Отчет на набор 2003 - 3

  • 14 272
  • 330
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 687
Jutoo, ще се успокои, бъди сигурна. Няма как да избегнете сутрешния плач поне в началото, за съжаление. Но съм сигурна, че през деня ще й е интересно и много скоро ще влиза сутрин с желание при приятелчетата  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 506
И аз отдавна не съм писала в отчетни, но ми стана любопитно каква е анкетата. Ники е роден юни месец.

Jutoo, и аз днес за пръв път заведох Ники на градина (най-после го хванах здрав...). При нас всичко мина сравнително спокойно (е, не без един жален поглед за довиждане  Sad ). Даже обратно на това, което съм писала досега, не съм решила още дали ще го взимам преди обяд - той каза, че искал да остане да яде и да спи с дечицата. Предчуствам обаче, че голямото реване ще е утре, дано да греша.......

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo, ще се успокои, бъди сигурна. Няма как да избегнете сутрешния плач поне в началото, за съжаление. Но съм сигурна, че през деня ще й е интересно и много скоро ще влиза сутрин с желание при приятелчетата  bouquet
И аз се надявам да стане така - хубавото е, че децата в първа група са и приятелчетата от яслата.

# 18
  • Мнения: 14 133
Jutoo, ще се успокои, бъди сигурна. Няма как да избегнете сутрешния плач поне в началото, за съжаление. Но съм сигурна, че през деня ще й е интересно и много скоро ще влиза сутрин с желание при приятелчетата  bouquet
Сащо е роден през юни.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 10:06 от chibi

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Честит първи ден на всички, които тръгват на градина. Мами, не се притеснявайте ще свикнат бързо ,ако госпожите са на място.
Ние ходим с огромно желание. Учителките ни са чудесни/пу, пу, да не ги урочасам/, и детенце е супер спокойно.
Иначе бяха нса гости при баба си , и цял ден вчера играха на вън.Малкия дори не спа на обяд, времето беше чудесно и реших да не го насилвам.
 Много се притеснявам с това говорене, пропуска букви, които може да произнася.Карам го да повтори правилно, а той или го повтаря по неговия начин или само седи и ми се хили. Дали е време за логопед?

# 20
  • Мнения: 3 506
Ail_sun, благодаря за честитката, дано си права, че сега ми е такова едно свитоооо...

За говоренето знам, че не е хубаво да го караш насила да повтаря нещо (правилно). Той като каже нещо грешно, ти повтаряш правилно (наблягаш на думата), но без излишни коментари и забележки. Иначе само му се фиксира вниманието и почва нарочно да го прави. Поне Никола е така. Той може да говори много правилно, но често имитира сестра си (т.е. минава на бебешки) или братовчед си (той говори малко на "шопски"). Та от там знам, че забележките повече вредят от колкото помагат и поне при Ники наистина е така. Пък ако види, че се дразня или че се притеснявам, още по-лошо става. Другото, което понякога действа при него, е да се правя, че не го разбирам, дорде не каже какво иска по правилния начин. А за твое спокойствие не пречи да посетите един път логопед. Всъщност защо не попиташ тук в темата на логопедите?

# 21
  • Мнения: 953
Сави  е родена септември, а относно говоренето: от известно време се чуда какво е КОЛЧО КОЛЧО и вчера установихме, че това е КУМЧО ВЪЛЧО от НУ, ПОГОДИ и такъв смях настана, след което следваха корекции за товаь че не е така и тя започна бавно да повтаря докато го натъкми името.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Здрасти и от нас Simple Smile

Аз в момента надувам лодката от морето  #Crazy Мале като си науми нещо това мойто нищо не е в състояние да и отвлече вниманието Simple Smile

Както и да е, да ми е жива и здрава. Имам един въпрос към вас. Тъй като ние доскоро живяхме в Македония, не знам как протичат профилактичните прегледи тук. В смисъл такъв - ние сме на преглед като навършим 3г. Ще съм много благодарна ако споделите какво точно включва прегледа (освен мерене и теглене), за да отида подготвена.

Предварително благодаря!   bouquet

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ели  Heart Eyes  bouquet

За анкетата: август 2003г.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
 За анкетата - нашият малчо е роден през май.

Да кажа за него - много е спокоен и добричък, но като се запъне за нещо не подлежи на коментар и дискусии - става точно това което той иска ooooh! Най-голямата ми чуденка е как да го накарам да си носи дрехите. Гардероба е пълен, а той си е харесл два-три чифта и край никой и нищо не може да го накара да облече друго. Вече дори не му приготвям вечер дрехи, защото не знам сутринта какво ще пожелае.      Тази сутрин се е натаманил като цигане - поларен бежаво-кафяв панталон с ярко сини чорапи, жълто-зелена блуза и сив суитчер. А и за капак си сложи ушанката дето я носи зимата ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 506
Eeee, вие с ушанката сте добре, аз какво да кажа като Никола не иска да се раздели със сандалите от лятото Laughing Няколко пъти вече излизаме със сандали на бос крак на лошото време, уж да види колко е студено и да не упорства, ама не, на него му е топло явно.

# 26
  • Мнения: 14 133
И Сашо си има няколко комплекта любими и дрехи. Със зор пробутвам други за разнообразие.

# 27
  • Мнения: 295
Синковецът е Декемврийче, на 13-ти. Чукваме 3 годинки тази зима.

Сега малко е командирован при бабите в Русе, че тази детска ни издъни. Не знам дали и до края на годината ще я отворят. Много ми липсва и все вися по телефоните.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Имах си аз подозрения, че декемврийците са най-много  Mr. Green За това поисках и анкетата.

Вечра с Крис водим следния разговор:
К: Мамо, ти обичаш ли ме?
Аз: Да, много те обичам.
К: И нали няма да ходя на детска градина? (това с един хитър гласец  Mr. Green)
Аз: О, напротив. Аз много те обичам и за това те водя на градина, защото там се забавляваш и научаваш много нови и интересни неща.

Иначе е болен и не е на детска. След малко ще го водя при хомеопатката му.

# 29
  • Мнения: 295
При коя хомеопатка го лекувате? Ние имаме проблеми с алергията и с двете.

Общи условия

Активация на акаунт