73 СОУ - гимназиална степен - тема №3

  • 59 688
  • 652
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 973
Не знам към кого се обръщате по-конкретно. Аз пък виждам повече от един родител, който намира мнението ви за неадекватно, така че сама може да си направите изводите за себе си. Това пък последното изказване с извеждането на добро ниво на ДЗИ за сметка на отношението към учениците беше капака!

# 196
  • Мнения: 157
Мнението на абдикирали съвсем не ми представлява интерес

# 197
  • София
  • Мнения: 494
Дали пък да не се опитаме да прилагаме по-малко "психология", за сметка на повече възпитание и повече полезна информация?

# 198
  • Мнения: 973
Бих искала да пожелая успех на два важни випуска: на десетокласниците - в избора на правилните профили и на 12 клас - успех  на финала:  на предстоящия писмен ДСД и на ДЗИ БЕЛ, който за някои ще се окаже по-важен и от ДСД 2 дори.  Другото дори няма и да коментирам.
magsyn и velina - много успехи и късмет лично на вашите зрелостници!

# 199
  • България, София
  • Мнения: 1 768
saffron, много благодаря!
ДЗИ БЕЛ за моята девойка е наистина много важен, макар и преди 2 години, като избираше профилиращи предмети, през ум да не ни минаваше какви ще ги свърши МУ с балообразуването от тази година.
За жалост по БЕЛ има да се попълват дупки от 2 години. Но не съм предполагала, че това ДЗИ ще се окаже толкова решаващо за кандидатстването й.
Късмет и на твоето дете в новото му училище!

# 200
  • Мнения: 973
Да живеят ускорените курсове за ДЗИ / БЕЛ! Мисля, че започват през януари някъде.  Зависи от детето - тези пропуски тя и сама може да запълни според мен…

# 201
  • София
  • Мнения: 8 310
Бих искала да пожелая успех на два важни випуска: на десетокласниците - в избора на правилните профили и на 12 клас - успех  на финала:  на предстоящия писмен ДСД и на ДЗИ БЕЛ, който за някои ще се окаже по-важен и от ДСД 2 дори.  Другото дори няма и да коментирам.
magsyn и velina - много успехи и късмет лично на вашите зрелостници!
Присъединявам се към пожеланието.
Дано успеят и постигнат мечтите си.

# 202
  • София
  • Мнения: 5 178
Да живеят ускорените курсове за ДЗИ / БЕЛ! Мисля, че започват през януари някъде.  Зависи от детето - тези пропуски тя и сама може да запълни според мен…
" На крива ракета и Космосът й пречи!"

# 203
  • столицата
  • Мнения: 3 846
Да, при обявените балоообразувания за КСК  2022 май профилите, различни от БЕЛ доста се обезмислиха. Освен ако някъде по чужбинско не ти изискват хорариум по даден предмет.
На мен ми е интересно да видя бг униката кой материал ще включат за изпитите си по математика-този от ЗП или по ПП.

# 204
  • София
  • Мнения: 18 217
По темата за БЕЛ смятам,че и най-добрият преподавател да се падне в училище Х на клас У, ориентиралите се да учат в Германия, особено пък тези, на които им трябваше  примерно за медицина максимална диплома над 5,94, ходеха  на курсове/уроци  за матурата и пушек се вдигаше. Нямаше грам значение от  кое училище са и какъв е бил училищният им преподавател. Просто се презастраховаха. Сега пък за влизане в  някои наши унита ще стане точно така (независимо че ДЗИ оценките не влизат в средния  успех), понеже за кандидат - медиците ще  е балообразуваща матурата по БЕЛ.. И естествено, че зрелостникът е много вероятно да си  "върже гащите", понеже в противен случай ще се изяде от яд, че БЕЛ го е спънал  за прием при иначе отлично справяне на изпитите по биология и химия, за които като луд е учил в 11 и 12 клас и за подготовката за които е изсипана торба пари.. Малко ми прилича  горното на случая СМГ. Справяш се супер по мат на НВО и БЕЛ резултатът (при това доста добър сам по себе си)те препъва при приема в училище с математика..

Галимар, на пръв поглед само са се пообезсмислили другите профили. Където и да иде да учи, идващият от профил мат например  (ако е работено съвестно и материалът е усвоен) ще има според мен доста прилична база в 1 курс. А дори само заради това си заслужава, без значение какъв точно ще е изпитът.

Последна редакция: сб, 13 ное 2021, 13:59 от пенсионирана русалка

# 205
  • Мнения: 387
Всъщност, много деца не са немско-ориентирани. Т.е. няма да ходят да учат в Германия, и то пак по причина лошия старт за този набор, комбинация от промени, подменен избор, неясноти, къси клечки и каквото още там се сетите. Действително профилите към момента не носят никакво предимство, а някои със сигурност са доста натоварващи.
Конкретно за БЕЛ коментирам не криви ракети, а "яростно и категорично", както обичаше да се изразява колегата-преподавател от миналата учебна година, силно учащи деца. Та точно на тези деца дупката в 11 клас може да им изяде главите, защото си беше точно дупка. Тази година матурата ще покрива не както до сега материал само от 12 клас, а и от 11 клас. Едно е да седнеш две седмици преди ДЗИ да си изкълвеш материала, друго е да взимаш (сам) и този от 11 клас.
Някой ако успее да ми обясни какво общо има депресивната лирика на Петя Дубарова с медицината, лично ще го черпя след матурите Simple Smile
Всичко изброено и нагоре показва една много ясна тенденция обаче-за извеждането на добри резултати, с които се кичи училището в класации после, основен принос имат външните преподаватели-школи и частни учители.

# 206
  • Мнения: 973
Вашето дете ще се справи въпреки всички изброени натрупани негативи! Успех му желая искрено, защото знам колко голямо е разчарованието ви.  А Космосът го видяхме колко струва, не е толкова необятен, както беше в представите ни, та не знам дали само в “кривите ракети” е вината.  Успех на зрелостниците, а бъдещите медици - няма да ги уплаши едно ДЗИ по БЕЛ!

# 207
  • София
  • Мнения: 18 217
705966, само за протокола. ДЗИ по БЕЛ никога не е включвал само материал от 12 клас, по старата система също се покриваха изучаваните автори и произведения от 11 и 12 клас.  Просто въпросните автори/творби сега не са като тези до миналата година вкл. Но и на децата по старата система не би им стигнало определено времето в последните два седмици да си изкълват материала от две учебни години като за  много добра или отлична оценка.. Wink

Последна редакция: сб, 13 ное 2021, 18:00 от пенсионирана русалка

# 208
  • Мнения: 387
705966, само за протокола. ДЗИ по БЕЛ никога не е включвал само материал от 12 клас, по старата система също се покриваха изучаваните автори и произведения от 11 и 12 клас.  Просто въпросните автори/творби сега не са като тези до миналата година вкл. Но и на децата по старата система не би им стигнало определено времето в последните два седмици да си изкълват материала от две учебни години като за  много добра или отлична оценка.. Wink

О, напротив. Дори имаме и светъл пример с дете от коментираното уилище, което "креташе" през годините, в тотален отказ да се впише, с поправителни, без да пипне (не само по БЕЛ). Точно за две седмици самоподготовка изкара на матурата 5.50. То не е само и до автори.
Само дето сега 5.50 може да са крайно недостатъчни. Върху Петя Дубарова. За да станеш сърдечен хирург, или така нужния в момента на обществото ни инфекционист. Да не бъда разбрана погрешно - обожавам лириката. Принципно.
Добрата новина в тези времена е, че четящите деца на ДО имат време да четат. Всичко да четат.

# 209
  • София
  • Мнения: 18 217
Първо, явно не обърнахте внимание на акцента на поста ми - грешката в твърдението Ви за материал на ДЗИ само от 12 клас. И второ, 5,50  всъщност по доста щадящата скала на ДЗИ е  резултат от 77 точки, така че пропуски изкаралият с ударно учене за две седмици пак е имал  (възлизащи на  цели 23 точки)..  Резултат,  крайно недостатъчен за някои неща - за  прием в  определени чужди университети (по-точно специалности), понеже чувствително сваляше дипломата. Та каква е разликата със сега  - никаква...Пак за определени цели ще е много важна матурата и 5,50 няма да е задоволителен резултат. Авторите ще излъжа колко бяха тогава, сигурно към двайсетина, и като сложите по  доста произведния на някои от тях, две седмици бяха по-скоро идеално време за преговор на подготвения и целещ се в горния регистър на оценките, а не  за  солидна подготовка тепърва, колкото и умен да е  въпросният зрелостник..

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 10:52 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт