73 СОУ - гимназиална степен - тема №3

  • 57 693
  • 650
  •   3
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте!
Дали има информация относно учебника по математика /автори и издателство/, по който ще учат децата в 8 клас?
Благодаря!

# 406
  • Мнения: 14
Здравейте, продавам неупотребявани учебници и помагала по немски за 8ми клас, както следва:
Exact für Dich A1 - учебник /изд. Клет/
Exact für Dich А2 - учебник и учебна тетрадка
Exact für Dich В1.1 - учебник и учебна тетрадка
Schritt für Schritt - помагало
direkt zur Grammatik - граматика помагало /изд.Клет/
Klipp und Klar - граматика помагало /изд.Клет/

# 407
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
"Нашите" купуват учебниците по езика организирано и доколкото знам май предварително - трите Exact + direkt zur Grammatik. Поне така беше в нашия 8-ми клас преди 3 години. Училището не "предлагаше" Schritt für Schritt помагалото, което аз намерих от съфорумка, но и поръчах допълнително ново. Добро е за силно мотивирано дете, но може да отврати от езика някое немотивирано Grin

# 408
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Да, за 8 клас и миналата година бяха заявени учебници за всички ученици.
Предполагам, че и сега ще е така. За 9клас.

# 409
  • София
  • Мнения: 3 029
Да, и сега учебниците се поръчват организирано от училището.

Само не разбрах, какъв речник на Понс препоръчаха ( с онлайн речник бил). Чудя се, дали да вземаме нови речници, имаме от мое време, и аз съм завършила с немски. Simple Smile

# 410
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
https://de.pons.com/ - дали това? Аз онлайн и Duden ползвам.

В къщи има томове хартиени речници по АЕ и по НЕ и  дори аз, която съм най-големият ентусиаст, рядко ги отварям Relaxed Така че аз лично повече не купувам, тези са от моите ученически и университетски години. В дом, в който няма речници, може би не е лошо да има и на хартия - дет'се вика,  да знаят как се ползва.

# 411
  • София
  • Мнения: 3 029
https://de.pons.com/ - дали това? Аз онлайн и Duden ползвам.

В къщи има томове хартиени речници по АЕ и по НЕ и  дори аз, която съм най-големият ентусиаст, рядко ги отварям Relaxed Така че аз лично повече не купувам, тези са от моите ученически и университетски години. В дом, в който няма речници, може би не е лошо да има и на хартия - дет'се вика,  да знаят как се ползва.

Благодаря, Ани.
Те са хартиени на Понс, но имало и приложение за телефон с речник.
Но и моите хартиените ще свършат работа. Simple Smile

# 412
  • София
  • Мнения: 5 131
Здравейте!
Дали има информация относно учебника по математика /автори и издателство/, по който ще учат децата в 8 клас?
Благодаря!
Здравейте!
Учебникът по математика за 8 клас е на издателство "Анубис ".

# 413
  • София
  • Мнения: 184
Много благодаря!

# 414
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Ганис, бихте ли ми казали дали да вземем учебниците за 9 кл. Посочени в сайта на училището или да изчакаме, вашите колеги да кажат дали искат друго?

# 415
  • София
  • Мнения: 5 131
Според мен е по-добре да се изчака.

# 416
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
УСПЕШНА УЧЕБНА ГОДИНА на всички!!! Revolving Hearts Да бъде спокойна и изпълнена с положителни емоции!

# 417
  • София
  • Мнения: 3 029
Успешна и присъствена учебна година желая и аз! Бързо адаптиране на всички осмокласници!

# 418
  • Мнения: 272
Търся история на български и немски за 9 клас.[/img][/img]

# 419
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте,
знаете ли дали ще има родителски срещи за класовете след 8-ми клас и по специално 10 клас? Тъй като тази година ни предстои избор на профили и все пак е хубаво да има някакви разяснения от страна на училището.

Общи условия

Активация на акаунт