Якобс Монарх и Илли.
Пия неограничен брой кафета на ден, без захар, с малко мляко.

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 21:44 от Ineto

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Пия само сутрин кафе и то защото кръвното ми е ниско. Не, че като ми замирише на прясно смляно или приготвено не ми се допива, но не съм от страстните кафеджий. В момента пия или Якобс или Нескафе 3 в 1 !   bouquet

# 19
  • Мнения: 17 407
Всякакво обичам. Еспресото предпочитам да е ЛАваца, ама и друго не отказвам. В къщи  нямам еспресо машина и пия Грандос МоКа или Нескафе Еспресо- с мляко, без захар. Минаалата седмица бях в София при роднини и у тях пиех някакво доминиканско кафе( оригинално, от там донесено)- страхотно беше....

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 21:46 от Венера

# 20
  • Мнения: 805
Нова Бразилия е любимото ми. Двойно, без захар, без мляко. Харесва ми и леко изстинало, но рядко го изчаквам. От разните му три в едно ми се драйфа. Нес-ът ми киселее.
Обожавам кафе. Ей сега тамън ударих едно конско, денят започва  Laughing

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Сутрин- Нова Бразилия, силно, дълго, подсладено с мед.

Или Нескафе 3 в 1.

Абе усещате ли се, че в подобни теми само правим реклами ooooh!

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз се записвам в тази партия. Преди пиех по 5-6, но, откакто не пуша, ги намалих до 3-4 - къси и чисти Лаваца или Лазарин.
Вкъщи си правим букет от лаваца, Лазарин и Мока - уханието е неповторимо, а каймакът - един пръст Grinning

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Абе усещате ли се, че в подобни теми само правим реклами ooooh!

да, така е;
затова и не споменавам марки;
важното е, поне за мен, да е силно, ароматно кафе...
с малко захар...
и сметанка....
ммм... ей сега отивам да си направя едно Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 426
Spetema или някакъв меланж,задължително еспресо с мед и мляко.Сутрин и следобед. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 281
Я, WhoCares! С нов ник?! newsm78 Я да помислим  Thinking... да не е резултат от една тема за депресиите.... Joy

По темата за кафето- пия 3 до 4 пъти на ден еспресо с много каймак и без захар (обожавам кафемашината си!) Crazy

    bouquet

# 26
  • Мнения: 2 716
Записвам се!!!!
Нова бразилия, или каквото е там насипното. Пием с кофи. Чисто. Беззахар, сметана и пр. Преди да си отворя очите мушвам 1 кафеварка. На ден ми се събира около литър. А на татко ми прякорът му е "кафето"  bowuu

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Тутакси се записвам и аз. Единствено не обичам турско кафе. ТАкова пия веднъж годишно  с кардамон. Най-обичам вкъщи да си го пия - от такваз кафеварка дето едното върху другото се завива (Сакри, чудно си го обяснила). Пия го дълго, със захар и без никакви сметани, млека и подобни. Другата му любимост е фрапе - от студентските ми години и многобройни гръцки приятели спомен. Целогодишно почти го употребявам. Сутрин ставам и първото нещо, което правя е да сложа кафе, изгълтвам една голяма чаша и чак тогава започвам да будя дребосъка за градина. Иначе - не отговарям за действията си. Появявайки се на работа веднага изгълтвам още едно , а до вечерта поне 3. И аз мога преспокойно да пийна кафе и тутакси след това да си легна и кротко да заспя. Никак не ми пречи. Ама пък ме събужда сутрин newsm78 Мистерия някаква....

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Нова Бразилия е любимото ми.

И на мен така Simple Smile Всичките му там Лаваци-маваци, Лазарини, Якобси ............... ми киселеят или са ми прекалено ароматни, или силни. Шварц не понасям ! Нес също ! Само и единствено еспресо и то по възможност в къщи, защото почти не съм виждала машина правеща по-хубаво кафе от моята. Един ден ако ме остави ще се побъркам сигурно. Пия го в голяма чаша със захар и естествено цигара  Hug
Забравих - турско също обичам, а и е страшно полезно  Hug

# 29
  • Мнения: 899
Преди пиех основно мляко с нес, вече нещо не ми харесва.
Сега - турско кафе, ммм. С много захар. Другото, което си правим е в кафеварките, дето се навиват едно върху друго. Еспресо мразя. Само понякога с бита сметана  и канела.

Общи условия

Активация на акаунт