Да цеда ли предното мляко?

  • 958
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
Както вече са ти писали, предното мляко си обслужва определени нужди на бебо (жаждата) и няма смисъл да се изцежда. Още повече че бебето ти наддава чудесно. Моята палечка досега качва средно по около 600 г. на месец, но нашето педи го намира за нормално (съвсем обосновано). Вашият лекар какво точно го тревожи не ми е ясно. #2gunfire
Колкото до нощното папкане и дневното непапкане, и ние бяхме така до съвсем скоро. Понеже по цял ден сме навън, а на въздух беба спи най-сладко и забравя да се буди да яде. Аз самоинициативно я вдигам на 2 часа и така поне 5-10 мин. суква. Вечер сама се буди и си е гладна, личи й - пак не й отказвам.
Бебетата ни са горе-долу на една възраст и мисля, че всичко, което наблюдаваш при вас, се наблюдава и при други бебки в тия седмици и е съвсем нормално. Не се тревожи, просто се кърмете по-често. Peace

# 16
  • Мнения: 2 039
Моят паяк не наддава като хората - 2 кила за три месеца и 10 дни. Вече пусках тема относно съвета на педиатърката ми да спра да кърмя, което наяма да направя,естествено. Ща не ща, дохранвам с АМ. И кърмя, когато госпожицата пожелае, което се случва рядко през деня и през 2 часа нощем  Shocked Въпроса ми е-в началото кърмата ми е синкава и рядка, като вода. Да я цедя ли нея и да давам направо гъстото,бяло мляко?
Според мен няма нужда да се цеди нищо,тя природата си знае работата  thumbsup!Аз също смятам,че детенцето ти наддава чудесно!На мен все ми се карат,че наддаваме повече,отколкото трябва и не било добре,защото така се повишавал рискът от рахит(пази Боже!).  Hug

Общи условия

Активация на акаунт