Защо ми взе 25 лева?

  • 6 287
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 671
И аз ползвам МЦ Сана  Grinning

# 46
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Няма такова нещо! Това с 25те лв. е абсолютно незаконно! ЕГН на новородено излиза около 2 седм. след раждането, а дотогава педиатьр трябва да посети бебето в кьщи абсолютно безплатно! Ти така можеш да я осьдиш, че повече да не си и помисли за практика. И защо ти е да идва всяка седмица? Това никьде го няма! Вие трябва да ходите на консултация, а не тя при вас в кьщи. Интересно ми е да разбера коя е тази лекарка, защото много се вьзмущавам! #2gunfire

# 47
  • Мнения: 1 568
Аз също съм много възмутена. Дори си помислих дали да не й изпратя "Приятно ми е, Мавриков", но все още се колебая дали да се занимавам с това. Лошото е, че не съм единствена. Явно се злоупотребява масово  #Cussing out

# 48
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ами това кой ще и поеме транспортните разходи май не е твой проблем. Като излезе ЕГН-то на бебе те се отчитат на касата по техни си начини. Ти сега да не вземеш да и дадеш пари за такси? (шегичка) Laughing

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 426
smiley, радвай се на сладкото си бебче и да не ти пука. Дано да попаднеш на свястна лекарка, защото това е важно. newsm74

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: rradost
Чл. 33. (Изм. – ДВ, бр. 110 от 1999 г.) Задължително осигурени в Националната здравноосигурителна каса са:
   1. всички български граждани, които не са граждани и на друга държава;
   2. българските граждани, които са граждани и на друга държава и постоянно живеят на територията на Република България;
   3. чуждите граждани или лицата без гражданство, на които е разрешено дългосрочно пребиваване в Република България, освен ако е предвидено друго в международен договор, по който Република България е страна;
   4. (доп. – ДВ, бр. 54 от 2002 г.) лицата с предоставен статут на бежанец, хуманитарен статут или с предоставено право на убежище.

Това е
Аз продължавам да мисля че не е редно да се плаща първота посещение може да се приеме и като по спешнсто


Ами не знам вече... според това, което ти даваш наистина не трябва да се плаща. Виж обаче какво казва юрисконсулт в Здравната каса... освен това не става дума само за моята лекарка, не са една и две тези дето взимат пари за първия преглед на новороденото. Не вярвам да не знаят, че са в нарушение и да не се притесняват. Това ме навежда на мисълта, че има вратичка и е законно. Проблема е, че този казус е като моя с майчинството - различно се тълкува. Може би трябва да се отправи запитване до касата и оттам експерти да отговорят дали е правомерно.

# 51
  • Мнения: 1 568
Цитат на: irena petkova
smiley, радвай се на сладкото си бебче и да не ти пука. Дано да попаднеш на свястна лекарка, защото това е важно. newsm74


И аз се надявам новата ни докторка да е достатъчно компетентна. Имаше пак тук тема преди време и някои мами доста я хвалиха. Аз и затова се насочих към нея сега.

# 52
  • Мнения: 671
Цитат на: Vache
rradost написа:
Чл. 33. (Изм. – ДВ, бр. 110 от 1999 г.) Задължително осигурени в Националната здравноосигурителна каса са:
1. всички български граждани, които не са граждани и на друга държава;
2. българските граждани, които са граждани и на друга държава и постоянно живеят на територията на Република България;
3. чуждите граждани или лицата без гражданство, на които е разрешено дългосрочно пребиваване в Република България, освен ако е предвидено друго в международен договор, по който Република България е страна;
4. (доп. – ДВ, бр. 54 от 2002 г.) лицата с предоставен статут на бежанец, хуманитарен статут или с предоставено право на убежище.

Това е
Аз продължавам да мисля че не е редно да се плаща първота посещение може да се приеме и като по спешнсто


Ами не знам вече... според това, което ти даваш наистина не трябва да се плаща. Виж обаче какво казва юрисконсулт в Здравната каса... освен това не става дума само за моята лекарка, не са една и две тези дето взимат пари за първия преглед на новороденото. Не вярвам да не знаят, че са в нарушение и да не се притесняват. Това ме навежда на мисълта, че има вратичка и е законно. Проблема е, че този казус е като моя с майчинството - различно се тълкува. Може би трябва да се отправи запитване до касата и оттам експерти да отговорят дали е правомерно.
 
 


Ами някакав ужас е според мен си знаят но така им отърва и естествено пробват Тока си мисля защото например аз като бях бременна и личната ми лекарка като влизах при нея и си ми взимаше потребителска такса докато не разбрах че всащност не трябва да пращам щом съм бременна и спрях да и плащам тя нищо не каза значи си е знаела ипросто се е надявала аз да не разбера Смених я разбира се Grinning

# 53
  • Мнения: 4 406
браво мила, радвам се че успя!
кажи сега името на лошата педи, други мами да не й пълнят гушата. 25 лв са ти цял пакет памперси!!!

# 54
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Vache
Ами не знам вече... според това, което ти даваш наистина не трябва да се плаща. Виж обаче какво казва юрисконсулт в Здравната каса... освен това не става дума само за моята лекарка, не са една и две тези дето взимат пари за първия преглед на новороденото. Не вярвам да не знаят, че са в нарушение и да не се притесняват. Това ме навежда на мисълта, че има вратичка и е законно. Проблема е, че този казус е като моя с майчинството - различно се тълкува. Може би трябва да се отправи запитване до касата и оттам експерти да отговорят дали е правомерно.


Ами като всеки друг закон в нашата мила страна явно и тука има вратичка, за да го правят. Най-гадното е, че нищо чудно да ти вземат парите и после да пуснат и лист з апърво посещение. Аз, напимер, никога н егледам какво подписвам при докторите, ама вече ще почна, че...
Така и аз през бременността получих различни отговори на един и същ въпрос от ЗК в Люлин и от ЗК в Младост. Най-накрая се наложи гинеколожката ми да прави някакви врътки, за да продължа да ходя при нея без проблем. Абе, шантава работа е това нашето здравеопазване! #2gunfire

# 55
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Deni
явно Ралица е права- педито ти не работи със здравната каса.затова се натиска да идва всяка седмица... ти как така даваш пари и не питаш за какво са? предполагам че си била още шашната и не ти е било до това, ама що не й дигнеш луд скандал утре? а после ще я разпнем във форума да й намалеят клиентите , ако е виновна


Още повече ,че 25 лв са си 25 лв , а парите не се копаят при родители с малко бебе. На вас по биха ви свършили работа

# 56
  • Мнения: 2 596
На 10-тия ден след изписването ни от родилния дом се обадих на избраната от нас педиатърка и тя каза, че ще дойде да ни посети у нас. Но изясни по телефона, че това първо посещение не се поема от здравната каса и ще струва 10 лв. След това ходим само в кабинета й на консултации всеки месец и всичко е безплатно - прегледи, имунизации. По всяко време на денонощието иначе мога да я безпокоя по телефона за възникнали въпроси, а също да я повикам, ако има спешна нужда. Иначе никакви документи не трябва да й носиш, освен акта за раждане и си купи една амболаторна карта. Тя ще запише детото в нея и ще нанася всичко там.

# 57
Цитат на: _smiley_
Мили мами,
педиатърката, която ни посети за пръв път след изписването ми взе 25 лева за посещението. Доколкото знам това посещение се поема от здравната каса и трябва да е безплатно. На всичкото отгоре докторката заяви, че трябва да идва всяка седмица докато бебка стане на един месец и мен това тотално ме фрапира!
Моля, разяснете ми как стои въпроса с педиатъра и личния лекар на бебето. Какви документи са необходими, от къде трябва да ги взема и на кого да ги дам? Докторката ми спомена за някакви документи за новородено, които трябва да се вземат от здравната каса след като излезе ЕГН-то, но аз нищо не разбрах.
Благодаря за съдействието!
 Защото е ГОВЕДО! Вярно е,че не им се плаща добре -  НО ЗА ДЕТЕ ....ПРОСТО Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! Ако знаеш колко такива има... Не записвай детето си при този педиатър - не си задължена! Ако усети,че имаш да даваш ... ще ти "изнамери" хиляди профилактики,прегледи и какви ли не измислени манипулации за да те "цица"!    И уважаващите себе си лекари, дават бланката за избор на личен лекар на пациентите си,а не ги карат да се "разхождат" насам - натам в търсене!Успех!

# 58
Цитат на: kati_v
Таксувала те е частен прием, защото не е излязло ЕГН на детенце и не може да вземе пари от касата може би.
 НЯМА ТАКОВА НЕЩО! Парите ще си ги вземе,не я мислете!Просто не трябва да се дават пари!....

# 59
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На мен пък за първо посещение ми взеха 7 лева, естествено без касова бележка и ми казаха че докато не излезело ЕГН на бебето не се знаело дали е здравно осигурено, което са глупости защото всички деца се осигуряват от държавата. Някои лекари ни мислят за много загубени.
Да не говорим че същата лекарка сега си прибира 1.20 за бебето при всяко посещение и не се притеснява че децата до 18 години не трябва да плащат.
Обаче седим още при нея защото ни дава много направления за специалисти, което е важно според мен понеже личните лекари освен настинка друго не могат да излекуват,но ако нещо ми се наложи и се стисне я сменям на часа.

Общи условия

Активация на акаунт