И аз вечер създавам обстановка, подходяща за сън - след къпане - цокане, на полу-тъмно. Когато започне да поцоква без да гълта, значи е настъпил период "биба", слагам я внимателно в леглото и я полюшвам лекичко - обикновено заспива. Ако не заспи преценявам каква е причината:
1.ако ми изглежда разсънена, но спокойна, отлагам приспиването (отиваме в другата стая, приказка с кака и тати - нещо хем спокойно, хем да се поизмори)
2.ако мрънка, значи й се спи, но не може да се унесе. Тогава опитвам различни неща - тиха песничка, гушване, давам й пак да цокне, но не я оставям да мляска до безкрай, така не може да заспи дълбоко.
Опитай различни неща, вярвам, че следейки бебчето, ще намериш най-добрия за вас вариант. Но мисля, че цокането 2 часа, ако не е за ядене, не е решение - нито за бебенцето, нито за теб.
А през деня...
От няколко седмици бебка е толкова любопитна, че когато яде през деня и не й се спи, цокането продължава около 5 мин. (но ЦОКАНЕ!!!) и после се изпъва като мост и иска да "става". Задължително сме сами в стаята, защото иначе има опасност гърдите ми да станат 5 метра #Crazy (оглежда се със цицата в устата).
Четох една статия, че бебчето не трябва да се оставя да си играе с гърдата. Ако прави така, значи не е достатъчно огладняла. Прекъсвам цокането и отлагам за по-късно.
Желая ви успех!