Казвайте тайната на бухналите сладкиши

  • 8 599
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
аз общо взето ги нямам тия проблеми, но наскоро една колежка ми даде нейна рецепта за кекс, който е от тия най-бухналите и пухкави и ми каза нещо специфично, поне аз не го правя никога де - че когато се сложи брашното вече не се бие с миксер, а само се бърка с лъжица.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз да си кажа Laughing. Винаги първо се разбиват яйцата със захарта до побеляване и "вдигане" на първоначалния обем поне два пъти/към 15-ти и повече минути/ после наистина или с дървена лъжица, или на най- слабо с миксера се прибавя брашното, но не наведнъж , по- малко и се бие само колкото да го поеме, защото иначе излиза въздуха от тестото. И не се пече на много силна фурна Peace.

# 17
  • Вече на село
  • Мнения: 569
аз общо взето ги нямам тия проблеми, но наскоро една колежка ми даде нейна рецепта за кекс, който е от тия най-бухналите и пухкави и ми каза нещо специфично, поне аз не го правя никога де - че когато се сложи брашното вече не се бие с миксер, а само се бърка с лъжица.

Може и с миксера, но на най-малките обороти, поне аз така правя.
От мен - "Пухкавият кекс" на Арина, пусни търсачката. И там има една тънкост, която касае "разтварянето" на захарта  chef

# 18
  • Мнения: 1 290
арина,

проблем ли ще  ти е да сподлиш тази тъност и тук, че търсачката ми не работи Sad
все пак освен мен явно и още 200 човека са проявили интерес и желание да са още по-бухнали от към сладкиш Wink

# 19
  • Вече на село
  • Мнения: 569
арина,

проблем ли ще  ти е да сподлиш тази тъност и тук, че търсачката ми не работи Sad
все пак освен мен явно и още 200 човека са проявили интерес и желание да са още по-бухнали от към сладкиш Wink




Разбивам само белтъците със захарта, добавям жълтъците 1х1 набързо, след това, вместо каквото и да е мляко или газирана вода и производни, добавям гореща вода, но преди това, приготвяйки продуктите, водата е вряла и в нея разтварям лимонтозуто, като част от "домашния бакпулвер" Hug

# 20
  • Мнения: 819
Тайната ли..? Тайната съставка е ...txtloves
А сега сериозно...ако правя нещо като питка например,гледам да не слагам супермного брашно,щото става твърдо.А ако е пандишпан,като слагам брашното обърквам многоВНИМАТЕЛНО,за да не избяга въздуха отвътре.Успех!!!!!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 702
От години сама си бъркам бакпулвера Laughing 1 чаена сода и 1 чаена лимонена

Яйцата
-отделно жълтъци и белтъци разбивам последни добавям белтъците бия леко и бързо пъхам в загрята фурна задължително
-мазнината ако има такава задължтилено леко загрята на котлона
-и многооо биене да пуска мехурчета тогава е добре разбит
Успех   bouquet

# 22
  • Мнения: 22 867
Ето рецептата за пухкавия кекс на Арина, заинтригувахте ме и мен, и понеже ми работи търсачката.............: Grinning

Искам да споделя с вас кексът, който знам от майка ми и който няма сбъркване.
4 яйца
1,5 ч. ч. захар
0,5 ч. ч. гореща вода
0,5 ч. ч. олио
2 ч. ч. брашно
домашен бакпулвер, т. е. 1 к. л. лимонтозу и  1 ч. л. сода
ванилия, настъргана лимонова кора, какао
Яйцата за по-бързо разбиване разделям на белтъци и жълтъци. Белтъците разбивам със захарта и когато снегът е достатъчно твърд, набързо добавям жълтъците, след което започвам да разбивам на най-ниската скорост. Добавям първо горещата вода, в който е разтворено лимонтозуто и олиото, накрая брашното, в което са ванилията, содата и лимоновата кора.
Изсипвам около 3/4 или дори повече от сместа в намазана и поръсена с брашно тавичка. В останалата част прибавям какао, но не меря, направо от пакетчето, да се оцвети сместа.
Изсипвам върху първата смес и с лъжица разбърквам, като правя кръгови движения от горе надолу, така че да се размесят двата цвята, но не и не съвсем, за да стане красива мозайка при разрязване. Пека на умерена фурна около 45 мин., но всеки си знае печката, да не ви подведа.


Общи условия

Активация на акаунт