Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 14

  • 37 614
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 484
Ей, че голям избор, явно е станал популярен.Той го имаше от чужбина.

# 61
  • Мнения: 10 301
По повод че споменахте че ще излезе родителите по-здрави от нас, майка ми с инсулт и помни какви ли не неща. Аз не помня 2 мин. До миналата година поне помнех 5 мин. А бях като енциклопедия по всякакви въпроси. МНого е притеснително за мен.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 484
Явно от претоварване на мозъка със задачи се получава.Като ходех на работа бях така, направо изключвах, но сега като съм необременена с цифри и информация, или поне не с информация, която не съм си избрала аз, изобщо не забравям така.
Аз се чудя как може на 40+ да имаме такива бабешки болежки и от какво се получава, а уж по-добре живеем.

# 63
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 303
Аз за масажори не искам да чувам защото с масажор си прищипах нерва зимата седнах на дивана да се масажирам с един масажор с въртящи глави и повече не можах да стана така го завъртях тоя нерв - после ми костваше огромни усилия да се излекувам ...

# 64
  • Мнения: 10 301
Освен и бабите да са имали такива болежки, но ние като деца някога да не сме ги чували и разбирали. Но верно къде повече сме информирани, храна подбираме, по-голяма медицинска култура имаме, обгрижваме се малко или много повече, а всеки страда от нещо.

# 65
  • Мнения: 41
Здравейте от мен отново!Днес бях на друг гинеколог който като му разказах какво чувствам и как ми е цикъла не повярва на хормоналните изследвания.Каза че според тях не трябва да имам никакви проблеми а то не е така особено с цикъла..Та сега ще пускам  нови изследвания в друга лаборатория.ходих и на ендо ,каза че няма проблеми с щитовдната иска да пусна обременяване с глюкоза нищо че кръвната ми захар е 5.Та общо взето съм  отново пои мъките,факт е че не се чувствам ок и вече започна да дава отражение на нервата.ще видим как ще са новите резултати,АГ каза че имами 4 миомни възела ,които също се дължали на хормонален проблем.Стискайте палци накрая да разбера какво ми е и дали в действителност съм с хормонален дисбаланс а не е нещо по сериозно.

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Подута съм като балон в стомаха, такова чудо отдавна не е било. В цикъл съм в момента, вече ми свършва. Последната седмица се движа много, че започнах работа, и почти не ям. Ама като казвам не ям, буквално. Вчера съм изяла 10 парченца начос и мъничка пържолка за цял ден. Днес съм цял ден на две филийки без коричка с малко руска салата по средата. Не ми се яде, не чувствам глад. А стомахът ми е като плондер...

# 67
  • Мнения: 10 301
Така сме всички май. Вероятно пак има връзка с хормоните, защото аз преди цикъл понякога съм така, като ми свърши отпихвам за седмица (направо като ученичка ставам) и после пак лека по лека набира скорост до следващия първи ден. МНого е гадно и няма значение какво ям и движението и спорта. Бях писала по напред втора седмица вече съм на някаква lowfodmap диета ли, хранене ли да го нарека. И съм спихнала от всякъде. Но не можело завинаги да си на такова ядене. Макар че то не изключва никоя хранителна група. Например не се яде лук, чесън под никаква форма (нали има и на прах), глутен, млякото е без лактоза, плодове определени се ядата. Череши не може, диня, ябълки....Аз и без друго не ги ям, та не ми липсват. Но определено съм много добре в момента. ПОсле започва захранване с тия дето не се ядат, и вероятно пак ще се издуя. Ще видим.

# 68
  • Мнения: 20 224
Преди цикъл се подувах, след цикъл спадах. В един момент и след цикъл спрях да спадам.
Вики, най вероятно така ще стане. Аз свърших с моята тримесечна, повкарах наново туй онуй, и всичко старо започва да се връща.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 886
Пуснете си тест за хранителни непоносимости. Аз имах зверски подут корем много дълго и какво ли не опитвах. Но никога и през ум не ми е минавало, че имам непоносимост към яйца. Спрях ги, вече 4 месеца съм без яйца и млечни (ядях всеки ден сирене) и не се подува корема вече.
След спиране на храните, които възпаляват трябва малко време да мине докато се успокоят червата и после ще видите как е. Аз оттогава имам и много енергия, и бистра мисъл. Не мога да повярвам дори как храната толкова има значение.

# 70
  • Мнения: 10 301
Аз имам правен такъв тест. И преди бях писала. Беше ми излязло пак лук, чесън; домати, овесени ядки, сирена и млека, но с глутен много странно нямах никакъв проблем; морски и рибни също не са за мен. Но теста не е одобрен от FDA така че не знам до колко може да му се вярва. Аз никога не съм пробвала да отбягвам храните от тоя списък. Чак сега реших да пробвам тая диета, че положението стана не търпимо. Но пък захранването ще ме прецака. Но мен пък що ми е да ям други неща. Плодове така или иначе ненавиждам. Няма какво да ме съблазни там. Някоя ягода от време на време. Но повече от една не се излъгвам да ям. Не знам защо казват че не е здравословно в дългосрочен план. Ядат се протеини, въглехидрати и мазнини.

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
За пред цикъл е ясно, че ще съм подута, цял живот съм така. Но в момента съм в цикъл, така не съм била никога. В момента, в който ми дойде, спихвам иначе.

# 72
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
На мен 3-ти месец ми пропуска и няма подуване. Дали това не е решението, аджеба...
Обаче на някоя слува ли се  - явно като се вдига гръвно, ми пламват ушите, зачервяват ми се бузите, шията и деколтето. После главата ми изтръпва, абе чудо...

# 73
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Почти триседмичното зацапване при мен приключи. Записах си периода, на сл.преглед ще го коментирам с доктора. Поднових приема на Агнес, мисля че има отношение и ми помага.
Спирала имах в период от три години, такъв е срока на ползване на Левосерт. Това е хорм.спирала, но с по-нисък хормон от Мирена. Много бях добре с нея, почти никакъв цикъл. Никакви странични оплаквания. Жалко за мен, че след като приключи периода ѝ не можах да задържа следващата, която беше Мирена.
Когато вдигна кръвно понякога се зачервявам, както описва Перуника, понякога ме втриса. За всичко обвинявам служебния стрес, както и липсата на движение. Остават ми 4-5 години до пенсия, по друг закон съм, напланирала съм такива занимания...
Това ми е последния проект:




Боядисани и тапицирани собствено от мен.

# 74
  • Мнения: 20 224
Аз се притеснявам за млечните, с тая остеопороза, да не се скофти още повече поражението, ако тотално ги спра. Иначе не ми е проблем да не ям банани, чушки, цитруси, патладжан и картофи напр., глутен също. Обаче кафе, яйца много обичам, някоя и друга чаша винце.....не знам, много трудно.

Общи условия

Активация на акаунт