Въпрос за кръщене

  • 1 380
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Както си прецениш,все пак са нови и особено бельото не е лошо да е изпрано! Условие при кръщаването обаче дали са изпрани дрешките или не -няма Naughty

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Благодаря ти Дидка Hug

# 17
  • Мнения: 5 362
Задължително е само за кръстниците.Но ако вие с таткото не сте може и заедно да го направите.

# 18
  • Мнения: 922
нали имам опит вече Wink - аз съм кръстена, таткото - не е; църковен брак нямаме. Баткото го кръстихме, след две седмици ще кръстим и бебката. Кръстникът им е един и същ - той ни беше и кум на сватбата. Единственото условие е Кръстникът/цата да е кръстен и да си носи кръщелното свидетелство Wink. Има изисквания за това кой може и не може да бъде кръстник, но по-добре да се пита в църквата за това.
УСпех Grinning

# 19
  • Мнения: 3 268
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!
Точно така

# 20
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!
Точно Peace.Искат кръщелното само на кръстника

На нашия кръстник не му искаха кръщелно - само записаха имената - моите, на таткото и на кръстника, дата на раждане на детето и това беше. Нашият татко също не е кръстен, но детето вече е християнче.  Wink Няма място за притеснения.  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 615
ninka: Само кръстникът - 100%!!! По обратната логика човек не може да приеме християнството, ако родителите му са от друга вяра. Църквата не отказва нов член Wink И за църковния брак не е вярно по същата причина. Когато ние бяхме деца, църковният брак беше почти забранен, пък хората, стига да искаха, си кръщаваха децата. И за мен, и за брат ми е канен поп в къщи дори! Не се тревожи!
Мисля, че няма изисквания кой може да е кръстник. Кръщенето поражда вид родство и създава бъдещи условия между детето и кръстника, както и между родителите и кръстника. Това можеш да прочетеш във всяко правослвно календарче за коя да е година, ако нямаш ново.

Fresh: За прането - разберете се с майката Wink

# 22
  • Мнения: 2 381

Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!

А дрешките- според мен е желателно да са изпрани.

Общи условия

Активация на акаунт