Отчет на набор 2003 - 3

  • 14 288
  • 330
  •   1
Отговори
# 90
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Виви, ужасно отчаяно звучиш. Стискам палци да се оправите по-бързо и нещата да си текнат в руслото.
 Моя вчера се изцепи невероятно: "Мамо, ако стана момиченце ще ми купиш ли рокля?". Аман значи с тия рокли  ooooh! Много харесва жени с поли и рокли. А вчера май напълно осъзна, че момчетата са мъже, а момичетата жени.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 530
Vivi, бързо оздравяване  Hug.
Ние да чукна на дърво сме здрави. От както ходи на градина не е боледувал / вече месец и половина/.Е, сополите си ги има във вид на зелена коричка  Thinking, но всичко останало е наред. Два пъти седмично ходи на плуване в градината. Може би не е боледувал до сега, защото  го преобличам и в групата седи  по къси ръкави и панталони  Thinking. Все още не е бил магаре или момиче, но ми обяви, че като порасне ще стане баща, защото пика прав.

# 92
  • Мнения: 3 042
И в нашата група стоят по къси ръкави, много било топло. Даже има бележка на информационното табло, че е пуснато парното вече. А пижамката, с която спи там е от най-тънкото трико, с другата казва, че му е топло.

# 93
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, досега май не съм се разписвала в тази тема. Стела е родена на 10.12 - декемврийските изтърсаци май са най-много според анкетата!
От 15.09 ходи на градина, преди това не е била на ясла. Тръгна с голяма радост, няма сълзи, няма не искам - сутрин писка от радост като види госпожата, не смогвам да я целуна, тича нагоре по стълбите... От три седмици обаче е със сополи (назад вървят) и кашлица - спирахме я от градината, сменихме три сиропа, слагахме капки за нос, ходихме 5 пъти на лекар - уж чисти гърди и зачервено гърло - не минава и не минава... Ама като се закашля през нощта, чак повръща. Ами най-накрая не издържах и почнахме антибиотик (Сумамед), за което се чувствам ужасно, ама като не минава пустото възпаление (нещо като бронхо-трахеит го изкараха в крайна сметка), сега чакаме и резултати от носно-гърлен секрет... Просто как мога да разбера дали това са "нормалните" кашлица и сополи, придружаващи първите месеци в градината... Дано поне сега с антибиотика да се оправи и да спре тази ужасна кашлица.
Та така от нас. Чакаме the festive season (т.е. декември) с нетърпение, че много хубави празници има...
Иначе със Стелито много си говорим, само книжки иска да четем и филмчета гледа много, най-вече за принцесите на Дисни.
Поздрави от нас и дано скоро се включим с по-добри новини.

# 94
  • Мнения: 14 133
Бързо оздравяване на всички болни наборчета!!!   bouquet

# 95
  • Мнения: 215
Моят син започна май да посвиква с градината, ама сутрин си ходим с рев, вече трета седмица. Не иска да се храни и да спи там. А учителките постоянно ми казват че се храни и спи, на кой да вярвам, незнам?

# 96
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виви, миличка... Съчувствам ти, дано час по скоро Ивчо свикне с градинския сАпол и придобие имунитет от него  Praynig Peace
Много неприятно, наистина... Изживяла съм го, та знам как се чувстваш. Добре поне, че Господ ми спести тез емоции със синчето  Simple Smile

Нали свеки има възможност да ти помага. Нка поеме Иво, когато е болен, а ти по задачки...
Ох - късмет и здраве ти желая  Peace Heart Eyes

Браво на Съни. Mr. Green Страхотно забавление си е измислил  Laughing. Важното е да е здрав и щастлив  Peace

Уф и моя има женски наклонности... все с кукли играе. Не може да заспи без тях. Постоянно иска да ги гушка...

# 97
  • Мнения: 811
logo5ka,да питам и аз нещо...малкия не казва"р",но при положение че нито аз,нито баща му не произнасяме правилно звука-как ще се научи малкия?От вчера съм се зачудила...

# 98
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Шани, имах един колега, който като чу че сме подарили на племеницата кукла Барби (мини копие на Памела Андерсън от Спасители на плажа) си поиска и той  Mr. Green Laughing Mr. Green

Пеперуна, има време за Р-то. Малки са още. Най-вероятно ще трябва да помагат бабите или учителките в детската за да демонстрират правилния модел на звука и да свикне да го чува добре, а не като "Л" или липсващо. Ако до 5 години не го каже - логопед.

# 99
  • Мнения: 811
logo5ka,много благодаря   bouquet

# 100
  • София
  • Мнения: 15 262
Нали свеки има възможност да ти помага. Нка поеме Иво, когато е болен, а ти по задачки...
Ох - късмет и здраве ти желая  Peace Heart Eyes

Добра ми е свекървата и наистина ми помага, жената, но нашият случай не е от онези, в които бабата поема детето и го гледа от сутрин до здрач, а майката ходи по задачи. Идва когато я повикам, но благодарение на това, че не прекалявам.
А и сега се е заринала в прибиране на реколта и стягане на зимнина.... но това е друга тема. Всяка година си говорим колко е безсмислено това упражнение, но дотук не се радваме на какъвто и да е ефект.
А, между другото, докторицата отказа да ми даде бележка, че Иво е здрав. Да заповядам в сряда на преглед-тогава евентуално.... Така, за цял месец Иво ще отбележи точно 8 дни градина. Confused
Но пък иначе е доволен, де. Шматкаме се по цял ден заедно в това хубаво време. Кеф.

Сега-да си сложа ръката на сърцето и, колкото и идиотско да е, ще си призная: Първият ден когато заведох Иво в градината и се прибрах в празната къща, направо се съдрах от рев. И тогава, като пълна откачалка, се утешавах с мисълта, че то пък детето нали ще боледува и тогава ще сме си заедно. Шантава работа... не ме яжте.... знам си.  Embarassed Та, в крайна сметка, поне от тази гледна точка-спечелих доста дни, в които съм с детето, но пък съм лекинко изнервена. То угодия няма.  Crazy

# 101
  • Мнения: 2 361
  И с градина, и без градина пак боледуват. Практиката показва, че болните дечица ако не са на детска градина са на площадката. А те не са единствените болни...Може да се зарази и от магазина, така че "пазенето" вкъщи като че ли няма особен смисъл.
  Днеска направо се смЛях. От няколко дена непрекъснато пинка, че иска да имаме бебе. Днес си оправя играчките и говори под нос:
- "Ми трябва да имаме бебе, как?! Ако нямаме бебе ще влезем в затвора!" Joy
  Угрижено е детето, в затвора лесно ли е? Пък и без бебе...

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И тогава, като пълна откачалка, се утешавах с мисълта, че то пък детето нали ще боледува и тогава ще сме си заедно. Шантава работа... не ме яжте.... знам си.  Embarassed Та, в крайна сметка, поне от тази гледна точка-спечелих доста дни, в които съм с детето, но пък съм лекинко изнервена. То угодия няма.  Crazy

Нещо подобно съм изживяла с щерката... и резултата бе налице. За 6г. имаше точно 7 дни ясла и 2 седмици и половина ДГ. Така, че знам за какво говориш и затова казвам - важна и то в голяма степен е нагласата на родителя, преди детето да тръгне на ясла/ДГ.

Аз с малкия "бях пришпорена" да го дам на ясла и хич нямах време да мисля, къде и за какво го пращам...  Crazy И детето си потръгна (пу, пу) и ето, сега е вече отявлен градински тип  bowuu

Вивчо - спокойно миличка... Ще свикнете и двамата. Ще изгрее слънцето, само не насилвай нещата и бъди по-твърда.  Heart Eyes Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 2 109
оф и Криси отново е болна Cry
снощи се прибирам от работа- тя с температура в нас
половината им група е болна с едни и същи симптоми- хрема и температура
е да, ама тя по-миналата седмица пак си стоя в нас с хрема и кашлица
ще изкрейзя вече да му се не види
има ли други дечковци с подобни симптоми и как се справяте?...

# 104
  • Мнения: 1 113
Тези "градински болести" са ми болна тема. Лилия ходи на градина откакто навърши 2 г. и 2 мес. и до това лято си боледуваше толкова често, че ми беше по-лесно да преброя дните, през които е била здрава, отколкото тези през, които е боледувала ... Сега нещата са малко по-различни, но не бързам да се хваля - зимата предстои.
Иначе е станала много самостоятелна и да си призная на моменти се чувствам кофти от това - сякаш ревнувам, че детето ми расте толкова бързо.
От септември ходи на модерен балет. Преди седмица по-големите деца от балета имаха представление и отидохме да гледаме. На един от танците, Лилия се изправи и започна да танцува от мястото си - със същите движения, като децата от сцената, всички, които бяха седнали зад нас в залата, започнаха да и ръкопляскат. Оказа се, че този танц го разучават Grinning
Вече и с ходенето на градина няма проблеми. Преди доста си поплакваше сутрин ...

Общи условия

Активация на акаунт