За бебета и деца от 0+ месеца : Бързи въпроси, отговори, съвети -93

  • 18 871
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз с овесените ядки не можах да се преборя. Пробвах в началото отказа ги, днес пак реших месец и половина по-късно да предложа. Накиснах от вечерта, сварих ги сутринта и ги дадох с кисело мляко и плод. Хич не беше очарован. Половината изяде и до там.

Ръж не съм въвеждала. Има брашно, ръжени ядки и могат да се мислят разни рецепти. Мисля, че и каша съм срещала в ДМ.

А риба се дава веднъж седмично. Аз сега я въвеждам. По-бавно е, ама повече дни седмично не давам. За 2 приема я броя въведена, но аз давам директно цяла порция. И само пъстърва, ципура и сьомга ще въвеждам.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
За рибата спазвам грамажа само и или я давам виднъж в седмицата 60гр, или на два пъти по 30.
Към момента съм давала пъстърва само, приготвила съм хек и сьомга. По-нататйк ще купувам готова на скара и ще я накъсвам и поставям в пюрето.

# 17
  • Мнения: 178
Малката е на 40дни,излезнаха и тези пъпки .Откакво може да са ?

# 18
  • Мнения: 4 844
Претопляне? С какво я обличате в жегите?

# 19
  • Мнения: 178
Претопляне? С какво я обличате в жегите?
Сега е около 22гр тук и е с тънък екип и боди с къс ръкав

# 20
  • Мнения: 4 844
Обсъдете с педиатъра все пак, но може засега да я държите вкъщи гола и банята да не е с много гореща вода. За няколко дни трябва да изчезнат, ако е претопляне.

# 21
  • Мнения: 2 542
На претопляне прилича.

Искате да кажете, че риба се дава 1 в седмицата дори при захрването ли? Не е ли в три поредни дни?

# 22
  • Мнения: 6 929
Заведете детето на доктор,много е малко тук да гадаем...

Понеже търся сайтове за комплекти за кръщене и подаръчета,днес открих тази стр.във фб -подаръчетата поне са на поносима цена до около 2 лв ...споделям който иска да погледне...
Че всичко е много скъпо ..
https://www.facebook.com/%D0%A6%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D … -281844005674120/

# 23
  • Германия
  • Мнения: 865
И аз съм За консултация с лекар, но ми прилича на претопляне. Не се стресирайте предварително.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Дух, не знам как трябва реално да се въведе рибата, аз първия път дадох през ден по 30гр, а след това един път в седмицата 60гр

# 25
  • Мнения: 2 092
Според мен също е претопляне. На 22 градуса. бих държала само по боди с дълъг ръкав, примерно + тънки панталонки.

# 26
  • Мнения: 77
Претопляне? С какво я обличате в жегите?
Сега е около 22гр тук и е с тънък екип и боди с къс ръкав

На мен ми прилича на бебешко акне и претопляне. Според мен боди с дълъг ръкав и панталони за 22 градуса е ок.

# 27
  • Мнения: 4 844
Ако е 22 градуса, слънчево и не духа, обличам боди с къс ръкав и къси панталонки. Ако на мен ми е топло с дълъг ръкав, и на детето ще му е топло.

# 28
  • Несебър
  • Мнения: 529
На мен също ми прилича на бебешко акне.

# 29
  • Мнения: 366
Малката е на 40дни,излезнаха и тези пъпки .Откакво може да са ?

Според мен е бебешко акне. Помня, че  моето хлапе за погачата си беше същия пъпчо. На 1 месец беше, когато се опъпчи и му минаха за месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт